Wpis z mikrobloga

#psy Mirki, jaką rasę psa doradźcie na pierwszego psa? Planuje wziąć na wiosnę ale już nie wiem. Myślałam o dalmatyńczyku, ale jest mało hodowli. Potem wymyśliłam białego owczarka szwajcarskiego, niby spoko jak na 1 psa, wszyscy mówili, a spotkałam się z panią co takiego ma na spacer, i trochę mnie zniechęciła (w sumie to dobrze, że nie słodziła tylko). Teraz mi chodzi po głowie chyba trochę mniejszy pies, zastanawiam się nad owczarkiem australijskim. Tylko będzie to pies do miasta, do mieszkania. I o to się trochę martwię. Co prawda ruch mu zapewnie i wyjazdy poza miasto, bo mam auto i niby w mieszkaniu pies ma głównie odpoczywać a nie świrować ale i tak się zastanawiam. Dziś będę gadac z jedną hodowcą co ma i jego i bordera i mi właśnie polecała aussie. Pracuje głównie zdalnie więc też pieso nie będzie sam siedział. Z miejsca odrzuciłam wszytskie rasy myśliwskie, bo u mnie w domu rodzinnym byla mieszanka cocker spaniela i on miał swój świat jak wsadził nos w trawę :D
#pytanie #kiciochpyta
  • 111
@Ziombello myślałam i to długo. W sumie dalej się waham czy by nie wziąć. Moje argumenty przeciw są takie, że może się trafić pieso z jakąś traumą która będzie ciężko przerobić albo wręcz niemożliwe z czym moge sobie nie poradzić jako osoba bez doświadczenia z pieskami. Oraz to, że trochę ciężko określić mniej więcej charakter takiego piesa. Ale argumenty za, no to wiadomo danie domu takiemu pieskowi, oczywiście cena ale też jak
może się trafić pieso z jakąś traumą która będzie ciężko przerobić albo wręcz niemożliwe z czym moge sobie nie poradzić jako osoba bez doświadczenia z pieskami. Oraz to, że trochę ciężko określić mniej więcej charakter takiego piesa.

@MechanicznaPitaja:
Ważne żeby porozmawiać z wolontariuszami, oni wiedzą co jest tak i co nie tak z konkretnym psiakiem. Proponują wspólne spacery i rozmowę żebyś nie brała psa w ciemno. Wiadomo że ostatecznie możesz mieć
@MechanicznaPitaja: Może golden retriever? Rasa angielska jest jasna i większa(wspomniałaś o owczarku szwajcarskim). Fajne psiaki do mieszkania, bardzo spokojne i otwarte do innych(aż za bardzo). Ja pół roku temu się zdecydowałem i mogę polecić. Początki były trudne(nie spodziewałem się takiego diobła), ale po miesiącach pracy mam w mieszkaniu psiaka idealnego. Podczas gdy zostaje sam w domu to cały okres przesypia, nic nie niszczy. Z minusów to tak jak wspomniałaś - mój
@MechanicznaPitaja

idź do schroniska i weź jakiegoś niedużego kundelka. Taki będzie cie najbardziej kochał, nie będzie chorował, zeżre wszystko co mu dasz i będzie mało srał.

Jak do bloku to koniecznie szukaj czegoś małego co nie potrzebuje dużo ruchu.

Owczarek to rasa pracująca. Taki pies będzie się nudził. Nie będziesz wstanie mu zapewnić zajęcia. Jak już to jakiś kanapowiec, pies towarzyszący.

Na serio dobrze się zastanów.

@Mjut93 blablador to generalnie jest pies
@Antibambino: a no tak, bo na wsiach gdzie psy najczęściej trzymane są w budach, na 5m łańcuchu to mają raj. Znam wsioka co w twarz mi powiedział, że mój pies w mieście będzie się męczył, a on sam trzyma dwa psy w klatce w stodole i NIGDY z nimi nie wyszedł na spacer...

@MechanicznaPitaja ja mam labka i jest to typowy kanapowiec, trzy spacery dziennie totalnie mu wystarczają. Znają go wszyscy
@MechanicznaPitaja miałem tylko psy odbierane interwencyjnie, ze schronisk i TOZów, z różnymi historiami, łańcuchowe, połamane, trzymane w szafie i nigdy nie było problemów poza ewentualnym natręctwem do głaskania z ich strony. A co do charakteru to te rasowe zwykle bywają uciążliwe, ale to raczej wynika z podejścia właściciela.
Bierz też poprawkę w razie co na to co mówią ludzie z organizacji od których się adoptuje. Lubią wciskać kity.
@MechanicznaPitaja: jak nie masz wybranej rasy, to bym szła w schronika/fundację/DT, ale porządne, które ci serio powiedzą coś o zwierzaku i pomogą w razie problemów. Na pewno w Skawinie takie jest, ja we Wrocławiu działam w schronisku na większych/średnich psach i też trochę mogę o nich opowiedzieć i zapewnić jakąś pomoc w razie czego.
Charakter właśnie wtedy możesz poznać - jak ktoś, kto zna już dorosłego psa i ogarnia trochę w