Wpis z mikrobloga

Ile teraz młodzi (25-30 lat) ludzie zarabiają w tych korpo i średnich firmach? Ile zarabia taki np. logistyk czy osoba na stanowisku specjalisty HR z 3-4 letnim doświadczeniem? W sumie doświadczenie w jednej firmie niewiele zmienia, bo raczej nikt nie dostaje co roku podwyżki 1000zł... więc jak ktoś zacznie od stawki np. 6000zł brutto to mija bardzo dużo czasu zanim dobije do 10000zł brutto o ile w ogóle, bo to już jest w bardzo wielu przypadkach totalny sufit (znam stawki z największych wielkopolskich firm). Sam jako programista z już ponad 8-letnim doświadczeniem mam 11k brutto i w robocie nie chcą słyszeć o podwyżkach i jak mi się nie podoba to mogę się zwolnić (oficjalne info od dyrektora).

Żeby sobie kupić mieszkanie 50m2 to trzeba mieć z 600k (sam zakup to pierwszy etap, trzeba to jeszcze wykończyć). Ceny samochodów nowych to kosmos, ale używane to już totalnie odjechały, jakieś małe samochodziki 10-letnie po 40k... szok jak to wszystko drożeje.

Nie sądziłem, że dożyję tak dziwnych czasów. Mam wrażenie, że wszyscy wokoło są bogaci a ja spieprzyłem sobie "karierę" zawodową, siedząc w korpo jako programista... niby duże i znane firmy w CV ale nikogo to nie obchodzi bo liczy się najtańszy kandydat a nie najlepszy.

#pracbaza #korposwiat #korpo #praca #gorzkiezale #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
  • 0
jak masz 11k brutto po 8 latach to coś z twoja kariera poszło nie tak. To są stawki sprzed dekady.


@Anakee: wiem, że coś jest nie tak... cały czas rozmyślam co zrobiłem źle. Pytanie tylko jak zdesperowane muszą być inne osoby chętne do pracy skoro mnie za 11k (bardzo mało) mogą się pozbyć z dnia na dzień i przyjąć kogoś innego. Nic z tego nie rozumiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@CalibraTeam są słabi, nie znają stawek, są leniwi, boją się zmian i tak dalej. Wybierz ci ci pasuje. W pierwszej dekadzie kariery zmienia się prace co maks 3 lata. Dużo się uczysz i stawka rośnie dużo szybciej. Po 35 roku życia już z wiedzą i stawka szukasz dobrego miejsca.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: twoim problemem jest to, że nie zmieniasz pracy. Niech da ci to myślenia fakt, że mam 3 lata expa, a zarabiam więcej od Ciebie. Nieznacznie, ale jednak przy ponad o połowę krótszym expie.
  • Odpowiedz
a ile powinno się zarabiać po 8 latach?


@TheOneWhoKnocks: jestem na rynku IT ponad 15 lat. więc wtedy kwoty były inne. Jak miałem 8 lat doświadczenia to miałem ok 3 średnich krajowych.
  • Odpowiedz
twoim problemem jest to, że nie zmieniasz pracy. Niech da ci to myślenia fakt, że mam 3 lata expa, a zarabiam więcej od Ciebie. Nieznacznie, ale jednak przy ponad o połowę krótszym expie.


@depish: trzeba zmieniać. Nikt w obecnej firmie Ci nie da 50% podwyżki. W nowej już tak :)
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks:
1. OP sam napisał " Sam jako programista z już ponad 8-letnim doświadczeniem mam 11k brutto i w robocie nie chcą słyszeć o podwyżkach i jak mi się nie podoba to mogę się zwolnić (oficjalne info od dyrektora)."
2. Nigdy nie pisałem, że każdy ma takie same szanse, ale kto nie ryzykuje ten szampana nie pije.
  • Odpowiedz
to dziwne skoro po 15 latach pewnie zarabiasz 6 średnich krajowych a nadal interesujesz się białkiem z drugiej ręki od chłopa z bloku XD


@KOLEGAMAMY: to białko jest słabe, nie polecam. A co do zarobków, to nie narzekam :)
  • Odpowiedz