Wpis z mikrobloga

przecież to gpu to Ci może na 2 lata starczy, żeby pograć w topowe gry na high


@ZielonyRozpustnik: Nieprawda. Dowód niżej. Ten Radeon 6750 XT wyciąga na spokojnie 60fps w 4k w większości gier a nawet jak sobie z tym nie radzi to włączasz FSR albo schodzisz o jeden stopień w ustawieniach.
Pandillero - >przecież to gpu to Ci może na 2 lata starczy, żeby pograć w topowe gry ...
A PS5 w którym jest znacznie słabszy układ OPARTY NA TEJ SAMEJ ARCHITEKTURZE AMD wystarczy na lata?


@jukel: tak starczy mi dokładnie na tak długo jak długo będą robione gry na ten sprzęt (nie licząc końcówki zycia konsoli ale one żyją zwykle 8-10 lat) konsole mam już ponad 2 lata, ostatnio kupiłem sobie grę z końcówki 2023 3A i hula elegancko, płynnie i stabilnie. nic nie musiałem ustawiać

Bo tak jest?
@Pandillero: on jest na tyle nieogarnięty technologicznie skoro uważa, że 1000zł to minimum za procesor do gier. Za okolice tysiaka to jest 5800X3D który był najszybszym procesorem do gier na premierę xD O opcji złożenia PC przez sklep (x-kom za zera składa(ł)) też nie słyszał
@jukel: gtx 1070. przez indyki mam na myśli takie gry jak Deep rock galaxy

Co do mikropłatności, multiplayer jest już darmowy na konsolach?


@jukel: w grach które są darmowe tak. ale abonamentu nie nazwałbym mikroplatnscia. bo oprócz Multi dają ci co miesiąc gry w cenie.

Jest, ale nie jest to powód żeby dyskredytować mega budżetowy procesor. Już sam argument ze zdechniętym gpu był śmieszny. Wyświetlacz pulpitu można kupić jak aktualne
@ZielonyRozpustnik: człowieku zaczynasz po prostu pieprzyć głupoty

„tak starczy mi dokładnie na tak długo jak długo będą robione gry na ten sprzęt”
I nie rozumiesz tego, że 6750XT to ten sam sprzęt co PS5 tylko mocniejszy więc gry będą na tym szły przez lata?

„bo używasz sprzętu/technologii która nie istniała jak ps4 było projektowane i produkowane. dlatego nie jest to sprzęt czasów ps4”
Tego to w ogóle nie czaję, w 2016
@ZielonyRozpustnik:

ale abonamentu nie nazwałbym mikroplatnscia.
Aha.

GTX1070 XDDDDDDDD Ta karta ma osiem lat zaraz i nigdy nie była topowym modelem w tamtym okresie. Była średnią półeczką. Faktycznie tragiczny wynik, konsole są na 40 lat od daty zakupu.
@music_has_the_right_to_children: aktualnie ogrywam The Finals, niestety twoj konsolowy mozg przyzwyczajony do 30fps by sobie nie poradzil w tej gierce. Mam po kilka tysiecy godzin w cs 1.6, cs:go, mialem wbitego globala i 9 lvl na faceit. Do tego sporadycznie pogrywam w starcrafta 2, lola. Lubie gry stawiajace na rywalizacje i gnojenie innych graczy :)
ale ja nikogo nie bronię, czy bordo musi się zawsze równać z takim poziomem dyskusji? Próbujesz mnie zdenerwować i ci to nie wychodzi. Moje konto Steam ma 15 lat.


@jukel: Twoja pierwsza odpowiedź w moją stronę to dosłownie branie w obronę biednego Steama. Poczułeś się zobligowany żeby to zrobić pomimo, że nikt cię nawet nie pytał. Zdecyduj się.
I nie rozumiesz tego, że 6750XT to ten sam sprzęt co PS5 tylko mocniejszy więc gry będą na tym szły przez lata?


@jukel: ale Ty nie masz pojęcia jak robione jest oprogramowanie. konsola jest jak iPhone. jeden setup, max kilka urządzeń i wszystko zoptymalizowane pod ten setup. gpu nie ma tu aż takiego znaczenia bo gry na pc musza być robione i optymalizowane pod setki czy jak nie pewnie tysiące różnych
Do czasu. PS5 już teraz ma dwie wersje, jedna jest z napędem i druga bez, to pierwszy krok w stronę kupowania samych kluczy na gry bez pudełek a decyzja konsumentów liczy się tylko w USA. Ci zawsze wybiorą co im wygodniej a nie co ekonomiczniejsze. Tymczasem ja już nie będę musiał z nikim dyskutować co będzie czy nie będzie tańsze a nawet jakbyś próbował przytaczać argument DRMów, zawsze mam przecież Goga, którego
@ZielonyRozpustnik: „ale Ty nie masz pojęcia jak robione jest oprogramowanie. konsola jest jak iPhone. jeden setup, max kilka urządzeń i wszystko zoptymalizowane pod ten setup. gpu nie ma tu aż takiego znaczenia bo gry na pc musza być robione i optymalizowane pod setki czy jak nie pewnie tysiące różnych konfiguracji. tu masz sprzęt który ma konkretne gpu, konkretne gpu, konkretny ram i pod to są robione gry. dlatego one działają lepie”
@ZielonyRozpustnik: No ale czemu? Bo jeżeli nie ma żadnej blokaty(typu antycheat który lubi psuć takie rzeczy) to nie widzę powodu dla którego mają "odpadać" wiadomo w csa nie pograsz ale granie na padzie w strzelanki rankingowe to jest słaby pomysł ale nie niemożliwy

@ZielonyRozpustnik: No ale nadal nie jest to nic co wyklucza takie granie.
Ponawiam, może w csa nie chciałbym tak grać ale w takie overwatcha nie widzę problemów
GTX1070 XDDDDDDDD Ta karta ma osiem lat zaraz


@jukel: no tak, przecież o tym pisałem

i nigdy nie była topowym modelem w tamtym okresie.


@jukel: w momencie jak ja kupowałem była drugim najlepszym geforcem dostępnym na rynku a nie średnia półeczka xD średnia półeczka to bylyu 1060 czy nawet 1050 ale widać jakie masz pojecie xD a tamtejszych geforcow ze śmiesznymi R9 czy co tam było odpowiednikiem radzoną to nawet
@ZielonyRozpustnik: „ w momencie jak ja kupowałem była drugim najlepszym geforcem dostępnym na rynku a nie średnia półeczka xD średnia półeczka to bylyu 1060 czy nawet 1050 ale widać jakie masz pojecie xD a tamtejszych geforcow ze śmiesznymi R9 czy co tam było odpowiednikiem radzoną to nawet mi się nie chce zestawiać bo jakość jaka oferowały to kpina xD”

Architektura Pascal o której mam zerowe pojęcie to była wybitna seria kart
gry optymalizowane pod PS5 są AUTOMATYCZNIE optymalizowane pod Radka 6750XT bo to ta sama architektura krzemu, proste i logiczne.


@jukel: wiadomo, jak cos jest zoptymalizowane pod radzona 6750tx to automatycznie się tez optymalizuje z tysiącami konfiguracji innych podespolow z tym gpu jak chociażby cpu xd to takie proste xD

PS4 nie odpala gier z PS5, mój komputer tak.


@jukel: które gry z ps5 Ci odpala?

A co do 4K, to