Wpis z mikrobloga

Mam 250k do zainwestowania, po dłuższych analizach odrzuciłem bitcoina, obligacje i akcje. Stanęło na nieruchomościach. Wiadomo że w dużym mieście nic za to nie kupię ale w miastach typu zielona góra albo skarżysko kamienna idzie dostać kawalerkę za 150k. Ktoś ma doświadczenie z inwestycjami pod wynajem w takich miałych miastach? Jaką stopę zwrotu wam się udało wyciągnąć na takich mieszkaniach?

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #inwestycje #pieniadze #bitcoin #kryptowaluty
  • 27
@Viado za te pieniądze ja bym kupił miejsca parkingowe w dużym mieście. Ludzie się śmieją, ale z lokatorami może być problem, remonty, wydatki. Miejsce parkingowe wielkiej kasy co miesiąc nie da, ale masz spokój i prawie na pewno kiedyś sprzedaż z zyskiem jak będziesz potrzebował zwrotu.
@Viado podziel kasę po 50k. Garaż na większym osiedlu jego wynajem da ci największą stopę zwrotu, w praktyce po 10 latach masz zwrot całych 50 k. Potem obligacje indeksowane inflacja 4 letnie, później inwestycja s&p500 to już długoterminowa, następnie złota 6 buliony. Reszta 50 k zostaw jak poduszka bezpieczeństwa i z niej spróbuj obracać kasa. Np zakup jakiegoś ciekawego auta i jego odsprzedaż z zyskiem po 6 miesiącach. Tu już wiadomo musisz
odrzuciłem bitcoina


@Viado: Miłego bycia biednym. Nieruchomości to teraz zły pomysł. Przecież ten kraj wymiera demograficznie, a nieruchomości są w tej chwili na górce. Poza tym wchodzi szaleńcza polityka klimatyczna, która wymusi ogromne koszty dla właścicieli. Więc zapomnij o wzroście wartości taki jaki był przez ostatnie lata. Natomiast stopa zwrotu z wynajmu na czysto to zaledwie 2%-4% i to tylko jeśli znasz się na tym biznesie, nie wtopisz z lokalizacją itp.
Jah00 - >odrzuciłem bitcoina

@Viado: Miłego bycia biednym. Nieruchomości to teraz zł...