Wpis z mikrobloga

NR 118 #serialseries
LISTA SERIALI

Friends - Przyjaciele

Twórcy: David Crane i Marta Kauffman
IMDb: 8.9/10
https://www.imdb.com/title/tt0108778/
https://upflix.pl/serial/zobacz/friends-2003
Gatunek: komedia

Historia sześciu przyjaciół mieszkających w NY. Chyba najbardziej znany serial na świecie.

Czy polecam? A muszę? Zastanawiam się jak odbierze go ktoś, kto dopiero wchodzi w dorosłość i nigdy nie widział Przyjaciół. Jednak wydaje mi się, że jest na tyle neutralny i ponadczasowy, że będzie się podobać, no chyba że ktoś szuka WOKE culture to się zdziwi, bo społeczeństwo jeszcze progresywnie nie ześwirowało. Młody widz najwyżej zdziwi się, że ludzie nie siedzą z nosami w telefonach i nie ma internetu. Myślę, że płeć piękna mocno stoi za serialem, bo poza komedią jest tam sporo romansu.
Leciało tyle powtórek w TV, że chyba widziałem najwięcej razy…
WLADCA_MALP - NR 118 #serialseries 
LISTA SERIALI

Friends - Przyjaciele

Twórcy: Dav...

źródło: przyjaciele

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP komentarze typu "bezbek, jak może się to komuś podobać" za 3, 2, 1... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A mi tam zawsze się podobał i nadal podoba :). Fajny, prosty, lekki humor, idealny żeby puścić sobie dowolny odcinek w wolnej chwili i dobrze się przy tym pobawić :). Tylko ze dwa ostatnie sezony robione trochę na siłę, ale i tak można obejrzeć. Jak dla mnie jeden z najbardziej
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: serial pełen ciepła i rzeczywistej przyjaźni. Gagi nie tak realistyczne jak The Office więc wiadomo - dużo słabszy i "nie wiem czemu ludzie to oglądali".
Chemia między aktorami była od początku (a nie tak jak HIMYM gdzie skończyła się po dwóch sezonach), każdy odcinek jest zwyczajnie przyjemny i zawsze oglądany z uśmiechem.
  • Odpowiedz
Ja po prostu nigdy nie zrozumiałem fenomenu tego serialu. Ale pewnie za mało odcinków widziałem i może dlatego.

Nigdy nie dałem rady nawet pierwszego sezonu.

i w sumie fajnie ze mamy taki wybor xe kazdy znajdxie serial dla siebie ;)
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Jestem psychofanem niestety i oglądam w kółko więc się w ogóle nie wypowiem. xD

EDIT: Chociaż nie, polecę książkę, dla takich czubów jak ja:
Kelsey Miller - Przyjaciele. Ten o najlepszym serialu na swiecie
Pokazuje sporo zaplecza całej produkcji i choć miejscami infantylnie i lewacko to ładnie opisuje przygody twórców: Kauffman i Crane.
  • Odpowiedz