Wpis z mikrobloga

#psy Mirki, jaką rasę psa doradźcie na pierwszego psa? Planuje wziąć na wiosnę ale już nie wiem. Myślałam o dalmatyńczyku, ale jest mało hodowli. Potem wymyśliłam białego owczarka szwajcarskiego, niby spoko jak na 1 psa, wszyscy mówili, a spotkałam się z panią co takiego ma na spacer, i trochę mnie zniechęciła (w sumie to dobrze, że nie słodziła tylko). Teraz mi chodzi po głowie chyba trochę mniejszy pies, zastanawiam się nad owczarkiem australijskim. Tylko będzie to pies do miasta, do mieszkania. I o to się trochę martwię. Co prawda ruch mu zapewnie i wyjazdy poza miasto, bo mam auto i niby w mieszkaniu pies ma głównie odpoczywać a nie świrować ale i tak się zastanawiam. Dziś będę gadac z jedną hodowcą co ma i jego i bordera i mi właśnie polecała aussie. Pracuje głównie zdalnie więc też pieso nie będzie sam siedział. Z miejsca odrzuciłam wszytskie rasy myśliwskie, bo u mnie w domu rodzinnym byla mieszanka cocker spaniela i on miał swój świat jak wsadził nos w trawę :D
#pytanie #kiciochpyta
  • 111
  • Odpowiedz
boze w poslce jak w lesie XDDD pies idealnie nadaje sie do mieszkania ale przyjdzie polak robak XDDD


@Klepajro: no w Polsce jak w lesie, bo w normalnych krajach musisz mieć zgodę sąsiadów żeby trzymać psa w mieszkaniu. Polska to najbardziej psiarski kraj w Europie. Efekt jest taki, że elewacje budynków są zaszczane przez kundle, bo panuje dziwne przyzwolenie wśród psiarzy na ten proceder, a trawniki pełne są gówna. W normalnych
  • Odpowiedz
Tylko będzie to pies do miasta, do mieszkania.


@MechanicznaPitaja: opko zlituj się, nie męcz zwierzęcia. Poleciłbym owczarka niemieckiego czy australijskiego gdybyś miała ogród. Do mieszkania nie wyobrażam sobie takiego smoka, bardzo by się męczył. Do mieszkania york albo jamnik, ewentualnie shiba jak chcesz się nauczyć szkolić psa :)
  • Odpowiedz
@Antibambino: i się psiarze zesrali xD

NIKT nie każe trzymać psa na łańcuchu czy w kojcu, tylko po prostu pies w bloku jest w #!$%@? uciążliwy dla reszty mieszkańców - większość ujada przez pół dnia albo drze mordę gdy tylko usłyszy że ktoś idzie po klatce schodowej.
  • Odpowiedz
@geebon: mieszkałam w bloku, mój owczarek nie narzekał ;) ale trzeba pamiętać, że to rasa stróżująca i na parterze przy windzie może dostać #!$%@?
  • Odpowiedz