Wpis z mikrobloga

#excel
siema, chciałbym poprosić was o pomoc. Próbuje pomóc komuś ogarnąć excela, tyle że ja sam nie potrafię z niego korzystać. Problem polega na tym, że jest komórka w której wybiera się daty od 01.01.2022 do 31.01.2022 i zostałem poproszony żeby wykombinować aby zamiast 2022 był 2023. Wpisanie ręcznie odpada bo wyskakuje błąd, że w tym miejscu znajduje się reguła sprawdzania poprawności danych. Trochę poszperałem w necie i dowiedziałem się, że to co opisuje to lista rozwijana do której jest dodany zakres danych. Idąc dalej spróbowałem znaleźć ten zakres danych wchodząc w dane>sprawdzanie.poprawności.danych>źródło i wychodzi na to, że zakres danych jest tu ='Verwijzing dag datum'!$B$2:$B$33 czyli w sumie nie wiem dalej gdzie więc wkleiłem to do narzędzia.główne>znajdź.i.zaznacz>przejdź.do ale nic się nie stało, nigdzie mnie nie przeniosło. Wie ktoś jak mi pomóc? Będę bardzo wdzięczny.
  • 2
  • Odpowiedz
@technik1101:
Jest tam arkusz o nazwie "Verwijzing dag datum", akceptowane daty są w komórkach od B2 do B33, arkusz jest zapewne ukryty. Więc PPM na pasku arkuszy na dole -> odkryj i masz.
A jak go nie będzie, to znaczy, że jest Bardzo Ukryty (nie żartuję, jest taki parametr). To wtedy Alt-f11, znajdź go na liście z lewej i zmień z VeryHidden na Visible.
  • Odpowiedz