Wpis z mikrobloga

NR 145 #serialseries
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jantje Friese
IMDb: 8.7/10
https://www.imdb.com/title/tt5753856/
https://upflix.pl/serial/zobacz/dark-2017
Gatunek: Kryminał, Thriller, Fantasy, Dramat, Sci-fi

Akcja rozgrywa się we współczesnym niemieckim mieście, gdzie zaginięcie chłopca zaczyna powoli ukazywać dziwne relacje między czterema rodzinami. Ciężko jest zdradzić coś z fabuły aby to miało sens a przy okazji nie psuć zabawy w oglądaniu.

Czy polecam? Tak, ale to chyba jeden z najtrudniejszych seriali do oglądania. Ilość postaci, linii czasowych i powiązań jest tak duża, że bez notowania na kartce nigdy nie ogarnie się całości obrazu. Nawet po obejrzeniu ostatniego odcinka chcecie żeby ktoś to poukładał w zrozumiały sposób ciąg przyczynowo-skutkowy :) Mam nadzieję, że przy bindwatchowaniu klei się to lepiej niż przy oglądaniu jednego sezonu na rok, bo trzeba rozszyfrowywać powiązania rodzinne lepiej niż w Modzie na Sukces.
WLADCA_MALP - NR 145 #serialseries 
LISTA SERIALI

Dark

Twórcy: Baran bo Odar i Jant...

źródło: dark

Pobierz

Serial...

  • polecam, fajny 72.4% (1393)
  • chyba zobaczę 6.3% (121)
  • daruję sobie 9.3% (179)
  • straszne gufno 12.1% (232)

Oddanych głosów: 1925

  • 53
@WLADCA_MALP: kapitalny serial. Ja właśnie oglądałem ciurkiem, bo zabrałem się za niego zaraz przed wyjściem 3 sezonu, więc nie było takiego problemu z ogarnianiem kto jest kim. Ale faktycznie trzeba serial oglądać w skupieniu i czasem się zastanowić kto i co i gdzie i kiedy :) Na pewno nie jest to produkcja do oglądania do kotleta, ale szczerze polecam, chociaż trzeba przyznać, że w trzecim sezonie trzeba trochę zagryźć zęby bo
@WLADCA_MALP Mnie najbardziej rozbawiła scena jak w timelinie z 1953, czyli raptem 8 lat po wojnie i ludobójstwie milionów ludzi wywołanym przez tamten naród, dwóch typów w mundurze policji dywaguje "hmm no jak tak można człowieka zabić, co ludzi do tego posuwa" xDDD

bonus do śmieszności sceny gdy się sobie uświadomi, że wielu zbrodniarzy lądowało na takich posadkach typu policjant w pipidówie.
@WLADCA_MALP: skończyłem na pierwszym sezonie, nie dało się tego oglądać. Każda scena nakręcona tak, żeby nic z niej nie wynikało i "trzymała w napięciu". Po którymś odcinku zauważyłem, że kolejne postacie i ich dialogi są mi obojętne bo i tak wiedziałem, że niczego się nie dowiem. Miałem poczucie jakby sceny były niedokończone czy urwane. Zdaję sobie sprawę, że taki był zamysł twórców na serial i rozumiem jak ktoś odnalazł zabawę w
W tych klimatach jeszcze Triangle polecam.


@Krupier: tak, dawno oglądałęm Triangle ale pamiętam jak po skończeniu zostawia w takim przyjemnym niepokoju :)
Wielu ludzi obecnie takie skupienie przerasta


@Darth_Gohan: I am a freethinker, I am an individual [...] I am intellectually superior

Bzdura


Co do samego serialu, to jeden z najbardziej zmarnowanych potencjałów ever. Pierwszy sezon jest super klimatyczny, lekką ręką 9/10, lubię do niego wracać, drugi to już takie 7,5, a trzeci to niestety tylko 6. Po tysiącach pozytywnych opinii liczyłem na to, że w końcu komuś udało się przedstawić z sensem