Wpis z mikrobloga

Wynajem kawalerki w najtańszej dzielnicy w Warszawie to teraz koszt 2.5-3k miesięcznie...
Ja nie rozumiem dlaczego to jeszcze nie jebło.
Ludzie teoretycznie powinni #!$%@?ąć to wynajmowanie, wrócić do swojej miejscowości albo znaleźć tańsze miasto...
Wtedy by to wszystko w końcu jebło i jakaś szansa dla młodych by się pojawiła.

A tak to #!$%@?, dołączyliśmy do gry w monopoly pod sam koniec, gdy wszyscy już mają pokupowane hotele...
A młodzi durnie w to grają... I jeszcze bardziej napychają kieszenie bogatym. Zero pomyślunku.

#nieruchomosci
#kredyt2procent
#ekonomia
#gospodarka
#kredythipoteczny
#banki
  • 56
  • Odpowiedz
wrócić do swojej miejscowości albo znaleźć tańsze miasto...

Wtedy by to wszystko w końcu jebło i jakaś szansa dla młodych by się pojawiła.


@dawid-poselski: no przecież możesz wyjechać do miasta powiatowego, szansa dla młodych jest
  • Odpowiedz
@dawid-poselski: jak zero pomyślunku? zero pomyślunku to właśnie takie twoje pierdzenie o powrotach. I co tam robić w rodzinnym miasteczku jak ostatnia fabryka garnków się likwiduje?

Szokiem dla Ciebie są ceny w największym mieście w Polsce? Stolicy? Mieście gdzie zapewne są setki tysięcy ludzi z Ukrainy ogarniętej wojną?

Normalne zachowanie rynku, nie ma po prostu alternatywy. Jak ktoś ma szansę na pracę w rodzinnej miejscowości albo pracę zdalną to spoko, ale
  • Odpowiedz
Wynajem kawalerki w najtańszej dzielnicy w Warszawie to teraz koszt 2.5-3k miesięcznie...


@dawid-poselski: wiesz 4 lata temu kawalerki w średnio dobrych miejscach w Warszawie kosztowały 2k, teraz te same znajdziesz w okolicy 2,5k ( tylko trzeba szukać ). Wtedy były bardzo drogie i nadal są drogie. Nic się nie zmienia. Tylko kwota wzrosła z 2k na 2,5k. Co przy zarobkach nie wzrosło tak mocno.
  • Odpowiedz
@dawid-poselski wynajem kawalerki do 2019 kosztował tyle co płaca minimalna netto. 2020-2021 ceny były niższe przez covid, a w 2022 wyższe przez wojnę.

W 2024 przy placy minimalnej 3,5k wynajem kawalerki za 2,5 k to według mnie nie jest dużo
  • Odpowiedz
jak zero pomyślunku? zero pomyślunku to właśnie takie twoje pierdzenie o powrotach. I co tam robić w rodzinnym miasteczku jak ostatnia fabryka garnków się likwiduje?


a co ma robic w top5? Jest to w sumie tak samo zasadne pytanie. Kazde bogate miasto, to jak bogate kraje, sa nastawione na wyzysk ludzie ktorzy do niech przybyli. Rachunek jest prosty: zeby zyskac na takim przyjezdzie do waw, trzeba miec sporo wiecje nawet niz warszawska
  • Odpowiedz
A tak to #!$%@?, dołączyliśmy do gry w monopoly pod sam koniec, gdy wszyscy już mają pokupowane hotele...


@dawid-poselski: A czyja to wina? Poczytaj wykop 2010-2020
Lepiej wynajmować, na co kupować, mam większą elastyczność, nie będę ładował się w kredyt, nie opłaca się

haha
  • Odpowiedz
@dawid-poselski pewnie dlatego, że w Warszawie masz wyższe możliwości zarobkowe. Mnóstwo zagranicznych firm płacacych 10k zaraz po studiach to i można wołać 2-4k za wynajem. Jak ja zaczynałem pracę to płaciłem 2k za 50m2 a zarabiałem raptem 3800. Co prawda różowa też zarabiała, ale nadal, połowa jednej wypłaty szła na wynajem.

Nie dziwią więc dziś ceny najmu na poziomie 4k gdy zarobki w wawie to 8k.
  • Odpowiedz
Ale jak taki nauczyciel, urzędnik czy pielęgniarka ma sobie wynająć mieszkanie? Doprowadzimy do sytuacji ze w dużych miastach nie będzie podstawowych usług bo ludzi poza korpo nie będzie stać
  • Odpowiedz
ceny w stolicy kraj ktorego nie kojarzy 3/4 swiata, a europie zachodnije jesli jzu z czyms sie kojarzy to z niedziwedziami biegajacymi po ulicach - sa wyzsze niz w wielu miastach zachodnich krajow gdzie pensjei sa min 50% wyzsze....


@del855: typowy ojkofob co w dupie był gówno widział ale najlepiej wie jak na nas patrzą inne nacje. Wyjedź z Polski to ci sie optyka zmieni
  • Odpowiedz
Nie dziwią więc dziś ceny najmu na poziomie 4k gdy zarobki w wawie to 8k.


no i dlatego jest jak jest, a w takich niemczech najem w glownych miastach (moze poza monachium i hamburgiem) jest tanszy... idac Twoim rozumowaniem - na pewno tam sie slabiej zarabia....

@GladysDelKarmen:
  • Odpowiedz
typowy ojkofob co w dupie był gówno widział ale najlepiej wie jak na nas patrzą inne nacje. Wyjedź z Polski to ci sie optyka zmieni


masz cos konkretnego do powiedzenia, czy tak sobie gadasz?

@jozef-dzierzynski:
  • Odpowiedz