Wpis z mikrobloga

#gry #staregry #nostalgia #gimbynieznajo #kiedystobylo
Jest rok 1999, płaca minimalna wynosi 650 zł brutto.
Age Of Empires 2 - 209 zł.
Piractwo osiągało w tym okresie swoje apogeum, pamiętam płyta na giełdzie elektronicznej w Krakowie 10-15 zł, więc jak gra była np. na 3 CD to robił się już spory koszt nawet za pirata. Ciekawe jest też to że z tej okładki, grałem chyba ze wszystko.
Krs90 - #gry #staregry #nostalgia #gimbynieznajo #kiedystobylo 
Jest rok 1999, płaca ...

źródło: CDA 01-00_0194

Pobierz
  • 29
@Krs90: w 99 r, piraty chodziły u mnie po 50 zł, był jeden sklep gdzie przegrywali płyty za 15 zł, a czyste płyty były w granicach 10 zł. Nagrywarkę CD mało kto miał gdyż był to kosz w granicach 1500 zł
Piraty z giełdy mocno mnie minęły bo rocznik 98 i pamiętam raz jak mnie tata wziął na giełde i kupił shreka i potwory i spółka na ps1. Dziwna abstrakcja, że trzeba było płacić za pirata bo jestem pokoleniem rapidshare i innych gdzie tak naprawdę płaciło się za transfer jeśli chciało się pobierać w jakiś rozsądnych prędkościach. Teraz na studiach jak była mowa o własności intelektualnej to część ludzi w ogóle nie wiedziała
Jest rok 1999, płaca minimalna wynosi 650 zł brutto.


@Krs90: pamiętam jakby o było wczoraj: zamówiłem Pizza Syndicate za 69 zł. Zadzwoniłem i facet poznał że dzieciak dzwoni więc się zapytał czy moi rodzice się zgodzili na ten zakup xD
Skłamałem, że tak a tymczasem nic nie wiedzieli a ja specjalnie dzwoniłem jak byłem sam w domu xDDD

AoE2 z kolei kupiłem po kryjomu w Empiku ( ͡°( ͡
@Krs90: też niemal wszystko kojarzę. Ale co prawda AoE to był ewenement, gry kosztowały 159 max (chyba Fallout 2 też był takim wyjątkiem i na początku byl za 199). Dlatego wtedy jak takie CDA dało Fallouta w pełnej wersji czy inne Shogo albo nawet Wacki to grała w to cała Polska - gra, pełna wersja za 15.99 a nie 159.

Rzecz w tym jak szybko wtedy dokonywał się postęp. 1999 to
@Krs90: @GrammarNazi dokładnie, komputer świat gry co najwyżej rodzice kupowali, a CD Action to mogłem co najwyżej pożyczyć od sąsiada, który miał ojca marynarza xd

Też grałem we wszystko z listy, poza Silent Hunter em, Faustem i Atlantis :)