Wpis z mikrobloga

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 320
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pieniek1991:

Inaczej mielibyśmy epidemię ludzi ze zniszczonym sercem i z tego powodu umierających.


Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący p-------y albo opalający się dostaje raka? Jeśli nie, to czy według ciebie jest to równoznaczne z tym, że palenie i nadmierne opalanie nie powodują raka?
  • Odpowiedz
A Ty podziękuj rodzicom, że zadbali o Twoje zęby.


@SkrytyZolw: nie zadbali. Miałem szczęście, że doszczętnie się nie zepsuły oraz jako dorosły wydałem kilkanaście kafli na leczenie w ciągu jednego roku. Miałem też trochę pecha i tego jednego dałem sobie wyrwać zanim poszedłem do porządnego dentysty, bo być może miałbym wszystkie.
Co do tych ósemek to wydaje mi się, że większość osób je wyrywa, dlatego napisałem o manipulacji, no ale
  • Odpowiedz
@Drogomir:

nie zadbali. Miałem szczęście, że doszczętnie się nie zepsuły oraz jako dorosły wydałem kilkanaście kafli na leczenie w ciągu jednego roku


To nie bardzo rozumiem co się dziwisz. Nie każdy 18 latek ma kilkanaście kafli na leczenie.

Większość osób je usuwa, bo ewolucyjnie zmniejszają się nam żuchwa i szczęka i najzwyczajniej nie ma na nie miejsca. Ale to są normalne zęby ja mam wszystkie cztery ósemki.
  • Odpowiedz
@mala_rybka: cztery czwórki i cztery ósemki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To zależy. Jak masz problemy z dziąsłami, nosisz aparat lub masz uzupełnienia protetyczne, to tak. A jak nie masz nic z wymienionych rzeczy, to nie ma potrzeby. Szczotkowanie i nitkowanie wystarczy.
  • Odpowiedz
@SkrytyZolw: na pewno cztery ósemki - i to jeszcze zanim się wyrżnęły, z dziąsła po dwa na raz. To było straszne xD. A pozostałe cztery - nie pamiętam.

Dzięki za odpowiedź, przyznam że kusi mnie ten zakup xD
  • Odpowiedz
To nie bardzo rozumiem co się dziwisz. Nie każdy 18 latek ma kilkanaście kafli na leczenie.


@SkrytyZolw: czy ja napisałem, że zrobiłem to w wieku 18 lat? Nie, w dorosłym życiu, a konkretnie to koło trzydziestki, a wcześniej nie byłem u dentysty chyba z 20 lat. Zatem jest to spore zaniedbanie i jeżeli ktoś nie ma 7 zębów w wieku 35 lat, to musiał zaniedbać temat przynajmniej tak samo i
  • Odpowiedz
@mala_rybka: leki mi pomogły, umówiłem się już do barbera czego obawiałem się najbardziej, ale poszło idealnie. Teraz dentysta, dermatolog itd itp, w końcu można działać jak normalny człowiek :D

Boje się tylko że ząb jest w tej tragicznym stanie że będe musiał zabulic z 1000 zł jak nie więcej chociaż nie wiem, może mi się wydaje ale od kiedy mam szczoteczkę soniczną to ząb wygląda dużo lepiej i nie boli
  • Odpowiedz
@Drogomir: No to jak Ty dopiero koło 30 roku życia zacząłeś leczyć zęby, to po prostu miałeś duże szczęście i nie żarłeś cukru kilogramami. Ale są ludzie, którym rodzice leją colę do butelki niemowlęcej. Także zachowaj te oceny dla siebie, bo nie masz pojęcia o czym mówisz. Zapominasz też o ludziach, którzy na samą myśl o dentyście, dostają ataku paniki i nie są w stanie oddychać.

Ale rozumiem, że masz
  • Odpowiedz
Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący p-------y albo opalający się dostaje raka? Jeśli nie, to czy według ciebie jest to równoznaczne z tym, że palenie i nadmierne opalanie nie powodują raka?


@SkrytyZolw: Chodziło jedynie o to że nie jest to częste a bardzo sporadyczne. Jeżeli byłoby to częste to przy stanie uzębienia Polaków mięlibyśmy epidemię zgonów na serce a nie mamy.

A co ze statystycznym 35 latkiem
Pieniek1991 - >Jak zwykle nie rozumiesz co czytasz. Czy każdy palący p-------y albo o...

źródło: Zrzut ekranu 2024-02-01 111402

Pobierz
  • Odpowiedz
@Radsonowskyy:
O szczoteczkach: po swoich dlugich przygodach i oglądaniu rekomendacji vz praktyka wychodzi ze jest najlepsza elektryczna zwykła.
Soniczna jest delikatna, troche to pic na wode i u mnie nie domywala zebow co dawalo osad co pol roku do czyszczenia.

Najlepiej sie u mnie utarlo to szczoteczka elektryczna + pasta "scierajaca" na zmiane z elmex (bardzo jest delikatna i przy niej samej powstawal osad), ale jest spoko uzupelnieniem aby nie
  • Odpowiedz