Wpis z mikrobloga

#psy Mirki, jaką rasę psa doradźcie na pierwszego psa? Planuje wziąć na wiosnę ale już nie wiem. Myślałam o dalmatyńczyku, ale jest mało hodowli. Potem wymyśliłam białego owczarka szwajcarskiego, niby spoko jak na 1 psa, wszyscy mówili, a spotkałam się z panią co takiego ma na spacer, i trochę mnie zniechęciła (w sumie to dobrze, że nie słodziła tylko). Teraz mi chodzi po głowie chyba trochę mniejszy pies, zastanawiam się nad owczarkiem australijskim. Tylko będzie to pies do miasta, do mieszkania. I o to się trochę martwię. Co prawda ruch mu zapewnie i wyjazdy poza miasto, bo mam auto i niby w mieszkaniu pies ma głównie odpoczywać a nie świrować ale i tak się zastanawiam. Dziś będę gadac z jedną hodowcą co ma i jego i bordera i mi właśnie polecała aussie. Pracuje głównie zdalnie więc też pieso nie będzie sam siedział. Z miejsca odrzuciłam wszytskie rasy myśliwskie, bo u mnie w domu rodzinnym byla mieszanka cocker spaniela i on miał swój świat jak wsadził nos w trawę :D
#pytanie #kiciochpyta
  • 111
@MechanicznaPitaja: Nie czytałam innych komentarzy, ale zamiast patrzeć na rasy bez ładu i składu, to zadaj sobie pytanie, po co Ci pies i co możesz mu zapewnić, i dopiero wtedy popatrz, jakie rasy będą odpowiednie do Twojego stylu życia.

Ogólnie nie polecam Ci borderów czy owczarków australijskich na początek, moim zdaniem to są zbyt wymagające rasy. Białe szwajcary są zazwyczaj bardzo szczekliwe, zastanów się, czy nie narobisz sobie problemów na osiedlu.
@Antibambino: przecież to jest powszechna wiedza jak się człwoiek troche interesuje kynologią. Pies w bloku, który ma spacery i czlowieka, jest szczęśliwszy niż pies, który całe życie ma 30 arów ogródka i nic więcej. Każdy, absolutnie każdy hodowca i behawiorysta ci to powie, bo to wynika ze znajomości psich potrzeb, a one są trochę szersze niż "szybko się wysikać". Pies się w ogrodzie NIGDY nie wybiega, bo ogród uznaje za część
@MechanicznaPitaja od pół roku mamy z różową przesłodką białą kulkę- maltańczyka.
Jeśli pies będzie mieszkał w bloku to jest wiele warunkowych. Jak masz mieszkanie powyżej 60 metrów to możesz nawet rozważyć trochę większe rasy. Jeden sąsiad na 45 metrach ma samoyeda a drugi shibe inu. Oby dwa są przez cały dzień cicho. Czasem powyją ale to naprawdę może raz w miesiącu.
Ja bardziej napiszę z perspektywy ostatnich 6 miesięcy obserwacji psa jak
Darksajd - @MechanicznaPitaja od pół roku mamy z różową przesłodką białą kulkę- malta...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
@Antibambino: bo taka ja prawda, jeśli byłeś na wsi to wiesz jak to wygląda. Myślisz że pies nawet co luźno lata po małej działce i nigdy nikt z nim nie wychodzi na spacer to ma dobrze? Ja znam osoby w mieście co wychodzą z psem 5 razy dziennie na dwór w tym do lasu, na wybieg dla psów. Mój pies w mieście jest lepiej zsocjalizowany niż Twój co na łańcuchu w