Wpis z mikrobloga

Niektorych rodzin nie bylo niestety na to stac bo byly inne pilne wydatki


@Volantie: do której konkretnie mojej wypowiedzi nawiązujesz? BTW pozdrawiam z rodziny robotniczej, żeby kompa mi kupić mama robiła nadgodziny albo dodatkowe prace dorywcze brała.
@PinkSalmonSushi: No widzisz, zaradni byli i mało kto dostawał jakieś 500+ lub inne zapomogi od rządu. Kto pracował ten miał i mieszkania i remonty i komputery. Wstyd pomyśleć wtedy żeby jakaś rodzina siedziała na wynajmowany lokalu i nie płaciła rok czasu bo by sąsiady nie dali żyć takim pasożytom a dzisiaj to luzik norma tylko daj i daj a i tak nic nie mają.
@Chicoxxx66: zaraz mnie zwyzywają od boomerów (bo hurrr nowsze to lepsze), ale brakuje mi paragonów z drukarek igłowych.
papier termiczny to jest gówno które blaknie od samego patrzenia po 2 miesiącach

oczywiście, można powiedzieć "po prostu rób zdjęcia jeśli ci zależy" albo "nie wystawiaj ich na światło". z tym że jest to redundantne i nie jest rozwiązaniem niedociągnięć drukarek termicznych
to mama kupiła Ci wyjebiście drogi PC wtedy. Mi kupiła pierwszy w 2003 za, dokładnie pamiętam, 2500 zł.


@pwone: Moi rodzice kupili mi (i braciom) w 1997 roku komputer za 6500 PLN. Komp firmy JTT, model Adax, Pentium 133, 16 MB Ramu i dysk Fujitsu 1,2 GB.
Wzięli na to krechę, żeby synkom było lepiej i żeby się rozwijali. Pamiętam że był to drugi komputer we wsi, (2400 mieszkańców więc całkiem
@Chicoxxx66: Powtórzę to, co zawsze mówię w kontekście pokolenia X. O ile boomerzy, czyli ludzie, których wiek produkcyjny przypadł na komunę są teraz roszczeniowymi dziadkami, bo całe życie pracowali w nierentownych zakładach, wszystko dostawali od państwa i są w większości otępiali od wódki, ołowiu i brak wychowania, tak pokolenie ludzi, którzy w dorosłość wchodzili w trakcie reformy ustrojowej i wychowywali dzieci w latach 90 i wczesnych 00' to są budowniczy dobrobytu
@kishibashi ja ok. 2001 roku PC za jakieś 7000 zł ale to łącznie z drukarka - Pentium 3 650 MHz, dysk barracuda 20 GB i karta graf. Riva tnt 2. Chyba 128 mb ramu xl( ͡º ͜ʖ͡º)
Kosmiczne pieniądze jak teraz pomyśle.
Dady premium/pure są lepsze od pampersów, i tańsze, każda dupa mojego dziecka Ci to powie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@marcysia025: Potwierdzam. Mam trójkę i u wszystkich złote Dady sprawdzały się dużo lepiej niż Pampers.

Twoje dziecko ma więcej niż jedną dupę? () xD


@taktomojekonto: Można mieć więcej niż jedno dziecko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Wight: 6k za kompa w 1999? Ok, oski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To musiał byc wypas. Mi w tym samy roku rodzice kupili, ale za 2,5k. Ale nawet jak miałeś tego kompa za 6k to za dwa, trzy lata był bezużyteczny i nowy gry ledwo chodziły. Tak to wtedy szybko zapierniczało.
Timeshock był mega. Niby głupi pinball z jednym stołem, a człowiek się nie mógł oderwać.