Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Rycynina: bardzo współczuję. Jeżeli to coś zmieni to właśnie dałaś mi potwierdzenie że nie pójdę, a koniecznie muszę pójść na zapisana wizytę na 8 lutego na NFZ.

Też tak olewam, i olewam. Czasem dokucza i boli ale przechodzi i się żyje. Czuje jednak się od ostatniego czasu słabiej, poty w nocy, zimne poty w dzień. Ogólnie takie poczucie jakby mialo się zaraz rozchorować na pograniczu bycia chorym.

Dla mnie osobiście problem
@karmelove0

Jak aktualnie wygląda leczenie zębów w ramach NFZ, wszystkie można wyleczyć, czy trzeba dopłacać za jakieś białe plomby znieczulenia? Pytam bo dotychczas zawsze prywatnie chodziłem...

no to już ci mówię na nfz to albo zwykłą plombę można (która ci po tygodniu wypadnie) albo wyrwanie zęba
@Rycynina: Jest taki jeden cytat, którego dokładnie nie przytoczę, ale opiszę Ci jak najdokładniej co ten cytat znaczy. ZAWSZE podejmujemy najlepszą decyzję w danym momencie. I kiedy wiedziałaś, że jest jakiś problem z zębami, to zrobiłaś to co ZAWSZE każda inna osoba by zrobiła - lekko naciskałaś, trochę sugerowałaś. W tym momencie nie miałaś wiedzy, że to może zabić, bo nikt nie ma w głowie myśli "nieleczone zęby mogą zabić". W
@Rycynina: myslalem, ze to bedzie historia typu rak i losowa smierc, czegos takiego sie nie spodziewalem. Nie przyszlo mi do glowy, ze cos takiego w ogole jest mozliwe. Pewnie gdyby wiedzial to by inaczej postapil, takze to nie twoja wina tylko rzadka sytuacja. Przeciez praktycznie nikt nie umiera od nie pojscia do dentysty. Oby wam sie poukladalo z corka.
@Rycynina: Brutalne, ale polecam szybko się ogarnąć i znaleźć nowego faceta. Nie powinnaś sobie na psychę wrzucać tego, że sam sobie winien swojej śmierci. Polecam takie logiczne i zdroworo zsądkowe myślenie to będzie się łatwiej żyć.
ale w sumie co z tymi zębami miał nie tak? Nie wyobrażam sobie chodzić dłużej z jakimś ropnym zapaleniem w zębach bo to przecież boli w #!$%@?.


@Plp_: Zależy. Miałem chorą ósemkę, co objawiało się jedno- lub dwudniowymi atakami średnio intensywnego bólu raz na parę miesięcy, i to zwykle tylko przy przeżuwaniu. Dentysta nic z zewnątrz nie zauważył, nawet nie wiedziałem, który konkretnie ząb jest chory i podejrzewałem, że to jedynie