Wpis z mikrobloga

@true-true: @Lord_Apatii_i_Depresji na studiach miałem inwentaryzację takiej starej kamienicy. Jak tam weszliśmy to robiliśmy oczy jak 5zł. Właśnie tak jak ktoś wyżej napisał - 3 albo 4 osoby w dwupokojowym mieszkaniu, kibel na zewnątrz, wspólna łazienka na korytarzu. I tak ludzie mieszkają. W XXI wieku w mieście wojewódzkim. Nie wiem czy to były jakieś mieszkania socjalne czy coś. Zatkało nas, a babka prowadząca zajęcia mówi że takich kamienic do inwentaryzacji w
@Lord_Apatii_i_Depresji

Przewrotna teza - jest tak fatalny współczynnik bo w Polsce sa ku*wa 2x droższe mieszkania w stosunku do zarobków niż w krajach o dużo lepszym współczynniki?

Kto mieszka w tych przeludnionych? Tych co ich stac, czy tych co ich nie stać?... To jak już ustalimy że ich nie stać to budować można do końca świata - nic się tutaj nie zmieni....
Ja widzę na rysunku, że brakuje 2 miliony mieszkań.


@jacos911: Ale to jest prawda.
Wiesz dlaczego? Bo to co jest budowane jest wyjątkowo podłej jakości - małe, z kiepskich materiałów.
Polak jak coś robi to przede wszystkim musi być tanio.
napisałeś że w Polsce są 2x droższe mieszkania w stosunku do zarobków. Powiedziałem że w dużych miastach tak, w powiatowych nie koniecznie


mowisz?

a wiesz ze bez problemu znajde gminy w srodkowych niemczech gdzie srednie ceny sa w okolicach 1000 euro / m?

4400 pln per metr.... czy w Polsce da sie taniej? no da sie.... ale takich miejsc poza wschodnia sciana niewiele zostalo

Generalnie ceny poza glownymi osrodkami (srednie oczywscie) oscyluja