Wpis z mikrobloga

Zainstalowałem sobie fajnego nowoczesnego klienta poczty Canary Mail. Na iOS działa idealnie, ale na Windowsie zauważyłem, że zużywa podejrzanie dużo zasobów, do tego stopnia, że przy każdym jego włączeniu w laptopie uruchamiają się wiatraki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest na to jakaś rada? Z tego co widzę to działa chyba na Chromium.

#email #mail #canary #canarymail #poczta #gmail #google #chrome #chromium #internet #software #komputery #informatyka #it #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
roninq6 - Zainstalowałem sobie fajnego nowoczesnego klienta poczty Canary Mail. Na iO...

źródło: canary

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@Naproksen: Niby tę wersję na Windowsa instaluje się przez Microsoft Store, ale czytam własnie, że na iOS i macOS działa dobrze, ale właśnie wersja na Windowsa jest jakaś zaniedbana i niestabilna.. Szkoda, bo chciałem mieć i na laptopie i na fonie tego samego klienta, ale za bardzo muli, abym przy tym został..
- 1
- 2
- 3
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Wiem jak domyślnie wygląda, bo korzystam z Thunderbirda w pracy, ale jak się po nim odpali np. nowego Outlooka, Apple Maila czy nawet to CanaryMail to widać ogromną różnicę na ich korzyść w UI - przyjemniej się korzysta po prostu

Stąd szukam czegoś co wygląda w miarę współcześnie
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: @jan-chrzciciel: @Naproksen: Znalazłem coś takiego jak Mailspring. Jest lekki, opensource i w prosty sposób można sobie doinstalować inny motyw, dzięki czemu wygląda dużo lepiej. Szkoda, że w Thunderbirdzie nie ma czegoś takego.

Jedyny minus to to, że mając w nim kilka maili, po lewej stronie dla każdego folderu można wyświetlić albo oba maile razem albo tylko jeden z nich (nie wyświetlają się wówczas pod sobą).

Póki co
  • Odpowiedz
@roninq6: https://alternativeto.net/software/mailspring/about/
Subskrypcja 8$/miesiąc za dodatkowe funkcje, wątpię żeby to był prawdziwy open source z czymś takim. Do tego na bazie Electron, więc pewnie wcina więcej RAMu niż Thunderbird.

Może i TB nie jest ładny i nie da się go zrobić pięknym, ale ma taki atut że jest to pełnoprawny FOSS, i to że działa. I więcej tak naprawdę nie powinno być trzeba.

No ale, jak kto woli. Ja zostaję przy
  • Odpowiedz
  • 0
@supra107: Choć niestety Thunderbird nie jest pozbawiony bugów. Dzisiaj wysyłałem maila do klienta jako kontynuację dawnej konwersacji i okazało się, że przez to, że mam ustawiony ciemny motyw to cała konwersacja poszła do klienta jako biały tekst na białym tle... Dopiero gdy zmieniłem motyw na biały to tekst zrobił się czarny i ponowny mail został wysłany prawidłowo. Świeżo zainstalowana, najnowsza wersja Thunderbirda.

Dawniej miałem podobny problem, przekazanie dłuższej konwersacji, po naciśnięciu
  • Odpowiedz