Wpis z mikrobloga

@JC97: gówno powiedział a nie prawdę XDDD W danym kraju jest ograniczona liczba prac, która daje dobra kase, reszta pracuje za kase w okolicach minimalnej i Ci ludzie też zasługują na to, żeby mieć normalnie życie, a nie wegetować w wynajmowanym mieszkaniu. Rada 'zmień prace' jest #!$%@?, bo to zwyczajnie niemożliwe, żeby każdy zmienił prace na taką, co daje więcej kasy, bo zwyczajnie nie ma tylu dostępnych posad.
@stanley88 mowa o 2015 oraz nie wiem gdzie mieszkasz.Biorac np amazon jako odnosnik w 2014 placil 1530zeta na ręke, praca w poblizu duzego miasta, ceny w sumie jak podajesz wiec za ok 50m2 musial taki pracownik miec ok 275000
Wiec potrzebowal ok 180 wyplat
Obecnie zarobki ok 4000 zl, mieszkanie 500k wiec owy robotnik potrzebuje 120 pelnych wyplat
@CybernetycznyMozgKorwina wrocław rok 2017
Ceny mieszkań stały przez ok 8 lat prawie w miejscu. Do 2018. Kg płaciło 2200 a jakieś korpo najtańsze płaciło 1800. Przy zakupie mieszkania poszliśmy po podwyżkę i dostaliśmy 2600 i 2000 na rękę. Mieszkanie 3 pokojowe 50m z garażem 299000. Potrzebowałem średnio 115 wypłat.
Teraz moje mieszkanie warte ok 650k potrzbuje ponad 135 wypłat a stanowiska mamy wyższe niż przeciętnie wtedy.
@del855: Od kiedy Kobiety posłali do pracy od tego momentu 1 pensja nie starczy do utrzymania 2 osób.

Więc trzeba za minimalną 1+1 można bez problemu kupić za kredyt mieszkanie 40m2 w większości miast wojewódzkich, przy obecnych stopach. A już z 2% albo 1,5% tym bardziej.

Chcesz mieszkanie znajdź partnera jak nie możesz podnieść swoich kwalifikacji/zmienić pracy.
@brednyk: To jest proste ale ludzie tego nie przyjmują do wiadomości. W skrócie mieszkanie przez cały czas kosztuje zawsze tyle samo czyli X twojej pracy wynagradzanej w pensji minimalnej. Jak weźmie się minimalną i porówna do średniej cen za m2 z danego miasta woj to idzie to 1:1!

Przez ostatnie 30lat koszt nabycia mieszkania jest stały, roznice w ulatwieniu to tylko tańsze kredytu ułatwiające go dostanie (franki, albo zerowe stopy %
@Pompejusz: teraz minimalna to 4k i co z tego?
Mieszkania to właściwie 3-4x w górę, tak samo utrzymanie. Świetny przykład, że polityka rozdawnictwa nie załatwia żadnego problemu. A będzie jeszcze lepiej. Od nowego roku każdy z kaszojadem ma aż 800 zł do przepalania co miesiąc. Jak masz 2-3 kaszojadów to już nawet na ładną miniratkę można uzbierać.
A to wcale nie są przypadki skrajnej patologii ale często też dobrze zarabiających korpoludków.
@STEFAN_n00b

A ja mam lepszy pomysł - przestanym spekulować mieszkaniami i wówczas się okaże że nie trzeba mieć żony i kredytu na 30 lat żeby mieć mieszkanie.

Albo zostańmy przy Twoim.

Wybierz ;)