Wpis z mikrobloga

#gry #staregry #nostalgia #gimbynieznajo #kiedystobylo
Jest rok 1999, płaca minimalna wynosi 650 zł brutto.
Age Of Empires 2 - 209 zł.
Piractwo osiągało w tym okresie swoje apogeum, pamiętam płyta na giełdzie elektronicznej w Krakowie 10-15 zł, więc jak gra była np. na 3 CD to robił się już spory koszt nawet za pirata. Ciekawe jest też to że z tej okładki, grałem chyba ze wszystko.
Krs90 - #gry #staregry #nostalgia #gimbynieznajo #kiedystobylo 
Jest rok 1999, płaca ...

źródło: CDA 01-00_0194

Pobierz
  • 29
@Krs90 piraty na giełdzie u mnie po 20 za dysk więc jakaś gra na 2 CD to już 40 kosztowała, niemało pieniędzy w tamtym czasie. Za pirata xD

Te oryginały po 159 to się dostawało raz na rok na święta może, miałem kilka gier w tych dużych pudełkach. Od 2001 głównym źródłem oryginałów było CD Acton które dawało najlepsze pelniaki na coverze ze wszystkich pism o grach. Fallouty Unreal DeusEx same topowe
więc jak gra była np. na 3 CD to robił się już spory koszt nawet za pirata.


@Krs90: u mnie jedna płyta była za 20 zł i np. taka TOCA Race Driver 2 na chyba 4 cd wychodziła niewiele taniej niż oryginał. Jeden z niewielu jaki kupiłem w tamtych czasach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Krs90 ach piraty, znajoma mamy jeździła na stadion do stolicy w swoich sprawach i przywiozła mi któraś część Alienta z piracką PL wersja językowa XD to legalnie nigdy nie wyszło w PL wersji, a tu proszę piraci zadbali o klienta ( ͡° ͜ʖ ͡°)