Wpis z mikrobloga

#psy Mirki, jaką rasę psa doradźcie na pierwszego psa? Planuje wziąć na wiosnę ale już nie wiem. Myślałam o dalmatyńczyku, ale jest mało hodowli. Potem wymyśliłam białego owczarka szwajcarskiego, niby spoko jak na 1 psa, wszyscy mówili, a spotkałam się z panią co takiego ma na spacer, i trochę mnie zniechęciła (w sumie to dobrze, że nie słodziła tylko). Teraz mi chodzi po głowie chyba trochę mniejszy pies, zastanawiam się nad owczarkiem australijskim. Tylko będzie to pies do miasta, do mieszkania. I o to się trochę martwię. Co prawda ruch mu zapewnie i wyjazdy poza miasto, bo mam auto i niby w mieszkaniu pies ma głównie odpoczywać a nie świrować ale i tak się zastanawiam. Dziś będę gadac z jedną hodowcą co ma i jego i bordera i mi właśnie polecała aussie. Pracuje głównie zdalnie więc też pieso nie będzie sam siedział. Z miejsca odrzuciłam wszytskie rasy myśliwskie, bo u mnie w domu rodzinnym byla mieszanka cocker spaniela i on miał swój świat jak wsadził nos w trawę :D
#pytanie #kiciochpyta
  • 111
@PozdroPocwicz jestem wysoka i chodzę na siłkę xD więc raczej bez problemu utrzymam psa 20-25kg plus naprawdę chce mu poświęcić mega dużo czasu i też pieniędzy, skoro już biorę taką odpowiedzialność. Więc wjedzie psie pszedszkole i dużo nauki żeby jednak nie ciągnął
Mam takiego.
Genialny harakter, taka przylepa lasa na pieszczoty, ale też lubi się wybiegać na spacerze i bawić, super dla dzieci. Tylko startuje do innych psów - to może kwestia wychowania :)
Do bloku idealny - nie przeszkadza mu wylegiwanie się pół dnia kiedy nikogo nie ma w domu. I spoko dla alergików - nie zostawia sierści. Tylko trzeba czesać i fryzjer co dwa trzy miesiące
@dziubbasek no brzmi naprawdę fajnie. Właśnie zastanawiałam się nad nimi bo to pieski strozujace tak naprawdę. W domu rodzinnym mamy dobermana i właśnie jest mega przylepą i pieszczochem, a na spacerach nie odchodzi daleko, bo właśnie chce być przy człowieku i takiego psa bym chciała
@MechanicznaPitaja Mamy owczarka australijskiego. Z początku wzięty do mieszkania w bloku, z powodu rodzinnych został przeprowadzony do domu jednorodzinnego. Tak kanapowego psa te jeszcze nigdy w życiu nie widziałem. Mimo, że może wychodzić kiedy chce to korzysta z dworu tylko na potrzeby fizjologiczne i od razu wraca( ͡º ͜ʖ͡º)