Wpis z mikrobloga

Z wyborem butów do klepania kilometrów nie mam problemu, ale teraz stoję przed decyzją co brać na szybkie treningi i można dostać p-------a.
Do tej pory robiłem to w klasycznych Pegasusach, ale chcę mieć więcej amortyzacji, bo zazwyczaj jedyny czas kiedy nie biegam/chodzę/stoję mam kiedy śpię i chcę oszczędzać stawy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Zastanawiam się nad pięcioma modelami (dwa z carbonem, ale nie wiem czy to już czas na carbon):

Hoki Carbon X 3
Novablasty 4
Pegasusy Turbo
Zoom Fly 5
Kinvary 14

Kinvary i Flaje mają trochę mniejszą amortyzację, więc bardziej przychylnie patrzę na Pegazy Turbo, Hoki i Novablasty z moich propozycji. Potrzebuję czegoś do tempa/interwałów. Jakieś propozycje od Mirków?

#bieganie
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@dietyloamoniowy: Ja jestem fanem novablastów ale używam 2 i 3. 4 jeszcze nie miałem na nogach, podobno sa bardziej amortyzowane, mniej agresywne od 3 więc wieksza wygoda ale tyćko wolniejsze. Więc bym brał 3 z jakiejś wyprzedaży.
  • Odpowiedz
@neufrin Właśnie nie trafiłem jeszcze na złe opinie na temat Novablastów 3 lub 4 i dużo tu pod tagiem ich fanów. Jak się w nich biega w tempie szybszym niż 4 min/km? Mimo wszystko są opisywane jako but do codziennego biegania (tak samo jak klasyczne Pegazy), a ja bym chciał coś wyłącznie na szybkościowe dni.
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: Weź jeszcze pod uwagę Saucony Endorphin Speed 2/3, one mają nylonową płytkę, dużo miększą niż karbonowa. Ja mam dwójki i to chyba mój ulubiony but do szybkiego biegania, mam już nalatane ponad 600 km i trzymają się dobrze. A Novablasty fajne, tylko po 500-600 km zaczynają już mocno zamulać, pianka się uklepuje.
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: ja do tej pory robiłem tempa/interwały głównie w novablastach 2, czasami w 3 (u mnie to będzie w okolicach 4:10 i 3:40) i uważam je za bardzo fajne buty do tego. Dają dużo radości, której nie dają mi np pegasusy 39, a mam je w tej samej rotacji ale używam je tylko w czasie gorszej pogody bo mają zdecydowanie lepszy bieżnik. W 3 trochę zepsuli bieżnik i jak jest
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy: A no i jeszcze kwestia wagi. W moim rozmiarze 44,5 Novablasty 3 ważą prawie 270 gramów, a Endorphiny 230 g i tą różnicę czuć, dla mnie Novablasty to był raczej taki but do codziennego biegania niż do treningów tempowych.
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy novablasty to jedne z moich ulubionych butów, ale do szybkich interwałów na stadionie to się średnio nadają. Zastanów się co oznaczają dla Ciebie szybkie treningi.
  • Odpowiedz
nie trafiłem jeszcze na złe opinie na temat Novablastów 3


@dietyloamoniowy: Jakiś czas temu było tu dużo pochwał. Ludzie rzucali się na prompki. Póżniej zaczęły się pojawiać wpisy że zapiętki się wycierają, w tym w moich. Na reddit lub na jakimś forum ktoś narzekał na mało miejsca na palce, duży paluch poznokciem drąży dziurę od wewnątrz. W moich też się lekko przeciera, ale nie martwię się że zrobi się dziura na wylot, materiał wydaje się być mocny na wierzchu.
Były też wpisy że krótko wytrzymują. Moje mają 670 km, garmin już je "zezłomował". Są to moje pierwsze buty biegowe, więc nie potrafię określić jak długo jeszcze pociągną, ale mogę tylko zgadywać po wyglądzie i wygodzie że jeszcze trochę polatają.

No i na szeroką stopę się nie nadają, a przynajmniej na dłuższe dystanse. Mocno wymęczyły mały paluch przy 20 km, ale tak do 10
  • Odpowiedz
Zastanów się co oznaczają dla Ciebie szybkie treningi.


@WuERA: I właśnie dlatego dostaję p-------a, bo zauważyłem, że Novablasty to nie są typowe buty na szybkie treningi, jednak się zastanawiam, bo w znacznej większości mają opienie, że się też do tego nadają. Za to patrząc na buty które są w 100% pod prędkość i mają amortyzację jakiej chcę trzeba wydać >900 zł. Zwykłe Pegazy bez promki są już po >600 XD

@abc3: Biorę te wady pod uwagę i nie spodziewam się, że jakikolwiek but którego kupię będzie super żywotny. Kilka lat temu biegałem w jednych butach po 3k km, a teraz Pegasusy 39 pękają na zgięciu już po 1300. Hoki mi się przecierają
  • Odpowiedz
@dietyloamoniowy jutro o 7 startuje kampania Saucony na Lounge gdybyś chciał polować na endorphiny.

Co do cen to ja zawsze kupuję model N-1, dzięki temu znajduje je na promkach w okolicach 250-400zl. Pegasusy za 250, novablasty po 300, teraz magic speed 2 za 408 (a dzisiaj na Zalando były nawet po 360)
  • Odpowiedz
@neufrin: Z Lounge mam problem, bo jak nie mogę być o konkretnej godzinie kiedy startuje kampania, to później już nic nie ma, a mam chyba najpopularniejszy rozmiar buta ( ͡° ʖ̯ ͡°) W Speed 2 już biegałeś? Jak wrażenia? Bo widzę, że są jeszcze dostępne w moim rozmiarze.
  • Odpowiedz