Wpis z mikrobloga

Ustawę o obronie ojczyzny podpisali politycy ze WSZYSTKICH ugrupowań politycznych. Gdyby robili pobór, nie byłoby inaczej.

Właśnie czytam o ustawie o elektronicznych wezwaniach w Rosji, i dziwnym trafem analogicznie pasuje mi to do naszej sytuacji względem ustawy o obronie ojczyzny - większość za, paru niby się wstrzymało (w Rosji tłumaczą się tym że zapomnieli wcisnąć odpowiedniego guzika), mnóstwo stron ustawy z którymi nikt się nie zapoznał ale za to w obu przypadkach
Nie TK wina tak samo wszystkich rządzących którzy do takiego stanu doprowadzili i teraz zwlekają z pomocą i przedewszystkim oligarchów Ukrainy i wielkich przedsiębiorstw rolnych którzy nas do tej sytuacji ciągną..
@Davidozz: Nie da rady, żeby Polska miała taką dużą armię, aby w przypadku dużego konfliktu poradzić sobie bez mobilizacji. Oczywiście dużo rzeczy można zrobić lepiej, ale konieczność mobilizacji i tak zostanie. Musimy mieć tylu żołnierzy, aby mogli chronić cały front. Oczywiście można sobie wyobrazić, że sojusznicy wysyłają do nas tylu żołnierzy, aby obyło się bez mobilizacji, ale ja myślę, że jednak wprowadzenie mobilizacji to byłby pierwsze żądanie sojuszników, bo mówiliby, że
Za obowiązkowy pobór do wojska odpowiedzialny byłby Polski rząd, który przez lata nieumiejętnie zarządzał polską armią i w czasie zagrożenia chwyta się brzytwy.


@Davidozz: Twierdzisz że na stałe powinniśmy mieć 500 tysięczną armię?
które nie potrafiły ogarnąć ZAWODOWEJ, OPŁACONEJ Z NASZYCH PODATKÓW ARMII


@tellet: ( ͡ ͜ʖ ͡) ok około 300K wojska w walce bezpośredniej (planowane 5 dywizji + wsparcie), do tego z 500K minimum rezerw (bo na wojnie żołnierze giną, są ranni, zmęczeni) czyli lekko by ogarnąć kacapa trzeba by mieć około milion żołnierzy ( ͡ ͜ʖ ͡) rozumiem że olewamy służbę zdrowia,
Za obowiązkowy pobór do wojska odpowiedzialny byłby Polski rząd, który przez lata nieumiejętnie zarządzał polską armią i w czasie zagrożenia chwyta się brzytwy.


@Davidozz: W kilku procentach tak. Bezpośrednio Putin ponosi odpowiedzialność. Żaden kraj typu Polska nie inwestował w wojsko, kiedy w pierwszej kolejności mieliśmy #!$%@?ą gospodarkę i państwo, a dodatkowo to cała historia rządów III RP wyglądała tak, że PO/SLD coś budowały, jakiś plan miały, a PiS wszystko #!$%@?ł i
@Saddam_Husajn: Jeżeli chodzi o obowiązkowy pobór to wątpię aby Polacy się zgodzili podczas gdy Ukraińcy i Hindusi hasają po Polskich ulicach, to samo w godzinie 'W' większość #!$%@? bo i tak nie ma czego bronić, rząd niech sam idzie walczyć i niech weźmie sobie Ukraińców, Hindusów i deweloperów, sasinów i szumowskich, nikt normalny nie będzie za nich ginął, gdyby jeszcze ludzie mieli mieszkania lub rodzinę a wkraczamy w okres gdzie dla
@Saddam_Husajn: Dokładnie. Jestem daleki by popierać wcielanie ludzi do wojska (szczególnie jeżeli jest to tylko i wyłącznie dyskryminacja mężczyzn, oraz nie ma na to się większego sensownego planu, ot takie PRL), ale wielu przechodzi w skrajność i szuka wroga w Europie, Unii czy NATO. Prawdziwego wroga mamy na wschodzie, który będzie chciał nam w jakiś sposób zagrozić, niezależnie co my zrobimy.

Nikt sobie nie wymyślił konfliktu na Ukrainie, Putina i Rosję.