Wpis z mikrobloga

Skoro ja programista mam problemy z ogarnięciem spoko mieszkania to jak żyją takie pary jak Mariusz pracujący na magazynie i Justyna fryzjerka (pracownica, nie właścicielka salonu), którzy mają bombelka Brajana? Gdzie oni #!$%@? mieszkają i jakie mają perspektywy na dalsze życie?

#nieruchomosci #przegryw #polska #bieda #finanse #zarobki #pieniadze
  • 109
Skoro ja programista mam problemy z ogarnięciem spoko mieszkania to jak żyją takie pary jak Mariusz pracujący na magazynie i Justyna fryzjerka (pracownica, nie właścicielka salonu), którzy mają bombelka Brajana? Gdzie oni #!$%@? mieszkają i jakie mają perspektywy na dalsze życie?


@FedoraTyrone: Mają 2 wypłaty więc w podobnych warunkach co programista-singiel. Jak jeszcze dobrze pokombinują z dopłatami na samotną matkę albo mają odziedziczone mieszkanie to jest duże prawdopodobieństwo że lepiej. 2
@FedoraTyrone: Mariusz magazynier/budowlaniec i Justyna fryzjerka/makijażystka itp. jak mają głowę na karku to robią dodatkowe fuchy i żyją lepiej od ciebie - Wielkiego Programisty. XDDDDDD
Mario po pracy ogarnia jakiś handelek sprowadzanymi samochodami, robi po pracy jakieś fuchy, ma uprawnienia na większy wózek widłowy, suwnicę i raczej go nie zwolnią, bo trzyma za jaja całą brygadę Ukraińców, a Justyna w soboty czesze i maluje do ślubów. I cyk wyciągają/oszczędzają dzięki swojej
Skoro ja programista mam problemy z ogarnięciem spoko mieszkania to jak żyją takie pary jak Mariusz pracujący na magazynie i Justyna fryzjerka (pracownica, nie właścicielka salonu), którzy mają bombelka Brajana?


@FedoraTyrone: Mają lepszą zdolność kredytową, a raczej są "pewniejsi" dla banku. Pogódź się z tym, lub znajdź sobie sarenkę i zrób z nią bąbelka ¯\(ツ)/¯
@FedoraTyrone: bo Ty to byś pewnie chciał mieć poduszkę finansową na wszelki wypadek i mieszkanie musi spełniać 90 różnych wymagań co do lokalizacji itp, a oni jak mają to biorą, pod kurek i jazda dalej jak ktoś zachoruje lub straci pracę i nie będzie co do garnka włożyć do trudno Bóg dał dziecko da na dziecko robimy kolejne
ludzie to z natury zwierzęta, które mają na celu przede wszystkim rozmnażanie w
ale znam pary, które mieszkały z małym dzieckiem przez kilka lat w kawalerkach i dawały radę - kwestia możliwości finansowych i dostosowania się do sytuacji


@pp93: super życie xD
@FedoraTyrone: Problem leży prawdopodobnie w tym, że od grubo ponad roku widzę jak wrzucasz przykładowe mieszkania i łapiesz się za głowę czemu tak drogo, a w tym czasie elegancko ceny sobie galopują. Zakładam, że poszukiwania trwają nawet dłużej niż to co wrzucasz na wykop. Ty postanowiłeś, że będziesz szukał perełki i zapłacisz za nią tyle ile Ty uważasz, że jest warta, a inni uznali, że nie będą się drobnymi wadami przejmować
@FedoraTyrone nie wiem, ale jestem w trakcie budowy i zamawiam tam różne rzeczy, rozmawiam z wykonawcami itd. i chyba każdy w tej branży kurde ma własny dom. Od prostego murarza czy zbrojarza, przez właściciela firmy transportowej, przez operatorów maszyn typu koparka, pompa do betonu, chłopak od wykończeniówki, sprzedawcy okien, drzwi, podłóg, pracownik składu budowlanego - no wszyscy. I o ile rozumiem, że ktoś w branży może mieć jakieś znajomości i móc wyrwać
@FedoraTyrone prawda jest pewnie taka że mają chatę na kredo wzięta z 5 lat temu jak nie więcej co roku pojadą nad Bałtyk i ojebia rybę z frytami a ty zesrany wynajmujesz wielki programista xd
@FedoraTyrone: Pracowity i rozsądny człowiek zajmujący się budowlanką, spawalnictwem, hydrauliką albo nawet pracujący w magazynie z dodatkowymi fuchami/zajęciami spokojnie może przebić zarobkami pracownika IT. Wiem, bo otaczają mnie tacy ludzie: monter instalacji przemysłowych raz na miesiąc pożycza lawetę i sprowadza auta. Brygadzista w stoczni hoduje na rodzinnej ziemi warzywa, koleżanka, która pracuje w Maku w weekendy czesze do uroczystości lokalne Karynki. Hajs z tego jest, ale trzeba się wysilić i pokombinować.