Wpis z mikrobloga

Z wyborem butów do klepania kilometrów nie mam problemu, ale teraz stoję przed decyzją co brać na szybkie treningi i można dostać #!$%@?.
Do tej pory robiłem to w klasycznych Pegasusach, ale chcę mieć więcej amortyzacji, bo zazwyczaj jedyny czas kiedy nie biegam/chodzę/stoję mam kiedy śpię i chcę oszczędzać stawy ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Zastanawiam się nad pięcioma modelami (dwa z carbonem, ale nie wiem czy to już czas na carbon):

Hoki Carbon X 3
Novablasty 4
Pegasusy Turbo
Zoom Fly 5
Kinvary 14

Kinvary i Flaje mają trochę mniejszą amortyzację, więc bardziej przychylnie patrzę na Pegazy Turbo, Hoki i Novablasty z moich propozycji. Potrzebuję czegoś do tempa/interwałów. Jakieś propozycje od Mirków?

#bieganie
  • 19
@dietyloamoniowy: Ja jestem fanem novablastów ale używam 2 i 3. 4 jeszcze nie miałem na nogach, podobno sa bardziej amortyzowane, mniej agresywne od 3 więc wieksza wygoda ale tyćko wolniejsze. Więc bym brał 3 z jakiejś wyprzedaży.
@neufrin Właśnie nie trafiłem jeszcze na złe opinie na temat Novablastów 3 lub 4 i dużo tu pod tagiem ich fanów. Jak się w nich biega w tempie szybszym niż 4 min/km? Mimo wszystko są opisywane jako but do codziennego biegania (tak samo jak klasyczne Pegazy), a ja bym chciał coś wyłącznie na szybkościowe dni.
@dietyloamoniowy: Weź jeszcze pod uwagę Saucony Endorphin Speed 2/3, one mają nylonową płytkę, dużo miększą niż karbonowa. Ja mam dwójki i to chyba mój ulubiony but do szybkiego biegania, mam już nalatane ponad 600 km i trzymają się dobrze. A Novablasty fajne, tylko po 500-600 km zaczynają już mocno zamulać, pianka się uklepuje.
@dietyloamoniowy: ja do tej pory robiłem tempa/interwały głównie w novablastach 2, czasami w 3 (u mnie to będzie w okolicach 4:10 i 3:40) i uważam je za bardzo fajne buty do tego. Dają dużo radości, której nie dają mi np pegasusy 39, a mam je w tej samej rotacji ale używam je tylko w czasie gorszej pogody bo mają zdecydowanie lepszy bieżnik. W 3 trochę zepsuli bieżnik i jak jest mokro
@dietyloamoniowy: A no i jeszcze kwestia wagi. W moim rozmiarze 44,5 Novablasty 3 ważą prawie 270 gramów, a Endorphiny 230 g i tą różnicę czuć, dla mnie Novablasty to był raczej taki but do codziennego biegania niż do treningów tempowych.
nie trafiłem jeszcze na złe opinie na temat Novablastów 3


@dietyloamoniowy: Jakiś czas temu było tu dużo pochwał. Ludzie rzucali się na prompki. Póżniej zaczęły się pojawiać wpisy że zapiętki się wycierają, w tym w moich. Na reddit lub na jakimś forum ktoś narzekał na mało miejsca na palce, duży paluch poznokciem drąży dziurę od wewnątrz. W moich też się lekko przeciera, ale nie martwię się że zrobi się dziura na
Zastanów się co oznaczają dla Ciebie szybkie treningi.


@WuERA: I właśnie dlatego dostaję #!$%@?, bo zauważyłem, że Novablasty to nie są typowe buty na szybkie treningi, jednak się zastanawiam, bo w znacznej większości mają opienie, że się też do tego nadają. Za to patrząc na buty które są w 100% pod prędkość i mają amortyzację jakiej chcę trzeba wydać >900 zł. Zwykłe Pegazy bez promki są już po >600 XD

@
@dietyloamoniowy jutro o 7 startuje kampania Saucony na Lounge gdybyś chciał polować na endorphiny.

Co do cen to ja zawsze kupuję model N-1, dzięki temu znajduje je na promkach w okolicach 250-400zl. Pegasusy za 250, novablasty po 300, teraz magic speed 2 za 408 (a dzisiaj na Zalando były nawet po 360)
@neufrin: Z Lounge mam problem, bo jak nie mogę być o konkretnej godzinie kiedy startuje kampania, to później już nic nie ma, a mam chyba najpopularniejszy rozmiar buta ( ͡° ʖ̯ ͡°) W Speed 2 już biegałeś? Jak wrażenia? Bo widzę, że są jeszcze dostępne w moim rozmiarze.