Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś strona internetowa gdzie mogę sprawdzić jaki będę miał Ping w grach takich jak csgo, lol itd? Znalazłem jakąś stronę, ale pokazuje mi w niej Ping na poziomie 40ms na europie centralnej gdy na speedtescie mam 2-3ms, czy wpływ na to może mieć robienie testu przez telefon? Prędkość na telefonie mam na poziomie 350mb/s na lapotopie po kablu było w okolicach 500-550
#gry #pcmasterrace #internet #swiatlowody
  • 5
  • 0
@Drmscape2: wiem, że prędkość ma mało wspólnego, ale jednak mniej obciążona sieć= mniejszy Ping, a co do tego, że w grach łączysz się z różnymi serwerami gdzie Ping jest różny też wiem, ale jakoś ciężko mi uwierzyć, że miałbym mieć Ping w okolicy 40ms gdzie takiego pingu nie miałem na Orange 30mbs 6 lat temu, dlatego chciałem znaleźć jakąś rzetelną stronę gdzie mógłbym to sprawdzić, ale jak nic takiego nie ma
@Arekt: ping nie zależy od przepustowości łącza na końcu u ciebie, tylko od trasy, którą musi pokonać pakiet od ciebie do serwera i z powrotem. Routing zależy od wielu kwestii i niekoniecznie duży dostawca będzie lepszy pod tym względem.
@Arekt: masz rzetelny wynik a ping ze speedtestu możesz sobie wsadzić w czarne oko. Speed test u operatorów ma zawsze najwyższy priorytet, a do tego wybierany jest najbliższy, najszybszy serwer stąd masz taki, a nie inny ping. To samo dotyczy prędkości internetu ale nie chce mi się tego tłumaczyć.