Wpis z mikrobloga

Ile teraz młodzi (25-30 lat) ludzie zarabiają w tych korpo i średnich firmach? Ile zarabia taki np. logistyk czy osoba na stanowisku specjalisty HR z 3-4 letnim doświadczeniem? W sumie doświadczenie w jednej firmie niewiele zmienia, bo raczej nikt nie dostaje co roku podwyżki 1000zł... więc jak ktoś zacznie od stawki np. 6000zł brutto to mija bardzo dużo czasu zanim dobije do 10000zł brutto o ile w ogóle, bo to już jest w bardzo wielu przypadkach totalny sufit (znam stawki z największych wielkopolskich firm). Sam jako programista z już ponad 8-letnim doświadczeniem mam 11k brutto i w robocie nie chcą słyszeć o podwyżkach i jak mi się nie podoba to mogę się zwolnić (oficjalne info od dyrektora).

Żeby sobie kupić mieszkanie 50m2 to trzeba mieć z 600k (sam zakup to pierwszy etap, trzeba to jeszcze wykończyć). Ceny samochodów nowych to kosmos, ale używane to już totalnie odjechały, jakieś małe samochodziki 10-letnie po 40k... szok jak to wszystko drożeje.

Nie sądziłem, że dożyję tak dziwnych czasów. Mam wrażenie, że wszyscy wokoło są bogaci a ja spieprzyłem sobie "karierę" zawodową, siedząc w korpo jako programista... niby duże i znane firmy w CV ale nikogo to nie obchodzi bo liczy się najtańszy kandydat a nie najlepszy.

#pracbaza #korposwiat #korpo #praca #gorzkiezale #pytanie
  • 25
  • Odpowiedz
to po co chciałeś kupować to biało skoro nie narzekasz na zarobki?


@KOLEGAMAMY: nie każdy w moim otoczeniu dobrze zarabia i nie każdy z moje otoczenia ma konto na wykopie. Kumplom z siłowni nie będę odżywek kupował. Ale dać namiar na tanią mogę.
  • Odpowiedz
piszesz że zarabiasz krocie a kupujesz takie białko? XD typowy wykopek 39j ale jak białko po 20 zł za kilo to chętnie weźmie XD


@KOLEGAMAMY: przeczytaj jeszcze raz mój poprzedni wpis. Powoli i na głos.
  • Odpowiedz