Wpis z mikrobloga

@Larsberg: nigdy nie ogarnę tej fpsowej histerii ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gram wyłącznie na pececie a poza tytułami esportowymi kompletnie nie widzę pchania się powyżej 60fps. Raz że zysk z tego taki jak z turboaudiofilskiego HiFi (czyli podobno jest ale poza absolutnymi fanatykami nikogo on nie obchodzi), dwa że napędzenie jakiejkolwiek współczesnej gry w 4K powyżej 60fps wymaga GPU które albo nie istnieje albo jest poza finansowym
albo jest poza finansowym zasięgiem 97% graczy xD


@purrminator: hehe, wg steam survey 4090 a to realnie wymogi zeby w 60 klatkach myslec o graniu w takiego Alan Wake II w tych warunkach to ma cale 0.7%, w zaleznosci od szczegolow mozna tez miec te 60 fps bez raytracingu juz na 4080, co lacznie da 1.5% ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Szkoda ze nie da sie filtrowac po
@Larsberg: chłop dopiero co pisał, że po co mi 4k 120fps ( ͡° ͜ʖ ͡°)

napędzenie jakiejkolwiek współczesnej gry w 4K powyżej 60fps wymaga GPU które albo nie istnieje albo jest poza finansowym zasięgiem 97% graczy xD

@purrminator: no jak ktoś ma ciężkie uszkodzenie mózgu i musi grać na ultra to tak. Jak komuś wystarczy mediumlow z teksturami na ultra to sprawa ma się zgoła inaczej.
W starszych/kilkuletnich grach spokojnie wyciągniesz 100+fps.


@Larsberg: ale po .uj? xD Co mi da 140 klatek poza kompetetywnymi tytułami? Nic ( ͡° ͜ʖ ͡°) To jak zapyerdalanie furą 250km/h. Można? Można. Ale poza zawodowymi kierowcami na treningu/wyścigu nie ma to sensu i tylko mentalne Seby śmigają tak po autobahnie.

Mało tego, do tematu wątpliwych korzyści z odświeżania >60fps dochodzi jeszcze np. temat prądu: co z tego że
@yhbgrobdoivbvwamsv hm ja niedawno kupiłem pc za 5500. W sumie większość gier online w stylu bf1 ma koło 120 fpsow. Ale myślę że tutaj jeszcze coś da fsr 3. Gry w stylu Alan wake mają bliżej 70 fpsow. Za to w takim cyberpunku spadek fpsow poniżej 60 jest dość mocno odczuwalny. Więc opcje ustawione tak aby było koło 80. Ale i tak większość na full oprócz rt. Fajnie mieć wybór. Chcesz dużo