Wpis z mikrobloga

Skoro ja programista mam problemy z ogarnięciem spoko mieszkania to jak żyją takie pary jak Mariusz pracujący na magazynie i Justyna fryzjerka (pracownica, nie właścicielka salonu), którzy mają bombelka Brajana? Gdzie oni #!$%@? mieszkają i jakie mają perspektywy na dalsze życie?

#nieruchomosci #przegryw #polska #bieda #finanse #zarobki #pieniadze
  • 109
@FedoraTyrone: Ty masz problem z brakiem zdecydowania i strachem przed życiem. Sorki, że to piszę, ale tak po prostu jest. Często widzę Twoje posty i tak na prawdę mogłeś pewnie kupić mieszkanie 3-4 lata temu i byś już mógł kończyć spłacać kredyt jeśli byś tego chciał.
Aktualnie ceny odjechały, ale osoby o których piszesz mogły ostatnio kupić na bk2% i teraz sobie będą spokojnie żyli. Co prawda w top5 nie poszaleli
@pp93: w 2020 byłem jeszcze zbyt krótko na rynku pracy i nie miałem oszczędności pozwalających mi myśleć o kredycie hipotecznym, a w bk2% się nie ładowałem, bo jak mam wchodzić w takie poważne decyzje i obracać takimi pieniędzmi to za coś z czego będę w pełni zadowolony, a nie za byle co aby tylko udało się wziąć. Kredyt na mieszkanie w Ząbkach nie przyniósłby mi żadnej radości. Na nic lepszego bk2%
@FedoraTyrone: W mieście, gdzie mieszkanie 3 pokojowe kosztuje 400k. Mieszkanie mają albo odziedziczone, albo kupione na kredyt. Wyobraź sobie, że dwoje osób zarabiających po ~4k to jest 8k na gospodarstwo domowe. Rachunki + rata kredytu ~5k więc na #!$%@? jest jeszcze 3k i to jest w #!$%@? dla normalnie żyjących ludzi, którzy kupują suszarkę do włosów za 150 zł, a nie Dysona za 1200zł. Mogą też wynajmować albo mieszkać u rodziców,
@FedoraTyrone: mam kumpla który pracuje jako mechanik zaczął pracę w wieku 18-19 lat po technikum, a ja jako programista zaczałem w wieku 24 (plus czasem dorabiałem w wakacje w czasie studiów). Kiedy ja kończyłem studia i zaczynałem pracę on już kupował działkę w powiatowym za gotówkę za zarobione pieniądze (5 lat pracy mieszkając u rodziców). Na dodatek jak pracował to robił sporo nadgodzin. Następnie wziął kredyt na budowę domu i teraz
@FedoraTyrone: jeśli byś wszedł w rezerwację na początku 2023 to spokojnie byś coś znalazł. Z tego co kojarzę to szukasz na Białołęce - no to przyznam że i tak lecisz po taniości.
Dodatkowo popełniasz podobny do wielu osób błąd - myślisz że musisz od razu kupić mieszkanie docelowe na całe życie. Nigdy nie wiesz, czy dobrze trafisz z sąsiadami, okolicą itp. Nawet jeśli teraz będziesz w 100% zadowolony, nie oznacza to,
Mariusz pracujący na magazynie i Justyna fryzjerka (pracownica, nie właścicielka salonu)


@FedoraTyrone: Mariusz bierze pod stołem i coś kombinuje na czarno po pracy, a Justynka nie wystawia paragonów. Znałem taką justynkę, u siebie w mieszkaniu w kuchni strzygła klientów w weekendy. Oczywiście bez zarejestrowanej działalności.
Gdzie oni #!$%@? mieszkają


@FedoraTyrone: socjalne, ewentualne dopłaty od państwa przy niskich dochodach.

jakie mają perspektywy na dalsze życie?


@FedoraTyrone: żadnych, życie w Polsce przy niskich dochodach na tym polega, rodzisz dzieciaka, żyjesz na wynajmie, chodzisz codziennie do roboty z nadgodzinami, wracasz z roboty i idziesz spać i tak w kółko do 65 lat, o ile dożyjesz. Parę lat siedzenia w fotelu, a później leżenie w trumnie.