Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Zapopomnijcie o psychoterapii. Wystarczy najlepsza w Polsce książka CBT, napisana prostym, lekkim językiem a jednocześnie otwierająca oczy w taki sposób że uzdrawia, uwalnia emocjonalnie, buduje motywację wewnętrzną do rozwoju, odchodzi perfekcjonizm. To właśnie z tym podręcznikiem pracują psychoterapeuci z pacjentem! Jest to książka dla pacjenta, więc można ją wykorzystać w autoterapii.

"Rzadko pojawia się książka, która może naprawdę zmienić życie. Umysł ponad nastrojem jest właśnie taką książką. Dennis Greenberger i Christine Padesky zawarli esencję mądrości i warsztatu psychoterapeutycznego w nareszcie zrozumiałym podręczniku. Terapeuci, pacjenci i czytelnicy pragnący poprawy jakości życia czytali jego pierwsze wydanie, powracali do niego i polecali je innym."

https://pzc.innelektury.pl/umysl-ponad-nastrojem

Dla wszyskich którzy wyszukują negatywne opinie:)

Czemu selektywna uwaga utrudnia życie?

Ponieważ poddając się temu zniekształceniu myślenia zachowujemy się tak, jakbyśmy będąc sędzią wydawali werdykt wysłuchawszy tylko jednej strony sporu. Trudno wtedy o bycie sprawiedliwym w swojej ocenie. Konsekwencje takiego myślenia mogą być następujące:

* W przypadku osób mających problem z lękiem selektywna uwaga podtrzymuje poczucie zagrożenia powodując, że dana osoba skupia się na tym wszystkim, co budzi jej lęk przy jednoczesnym ignorowaniu całej reszty – np. jeśli boję się wystąpień, to przemawiając przed grupą dużo szybciej zwrócę uwagę (i tym samym zapamiętam) wyraz dezaprobaty na czyjejś pojedynczej twarzy niż dziesięć twarzy uśmiechniętych.

*W przypadku osób mających problem z niską samooceną selektywna uwaga odfiltruje z rzeki naszych doświadczeń tylko porażki – to one osadzą się na sitku naszego filtra, zaś sukcesy, te drobniejsze i te większe, spłyną do morza niepamięci…

* Niezależnie od tego, czy mam problem z lękiem, czy też z samooceną, selektywna uwaga będzie utrudniać nam zmianę nieadaptacyjnych kluczowych przekonań na takie, które bardziej odpowiadają rzeczywistości (tu stajemy się sami dla siebie naukowcem, który WIE…).

https://www.psychowiedza.com/2014/04/selektywna-uwaga.html

Przypomnę: KAŻDY może napisać opinię na lubimyczytac.pl, KAŻDY! Nawet osoba zaburzona, czy nierozsądna.

Co ciekawe nawet gdyby była ocena 10/10 osoba zaburzona w celu obrony przed pozytywną zmianą powie że było za mało ocen, lub że oceny były pisane przez osoby nierozsądne. Gdy ocena jest niższa to nie widzi wtedy problemu, skorzysta z negatywnego komentarza bo tak mu pasuje.

#przegryw #depresja #fobiaspoleczna #nerwica #psychoterapia #psychologia #ksiazki



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach