Wpis z mikrobloga

gdybyście kupowali drugi raz mieszkanie, co byście zmienili? wybralibyście z rynku wtórnego/pierwotnego? zwrócili uwagę na coś na co nie patrzyliście wcześniej?

w 2024 będę prawdopodobnie się rozglądał (o ile jakikolwiek bank da mi kredyt bo jest spora szansa że na początku roku przejdę na b2b) i jestem bardziej przekonany do rynku wtórnego + powolnego remontu w razie czego, no ale że dopiero zaczynam to niezbyt wiem co i jak. Do tej pory wynajmowałem jedynie kilka mieszkań to przynajmniej w tej kwestii wiem co chcę/nie chcę u siebie mieć, ale niezbyt to koreluje z kupnem

#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania
  • 68
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac żadne ekskluzywne, zwykłe blokowisko, po prostu teraz deweloperzy prześcigają się w pomysłach jak przekonać ludzi do kupna mieszkania xd w Gdańsku to nie jest nic kosmicznego
  • Odpowiedz
  • 0
@oreze dom ma przedmieściach. 7 lat temuoje własne mieszkanie 57m3 było droższe w utrzymaniu niż dom 206m2 teraz i jeszcze kilka lat tak będzie.

Oczywiście mieszkanie w domu ma wady bo są obowiązki ale taras z ogrodem, brak konieczności oglądania sąsiadów, wielki garaż, warsztat, kominek, przestrzeń i brak klaustrofobii wynagradza to aż nadto.
  • Odpowiedz
@oreze: pewnie na początek jak w każdym projekcie: określił budżet, nakreślił ogólne założenia mieszkania, tak żeby były dopasowane do Twoich potrzeb i potem dopiero myślał dalej. Jeden kupi kawalerkę w centrum, drugi dom 20km dalej, obaj zapłacą tyle samo, obaj mogą być zajebiście (nie)zadowoleni.
  • Odpowiedz
@oreze: kupowałem w 2019 roku z rynku pierwotnego i wybór padł na mieszkanie narożne: 47m2, 3 pokoje, 7 piętro. z perspektywy czasu wiem, że na tamtą chwilę był chyba najlepszy wybór jakiego mogłem dokonać. natomiast z wiedza którą mam teraz, to jednak zdecydowałbym się na większy kredyt i zaatakował czteropokojowe 60+ metrów
  • Odpowiedz