Wpis z mikrobloga

Chociaż jedno udało się mojemu pokoleniu w życiu wygrać. Urodziłem się za późno, żeby załapać się na nieruchomości w normalnych cenach albo na to żeby nie mieć groszowej emerytury w przyszłości, ale przynajmniej dosłownie w ostatniej chwili, żeby zdążyć wbić się do branży IT i nałapać te kilka lat doświadczenia przed kompletnym krachem na rynku dla juniorów.
#programista15k #nieruchomosci #pracait
  • 51
@enten: W IT zawsze brało się ludzi którzy coś potrafią. 10 lat temu studia też niewiele znaczyły. Bootcampy to patologia, bo obiecywały, że w chwilę zrobią z nooba kogoś ogarniętego. Większość ludzi po kursie dalej nie umie zrobić nic. Na ogół jedna osoba z 10 osobowej grupy się do czegoś nadawała i tacy ludzi nie mieli problemu z pracą (fajna robota prowadzenie takich kursów). Podobnie ze studentami. Wielu udało się zdobyć
Co z takim w całkiem zdalnym środowisku? Kto ma go nadzorować?


@ameliniummm: a co to ma do rzeczy? duzo latwiej go nadzorowac online, w zasadzie wszystko poza lizaniem jaj, podawaniem reki i wachaniem perfum jest duzo latwiej robic online.

Pamietam jak sam bylem juniorem to mi debil boomer pokazywal gita na komputerze 500m dalej w innym budynku, bo on tam mial biurko. On chyba liczyl, ze bede komendy zapisywal na kartce
@bart40404: ehhh, ja wszedlem na rynek pracy w 2022 (wczesniejsze doswiadczenie zdobyte na studiach nic mi nie dalo, bo bylo w innej dziedzinie), wiec nawet jak teraz zqczynam dobrze zarabiac, to i tak jest to nic w stosunku jak podrozaly samochody/mieszkania
zapominasz o tym że nieruchomości nieuchronnie w końcu będą w normalnych cenach, nawet jeżeli to ma być za 20 lat

Scenariusz Japonia z 1990r czeka, społeczeństwo bardzo szybko się starzeje a wskaźniki dzietności przebiły dno i wszystkie symulacje GUS są do wyebania
@dzem_z_rzodkiewki: a co stoi na przeszkodzie zeby jakis zagraniczny inwestor to wykupil i wynajmowal np ukraincom ? bo troche nie rozumeim
w ostatniej chwili, żeby zdążyć wbić się do branży IT i nałapać te kilka lat doświadczenia przed kompletnym krachem na rynku dla juniorów.


@bart40404: Trochę prawda, ale z drugiej strony sobie tak przypominam, jak to 15 lat temu się mówiło, że końcówka rynku i już nie ma co, bo wszyscy tam lecą xd
@bart40404: w moim przypadku wygryw polega na tym, że we wczesnej podstawówce radziłem sobie dobrze z matematyką. choć w domu bieda i komputera nie było, to paru kolegów miało i do nich chodziłem. potem za jakieś grosze na jakieś gówniane zajęcia z komputerów mnie zapisano i wtedy stwierdziłem, że chcę się zajmować komputerami. Od podstawówki szedłem tylko w tym kierunku. Pierwsze programy w Pascalu napisałem jakieś 22-24 lata temu. Umiarkowanie udało
@razdwatrzy55: Niestety to może być tylko twoja opinia. Druga strona wcale nie musi patrzeć na twoją kandydaturę tak różowo, jak ty. Mogłeś się nie spodobać z charakteru, zainteresowań, mogli uznać, że ktoś inny będzie lepiej pasował do zespołu mimo, że posiadał mniejszą wiedzę itd. itp. Zmiennych jest niestety wiele.
@bart40404: Jestem chyba z tego samego pokolenia, ale ja niestety nie zdążyłem, tyle że akurat w sumie sam jestem sobie winny, bo pierwszy wybór kariery #!$%@?łem i przez to jestem tych parę lat w plecy. Do juniora się doczłapałem, ale przy obecnej sytuacji już raczej nie ma co więcej oczekiwać.
też kiedyś tak myślałem, że rynek nieruchomości w Polsce nie ma żadnych fundamentów, więc ceny spadną. A potem zobaczyłem w praktyce jak dużo ludzi traktuje nieruchomości jak jakieś tokeny czy inne kryptowaluty. Przy odpowiednim sentymencie oraz braku podatku od pustostanów czy katastralnego, ceny nieruchomości wcale nie muszą trzymać się jakikolwiek fundamentów, bo bogaci i tak je wykupią i będą trzymać nawet bez lokatorów.


@bart40404: Przecież to bzdury. Już teraz rentowność rynku