@JanImperator: no ale z drugiej strony, to raczej nie osoby, które boją się jeździć są zagrożeniem. OP będzie uważał, bo jest świadomy, że samochodem można zabić
@mirko_anonim: kup sobie jazdy z kierowcą, który będzie cię prowadził
jeśli jeździsz w te same miejsca cały czas, to wyucz się z nim tras, którymi się poruszasz,
no i musisz jeździć. ja zbudowałem sobie pewność siebie w aucie, kiedy miesiąc po zdania prawka zrobiłem trip z warszawy do rozkopanej łodzi 25 letnim autem xd
@mirko_anonim zawieź swojego pasażera gdzieś i potem wróć samemu. Nie będziesz mieć wyjścia i po prostu to zrobisz. Przekonasz się, że to nic strasznego i Ci przejdzie :)
@mirko_anonim: Jeśli się boisz to nie jedz w ogóle. To nic złego, nie każdy nadaje się do bycia kierowca. Możesz też wykupić sobie jakieś dodatkowe jazdy i pojeździć pod okiem kogoś w trakcie większego ruchu, albo na najczęstszych trasach, które będziesz wykonywać, żeby się przyzwyczaić i uspokoić głowę.
@mirko_anonim: chyba po prostu mniej się przejmować. Powiedzmy sobie szczerze, czasem sie samochód rozwali. Ja kilka drobnych wypadków spowodowałem, wiele razy przytarlem itd. No i nic się nie stało. Jak boisz się rozwalenia samochodu to znaczy że masz za drogo.
@mirko_anonim: 1. Upewnij się że na pewno masz sprawny samochód. Ja jak byłam na Twoim etapie brałam dodatkowe lekcje jazdy na górkę późnej okazało się że to sprzęgło umierało (⌐͡■͜ʖ͡■) 2. Ćwiczyć ale nie non stop po osiedlu. Musisz wyjechać gdzieś dalej niż swoja dzielnica 3. Nie panikować. Na tej trasie szybkiego ruchu co najwyżej kogoś w------z blokując mu pas. Panika i
@mirko_anonim Wykup sobie pare jazd na Lce, może jakieś jazdy doszkalające na ODTJ. Jeździj wieczorami albo jak jest mniejszy ruch tak na początku. Może zabrzmi dziwnie, ale pograj sobie w gierki typu symulator jazdy. Może to głupie ale jako leszczyk grając np. w Gran Turismo zaobserwowałem mechanike typu znosi Cie na mokrym/śliskim to trzeba albo iść w kontrę kierownica albo zrobić spina i się obrócić. Po odebraniu prawka jak miało się
@mirko_anonim: ja postanowiłem, że prawko nie jest dla mnie. Jestem inteligentnym gościem, znam się na różnych rzeczach, ale jako kierowca po prostu aię nie widzę - przepisy niby znam, przynajmniej w teorii, ale jeżdżąc z kolegami którzy prawko mają od lat - po prostu często za dużo się dzieje i sądzę, że w końcu bym spanikował,stanął na jakimś dziwnym skrzyżowaniu i nie wiedział co robić. Także po prostu sobie podarowałem,
@mirko_anonim: świadomość że jest się kiepskim kierowcą to połowa sukcesu, druga połowa to fakt że 3/4 współuczestników ruchu drogowego to debile gorsi od ciebie w prowadzeniu auta. Pozdrawiam serdecznie
A wiecie, że ten skorumpowany łysy s-------n z FIFA jest na każdym meczu? Czasem różnica to tylko parę godzin, więc aby na nie dotrzeć, wszędzie lata prywatnym odrzutowcem. A ty p0laku z---------j z butelkami plastikowymi do Lidla dla planety xD
Jak się przestać bać prowadzić samochód?
Mam już od dawna prawko, ale boję się jeździć.
Mieszkam w wielkim mieście, tutaj jest duży ruch i ciągle boję się, że kogoś nie zauważę albo że zjadę ze swojego pasa, że skręcę ze złego pasa…
Jezdze tylko z pasażerem, bo dwie pary oczu są bezpieczniejsze xD
Jak się przełamać?
#prawojazdy #motoryzacja #rozowepaski
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim
jeśli jeździsz w te same miejsca cały czas, to wyucz się z nim tras, którymi się poruszasz,
no i musisz jeździć. ja zbudowałem sobie pewność siebie w aucie, kiedy miesiąc po zdania prawka zrobiłem trip z warszawy do rozkopanej łodzi 25 letnim autem xd
1. Upewnij się że na pewno masz sprawny samochód. Ja jak byłam na Twoim etapie brałam dodatkowe lekcje jazdy na górkę późnej okazało się że to sprzęgło umierało (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
2. Ćwiczyć ale nie non stop po osiedlu. Musisz wyjechać gdzieś dalej niż swoja dzielnica
3. Nie panikować. Na tej trasie szybkiego ruchu co najwyżej kogoś w------z blokując mu pas. Panika i
Wykup sobie pare jazd na Lce, może jakieś jazdy doszkalające na ODTJ. Jeździj wieczorami albo jak jest mniejszy ruch tak na początku. Może zabrzmi dziwnie, ale pograj sobie w gierki typu symulator jazdy. Może to głupie ale jako leszczyk grając np. w Gran Turismo zaobserwowałem mechanike typu znosi Cie na mokrym/śliskim to trzeba albo iść w kontrę kierownica albo zrobić spina i się obrócić. Po odebraniu prawka jak miało się
Jestem inteligentnym gościem, znam się na różnych rzeczach, ale jako kierowca po prostu aię nie widzę - przepisy niby znam, przynajmniej w teorii, ale jeżdżąc z kolegami którzy prawko mają od lat - po prostu często za dużo się dzieje i sądzę, że w końcu bym spanikował,stanął na jakimś dziwnym skrzyżowaniu i nie wiedział co robić. Także po prostu sobie podarowałem,
─────────────────────
· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
Nie uważam, stwarzam większe zagrożenie, ponieważ jakoś dostałam to prawko.
Chciałabym się nauczyć tras na pamięć, ale mam problem, ponieważ nie znam jeszcze nawet miasta :(