Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Pieniek1991:

Inaczej mielibyśmy epidemię ludzi ze zniszczonym sercem i z tego powodu umierających.


Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący papierosy albo opalający się dostaje raka? Jeśli nie, to czy według ciebie jest to równoznaczne z tym, że palenie i nadmierne opalanie nie powodują raka?
A Ty podziękuj rodzicom, że zadbali o Twoje zęby.


@SkrytyZolw: nie zadbali. Miałem szczęście, że doszczętnie się nie zepsuły oraz jako dorosły wydałem kilkanaście kafli na leczenie w ciągu jednego roku. Miałem też trochę pecha i tego jednego dałem sobie wyrwać zanim poszedłem do porządnego dentysty, bo być może miałbym wszystkie.
Co do tych ósemek to wydaje mi się, że większość osób je wyrywa, dlatego napisałem o manipulacji, no ale z
@Drogomir:

nie zadbali. Miałem szczęście, że doszczętnie się nie zepsuły oraz jako dorosły wydałem kilkanaście kafli na leczenie w ciągu jednego roku


To nie bardzo rozumiem co się dziwisz. Nie każdy 18 latek ma kilkanaście kafli na leczenie.

Większość osób je usuwa, bo ewolucyjnie zmniejszają się nam żuchwa i szczęka i najzwyczajniej nie ma na nie miejsca. Ale to są normalne zęby ja mam wszystkie cztery ósemki.
@mala_rybka: cztery czwórki i cztery ósemki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To zależy. Jak masz problemy z dziąsłami, nosisz aparat lub masz uzupełnienia protetyczne, to tak. A jak nie masz nic z wymienionych rzeczy, to nie ma potrzeby. Szczotkowanie i nitkowanie wystarczy.
@SkrytyZolw: na pewno cztery ósemki - i to jeszcze zanim się wyrżnęły, z dziąsła po dwa na raz. To było straszne xD. A pozostałe cztery - nie pamiętam.

Dzięki za odpowiedź, przyznam że kusi mnie ten zakup xD
To nie bardzo rozumiem co się dziwisz. Nie każdy 18 latek ma kilkanaście kafli na leczenie.


@SkrytyZolw: czy ja napisałem, że zrobiłem to w wieku 18 lat? Nie, w dorosłym życiu, a konkretnie to koło trzydziestki, a wcześniej nie byłem u dentysty chyba z 20 lat. Zatem jest to spore zaniedbanie i jeżeli ktoś nie ma 7 zębów w wieku 35 lat, to musiał zaniedbać temat przynajmniej tak samo i mieć
@mala_rybka: leki mi pomogły, umówiłem się już do barbera czego obawiałem się najbardziej, ale poszło idealnie. Teraz dentysta, dermatolog itd itp, w końcu można działać jak normalny człowiek :D

Boje się tylko że ząb jest w tej tragicznym stanie że będe musiał zabulic z 1000 zł jak nie więcej chociaż nie wiem, może mi się wydaje ale od kiedy mam szczoteczkę soniczną to ząb wygląda dużo lepiej i nie boli przy
@Drogomir: No to jak Ty dopiero koło 30 roku życia zacząłeś leczyć zęby, to po prostu miałeś duże szczęście i nie żarłeś cukru kilogramami. Ale są ludzie, którym rodzice leją colę do butelki niemowlęcej. Także zachowaj te oceny dla siebie, bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Zapominasz też o ludziach, którzy na samą myśl o dentyście, dostają ataku paniki i nie są w stanie oddychać.

Ale rozumiem, że masz silną
Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący papierosy albo opalający się dostaje raka? Jeśli nie, to czy według ciebie jest to równoznaczne z tym, że palenie i nadmierne opalanie nie powodują raka?


@SkrytyZolw: Chodziło jedynie o to że nie jest to częste a bardzo sporadyczne. Jeżeli byłoby to częste to przy stanie uzębienia Polaków mięlibyśmy epidemię zgonów na serce a nie mamy.

A co ze statystycznym 35 latkiem który
Pieniek1991 - >Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący papierosy albo o...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-01 111402

Pobierz
@Radsonowskyy:
O szczoteczkach: po swoich dlugich przygodach i oglądaniu rekomendacji vz praktyka wychodzi ze jest najlepsza elektryczna zwykła.
Soniczna jest delikatna, troche to pic na wode i u mnie nie domywala zebow co dawalo osad co pol roku do czyszczenia.

Najlepiej sie u mnie utarlo to szczoteczka elektryczna + pasta "scierajaca" na zmiane z elmex (bardzo jest delikatna i przy niej samej powstawal osad), ale jest spoko uzupelnieniem aby nie miec