Wpis z mikrobloga

gdybyście kupowali drugi raz mieszkanie, co byście zmienili? wybralibyście z rynku wtórnego/pierwotnego? zwrócili uwagę na coś na co nie patrzyliście wcześniej?

w 2024 będę prawdopodobnie się rozglądał (o ile jakikolwiek bank da mi kredyt bo jest spora szansa że na początku roku przejdę na b2b) i jestem bardziej przekonany do rynku wtórnego + powolnego remontu w razie czego, no ale że dopiero zaczynam to niezbyt wiem co i jak. Do tej pory wynajmowałem jedynie kilka mieszkań to przynajmniej w tej kwestii wiem co chcę/nie chcę u siebie mieć, ale niezbyt to koreluje z kupnem

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania
  • 68
@oreze ja mieszkam w segmencie i jest super, zagęszczenie sąsiadów znacznie mniejsze (tylko po bokach), tanio ogrzewanie, bo ci ciepło nie ucieka bokami, generalnie masz metraż zbliżony do domu, a znacznie taniej niż dom

osobiście bym inaczej zrobił klimatyzację, bo mi fachowiec #!$%@? doradził i na poddaszu zalecił jedną mocną jednostkę w korytarzu, że niby będzie chlod się rozchodził po pomieszczeniach, ale kiepsko to dział. w to miejsce wolałbym dać 2 słabsze
W pierwszej kolejności bym policzył czy nie stać mnie na jakiś dom, nawet bliźniak czy segment jest w pyte lepszy od bloku


@robertx: ale w mieszkaniu to przeważnie płacisz też za lokalizację bliżej centrum. W podmiejskim osiedlu to faktycznie lepiej pomyśleć o bliźniaku jak o mieszkaniu w bloku na wsi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Isanell dźwięki docierają tylko z bezpośrednio sąsiadujących segmentów, oczywiście słyszę ich czasem, nie jest to dom mimo wszystko. ale uciążliwość niewielka. w życiu mieszkałem już i w mieszkaniu, i w domu, a teraz w segmencie. najbardziej mnie denerwowało mieszkanie w bloku, a konkretniej sąsiedzi nade mną, bo tych zawsze najbardziej słychać (tupanie itp). teraz nad sobą mam tylko niebo
@oreze: wziąłbym większe. Mimo, że nie zarabiałem wtedy kokosów to bym się zakredytował po same kule + zapożyczyłbym się u rodziny.