Wpis z mikrobloga

@Saddam_Husajn:

jeżeli zostanie wprowadzony obowiązkowy pobór do wojska to ten człowiek jest za niego w 100% odpowiedzialny


Za obowiązkowy pobór do wojska odpowiedzialny byłby Polski rząd, który przez lata nieumiejętnie zarządzał polską armią i w czasie zagrożenia chwyta się brzytwy.
 • Odpowiedz
Ustawę o obronie ojczyzny podpisali politycy ze WSZYSTKICH ugrupowań politycznych. Gdyby robili pobór, nie byłoby inaczej.

Właśnie czytam o ustawie o elektronicznych wezwaniach w Rosji, i dziwnym trafem analogicznie pasuje mi to do naszej sytuacji względem ustawy o obronie ojczyzny - większość za, paru niby się wstrzymało (w Rosji tłumaczą się tym że zapomnieli wcisnąć odpowiedniego guzika), mnóstwo stron ustawy z którymi nikt się nie zapoznał ale za to w obu przypadkach
 • Odpowiedz
Nie TK wina tak samo wszystkich rządzących którzy do takiego stanu doprowadzili i teraz zwlekają z pomocą i przedewszystkim oligarchów Ukrainy i wielkich przedsiębiorstw rolnych którzy nas do tej sytuacji ciągną..
 • Odpowiedz
@Davidozz: Nie da rady, żeby Polska miała taką dużą armię, aby w przypadku dużego konfliktu poradzić sobie bez mobilizacji. Oczywiście dużo rzeczy można zrobić lepiej, ale konieczność mobilizacji i tak zostanie. Musimy mieć tylu żołnierzy, aby mogli chronić cały front. Oczywiście można sobie wyobrazić, że sojusznicy wysyłają do nas tylu żołnierzy, aby obyło się bez mobilizacji, ale ja myślę, że jednak wprowadzenie mobilizacji to byłby pierwsze żądanie sojuszników, bo mówiliby,
 • Odpowiedz
ale to nie jest zdjęcie Donalda Tuska ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChristianHorner: Tusk jest odpowiedzialny za wybuch wojny?
Jak Ukraina przegra to nikt nie będzie cię pytał tylko od razu zaciągnie na przeszkolenie dwuletnie do wojska.
 • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Jeśli zostanie wprowadzony obowiązkowy pobór, to winna jest ta ściera, która go wprowadza plus wszystkie poprzednie rządy, które nie potrafiły ogarnąć ZAWODOWEJ, OPŁACONEJ Z NASZYCH PODATKÓW ARMII i cofają się do poziomu tego samego co kacapy- czyli potoków prostych debili w stalakach, którymi będą tamować dziury.
 • Odpowiedz
Za obowiązkowy pobór do wojska odpowiedzialny byłby Polski rząd, który przez lata nieumiejętnie zarządzał polską armią i w czasie zagrożenia chwyta się brzytwy.


@Davidozz: Twierdzisz że na stałe powinniśmy mieć 500 tysięczną armię?
 • Odpowiedz
które nie potrafiły ogarnąć ZAWODOWEJ, OPŁACONEJ Z NASZYCH PODATKÓW ARMII


@tellet: ( ͡ ͜ʖ ͡) ok około 300K wojska w walce bezpośredniej (planowane 5 dywizji + wsparcie), do tego z 500K minimum rezerw (bo na wojnie żołnierze giną, są ranni, zmęczeni) czyli lekko by ogarnąć kacapa trzeba by mieć około milion żołnierzy ( ͡ ͜ʖ ͡) rozumiem że olewamy służbę zdrowia, naukę itd. i wszystko ładujemy w armię ? ( ͡ ͜ʖ ͡)

Niestety "ZAWODOWEJ, OPŁACONEJ Z NASZYCH PODATKÓW ARMII" jest super gdy planujemy wojnę "kolonialną" z jakimś bantustanem w stylu Afganistanu a nie pełnoekranowego konfliktu z kacapem ¯\(ツ)/¯ ale mam proste
 • Odpowiedz
Za obowiązkowy pobór do wojska odpowiedzialny byłby Polski rząd, który przez lata nieumiejętnie zarządzał polską armią i w czasie zagrożenia chwyta się brzytwy.


@Davidozz: W kilku procentach tak. Bezpośrednio Putin ponosi odpowiedzialność. Żaden kraj typu Polska nie inwestował w wojsko, kiedy w pierwszej kolejności mieliśmy #!$%@?ą gospodarkę i państwo, a dodatkowo to cała historia rządów III RP wyglądała tak, że PO/SLD coś budowały, jakiś plan miały, a PiS wszystko #!$%@?ł
 • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Jeżeli chodzi o obowiązkowy pobór to wątpię aby Polacy się zgodzili podczas gdy Ukraińcy i Hindusi hasają po Polskich ulicach, to samo w godzinie 'W' większość #!$%@? bo i tak nie ma czego bronić, rząd niech sam idzie walczyć i niech weźmie sobie Ukraińców, Hindusów i deweloperów, sasinów i szumowskich, nikt normalny nie będzie za nich ginął, gdyby jeszcze ludzie mieli mieszkania lub rodzinę a wkraczamy w okres gdzie
 • Odpowiedz
@Saddam_Husajn: Dokładnie. Jestem daleki by popierać wcielanie ludzi do wojska (szczególnie jeżeli jest to tylko i wyłącznie dyskryminacja mężczyzn, oraz nie ma na to się większego sensownego planu, ot takie PRL), ale wielu przechodzi w skrajność i szuka wroga w Europie, Unii czy NATO. Prawdziwego wroga mamy na wschodzie, który będzie chciał nam w jakiś sposób zagrozić, niezależnie co my zrobimy.

Nikt sobie nie wymyślił konfliktu na Ukrainie, Putina i
 • Odpowiedz