Wpis z mikrobloga

Proszę o raporty z odpalania gruzów.
-23 stopnie Avensis T25 1.8 LPG 280k nalotu. Wczkraj ruszony w południe, akumulator 3 lata
- zapalił po dłuższym kreceniu, po kolei chwytały garczki
- sprzęgło ledwo chwyta
- hamulce odpuszczają dopiero po chwili od puszczenia pedału
Kusi mnie ruszyć Traficzka,.który już stoi 2 tygodnie, ale tankowany był w listopadzie i tak się zastanawiam czy tam już zupa kaszana nie będzie w baku ( ͡º ͜ʖ͡º)
#motoryzacja #zima #toyota
  • 31
Scenic II 1.5dci aku 4 lata. Spodziewałem się -15 jest -22 zrobił łech,łech #!$%@? ci w dupę.


@troloking: Panie, miałem tego albo podobnego 1.5 dci w Clio kiedyś, na common rail, to ten silnik choćby aku siadało to odpalał :D Wsiadasz, 3 razy nagrzewasz świece* i odpalasz, choćby wszystko w aucie zgasło to odpalał :D I tak to się robi w większości diesli.

* - wkładasz kluczyk, przekręcasz do zapłonu ale
@cieply_chlodniarz: 21 letni Passat, 1.9 TDI, od tygodnia pod chmurką, 5 letni akumulator, temperatura na zewnątrz -18:
- chwilę dłużej grzał świece, odpalił od razu i się trochę potelepał na początku
- skrzynia (Tiptronic) ze zmarzniętym olejem troszkę się ślizgała na początku, ale po kilkuset metrach już było dobrze
- żeby rozmrozić sobie wnętrze (co by szyba nie zamarzała od środka) przed wyjazdem na główną drogę zrobiłem małe kółko po osiedlu
@cieply_chlodniarz:
Toyota camry z 1995, 3.0 z lpg, odpalana dzisiaj rano przy -15

Dwa zakręcenia rozrusznikiem i odpalił smok. Problemów mechanicznych brak tylko w środku zimno w #!$%@?, mimo obiegu zamkniętego to ciepło się zrobiło dopiero pod koniec 40km trasy