Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@mala_rybka: AA dobra dałaś jako spoiler xD
W każdym razie płyny do płukania nie są zdrowe, poczytaj sobie na ten temat. Powinno się po szczotkowaniu wypluć pastę, pianę bez płukania wodą czy płynem.
  • Odpowiedz
Mój też się przemóc nie może żeby pójść do dentysty choć mu truję, ale wymyśla co chwila nową wymówkę, aktualna to: nie, bo będę musiał czekać pół roku na oddanie krwi.


@Sandrinia: @Zgrywajac_twardziela: Też w opór panikowałem przed dentystami, ale wyrwali mi ostatnio 2 ósemki, nie bolało wcale tylko trzeba uważać żeby nie jeść przez pierwsze 2 dni i tyle, nie boli wcale tylko iść do dobrego chirurga szczękowego, jak
  • Odpowiedz
Przecież soniczna nie jest szkodliwe XD Szkodliwe to były obrotowe bez czujnika nacisku jak ludzie przyciskali na maksa do zębów. Niektórzy dentyści twierdzą, że technika wymiatania od dziąsła w górę jak manualna tylko że soniczną to najlepsza technika. I to że je reklamują cały czas to nie znaczy że jest dobra, nie wiem czy jest czy nie ale mnóstwo rzeczy reklamują niezdrowych, więc to jest najgłupszy argument jaki słyszałem.

I jak soniczna
  • Odpowiedz
:trigger: Dentyści to akurat polecają, a ja nie jestem przekonana w swoim przypadku, bo mam wrażenie, że od sonicznej bolą mnie zęby nawet przy ultra delikatnych trybach. Obecnie używam miękkiej manualnej.


@iEarth: każdy ma inne zęby i dziąsła więc to jest indywidualne. Mi też soniczna podrażniała więc ją odstawiłem. No i w sumie myła gorzej niż zwykła ręczna. xD

co do tego to tak co 5-10 lat czytam co innego. Zatrzymałam
  • Odpowiedz
@Drogomir: nie jestem medykiem, ale według opisów i rozmów z lekarzami - wykrycie tej choroby można potwierdzić tylko organoleptycznie, czyli kardiolog potwierdza widząc wegetację na zastawce wykonując echo serca. A tak to wszystkie objawy są zbyt ogólne i często w pierwszej kolejności stawia się na inne przyczyny.
  • Odpowiedz
@Rycynina: #!$%@? mać. Klnij, krzycz, wyrzuć to z siebie. Potem skup się na córce. Bez Ciebie nie da rady. Przykro to czytać, a nie jest to nawet jedną milionową tego co czujesz. Trzymaj się Mirabelko i odrzuć poczucie żalu do siebie jak najprędzej.

Niestety nie jest to pierwsza tego typu historia, a sam jestem gościem, który nienawidzi dentysty i robi co może żeby tam nie iść. Po pierwszej którą usłyszałem wyleczyłem
  • Odpowiedz
@Notes: Haha. Dzięki za fame leszczu. Pewnie Cie zazdrość zjada, że dobry chłopak z tagu zaliczy. A ty dalej nic xD

ps. Zesrałeś się o wpis na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Porażka.
Jak szukasz rozmów na poziomie arystokrato, to źle trafiłeś. Tu króluje patologia :)
  • Odpowiedz
Mi też soniczna podrażniała więc ją odstawiłem. No i w sumie myła gorzej niż zwykła ręczna.


@Krupier: ja gorąco polecam - kamienia prawie już nie mam, dziąsła mi się nie cofają, nadwrażliwość znacznie mniejsza, niż wcześniej. Dentysta nie ma co u mnie robić xD
  • Odpowiedz
Cały czas myślę że to moja wina bo mogłam go ZMUSIĆ do leczenia.


@Rycynina: nie obwiniaj się. wspominaj męża, ciesz się że był, ale nie zadręczaj się tym. nie dałaś rady go przekonać to jego sprawa, nie zadręczaj się teraz bo sobie teraz zdrowie zniszczysz, a masz dla kogo żyć.
  • Odpowiedz
ja gorąco polecam - kamienia prawie już nie mam, dziąsła mi się nie cofają, nadwrażliwość znacznie mniejsza, niż wcześniej. Dentysta nie ma co u mnie robić xD


@mala_rybka: kamień to ja sobie mogę co pół roku porządnie u dentysty usuwać, nie muszę specjalnej szczoteczki do tego mieć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dentysta nie ma co u mnie robić xD


@mala_rybka: u mnie już też, ale ja
  • Odpowiedz
najważniejsze to w ogóle myć i nitkować, a czym to już aż takiej różnicy nie robi. No i kwestie pasty też są ważne bo wbrew pozorom te wszystkie masówki Colgate czy inne to gówna są.


@Krupier: z naście lat nie kupuje blendamedów i colgate ale tutaj też nie wiem co używać bo też co jakiś czas dochodzę do wniosku, że dana pasta nie jest jeszcze dość dobra. xd Kiedyś używałam elmex
  • Odpowiedz
kamień to ja sobie mogę co pół roku porządnie u dentysty usuwać


@Krupier: ja co rok - i co rok usuwanie kamienia było moją zmorą, bo było... bolesne w uj. A teraz szybciutko piaskowanie i wychodzę.
  • Odpowiedz
A więc mirasy i mirabelki - szczoteczki soniczne, dobrej jakości pasty do zębów, nitkowanie, płyny do płukania i co rok na kontrolę uzębienia!!!


@mala_rybka:
- wystarczy zwykła szczoteczka
- pasta prokudent z rossmana tańsza i lepsza niż govvno typu kolgejty
- poprawna technika
- kontrola co PÓŁ ROKU

i mamy 99 proc sukcesu
  • Odpowiedz
z naście lat nie kupuje blendamedów i colgate ale tutaj też nie wiem co używać bo też co jakiś czas dochodzę do wniosku, że dana pasta nie jest jeszcze dość dobra. xd Kiedyś używałam elmex pomarańczową, w sumie pasowała mi do czasu zmiany formuły kilka lat temu. Czasami biorę te sensodyne "specjalistyczne", a ostatnio higienistka poleciła mi Elgydium. Miałam też fazę na pasty naturalne, bez fluoru, ale już sama nie wiem co
  • Odpowiedz