Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@OddajButa123:

raczej niemożliwe jest ogólne zakażenie organizmu i zgon przez nieleczone zęby


Gówno prawda, jest i to bardzo możliwe. Dlatego przed operacjami wysyłają obecnie po zaświadczenie do dentysty, czy nie ma ognisk zapalnych w obrębie jamy ustnej.
Nie znasz się to się wypowiesz, co? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Drogomir:

Przy gastroskopii nikt się nie kapnął, że może uzębienie wygląda nie najlepiej?


Oni takie stany widują zapewne na co dzień. Polacy mają bardzo, bardzo zły stan jamy ustnej, przeciętny 35 latek nie ma 11 zębów. Obecnie zdarzają się i to nierzadko, dzieci w wieku 3 lat z kompletnie zniszczonymi zębami.

Oczywiście to ich nie usprawiedliwia, ale lekarze mają 2 godziny stomatologii na studiach. Zęby są kompletnie pomijane¯\(ツ)/¯
@SkrytyZolw nie przesadzaj, w takiej sytuacji 90% Polaków by je miała a nie jest to prawda. Nie mówię że wcale, ale nie w aż takim stopniu. O zapewne miałaś na myśli stany zapalne konkretnie bo o to chodzi. I ogólnie przeciagjace się stany zapalne czegkolowiek mogą mieć negatywny wpływ na serce nie tylko zębów.
@illaddictyou: nie przesadzam, tylko takie są fakty. I większość Polaków ma problem z dziąsłami i przyzębiem, to staje się chorobą cywilizacyjną, jak nadciśnienie i cukrzyca.

Bieżące badania epidemiologiczne wskazują, że na zaawansowane i średniozaawansowane choroby przyzębia, które są przyczyną poziomego zaniku kości i utraty zębów, cierpi 15-30 proc. dorosłych


https://podyplomie.pl/stomatologia/17530,zapalenie-przyzebia-choroba-cywilizacyjna

W piśmiennictwie z ostatnich kilkunastu lat zwrócono szczególną uwagę na dodatnią korelację między procesem zapalnym przyzębia a występowaniem chorób układu krążenia,
@Rycynina: kondolencje, podobnie umarła moja sąsiadka
@Krupier: dentysta jak rabin, jeden powie tak, drugi powie nie, ja słyszałem, że obrotowe są szkodliwe (bo odsłaniają szyjki zębów czy cuś) i soniczne lepsze
Oczywiście, że gdyby to było dziecko lub pies, byłabyś najgorszą kobietą na świecie. A że był to dorosły mężczyzna, to jeszcze Ci inny wturóją, że "nie Twoja wina, przecież go nie zmusisz"


@Roess: Nie wiem jak Ty ale ja widzę różnice między psem, dzieckiem a dorosłym mężczyzną. W związku też chce być traktowany jak mężczyzna, a nie pies albo dziecko, ale rozumiem, że możesz mieć inne preferencje ¯\(ツ)/¯
@rtone: Skoro chcesz być traktowany jak mężczyzna, to w kontekście mojej wypowiedzi można ignorować Twoje potrzeby, zdrowie itd.? Może i pozwalasz sobie deptać swoją godność, stawiać się w kąt, bo tak jest lepiej, Twój wybór. Widać Ty masz inne preferencje.
@Rycynina masakra, z zębami. Kondolencje.
Uświadomiłaś mi, że nie mogę pozostawić u siebie ten przewlekły ból ósemek, i dostawać na nie coś na ich ból, wymianę tymczasowych plomb, czekając na termin miesiącami.
Ceny za usuwanie ósemek mogą być kosmiczne ... :(
I implanty, masakra, po to by żyjące żeby miały wsparcie i się nie wychylały.

Choroby zaczynają się często od nieleczonych zębów. Często to wszędzie powtarzają.