Wpis z mikrobloga

@Kopyto96: takich patologii jest pelno, ostatnio ogladalem rudere na dzialce 35km od duzego miasta, niecale 1200m, na niej stara rudera z 1950 roku nie utrzymywana opuszczona, cena? 370k XD. Ludzie po prostu chca miec na wklad albo splate obecnego sprzedajac takie badziewie, dlatego bk2 jest tak szkodliwa.
@zeszyt-w-kratke: jak to jaki jest sens? Zakup roda w 2017 uwazam za zajebisty deal nawet lepszy niz kupno mieszkania w tym samym roku przy otwartej juz stacji metra. Mieszkanie zdrozalo od tego czasu jakies. 130 % a rod jakies 500%.
Postawilem sobie tam fajny domek i latem zdarza nam sie nocowac. Naprawde spoko opcja i dlatego tez tak to zdrozalo.Na moim ogrodku licytacje za dzialki 300m z ruderka domwyrzucenia staruja od
@zeszyt-w-kratke:

A rody powinny być porobione gdzieś za miastem jaki sens ogródka działkowego w środku miasta to ja nie wiem.

Gdy taki ROD powstawał np. 50 lat temu to mógł znajdować się na obrzeżach miasta, a teraz jest w samym centrum. A nie słyszałem, żeby w Polsce powstawały nowe ogródki działkowe.
@zeszyt-w-kratke rody są często gęsto w miejscach planowanych inwestycji infrastrukturalnych. Celowo są rody by nic na stałe nikt nie stawiał, zaś rozdupca się je, gdy miasto postanawia zrealizować te plany, nie trzeba nikogo wywłaszczać wystarczy ze dzierżawa się kończy
We wrocławiu pozbyto się wielu rodosów w ten sposób, w miejsce których miasto pobudowało trase śródmiejską.