Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
"Do 30 człowiek powinien #!$%@?ć, aby się dorobić"

Taką frazę usłyszałem w młodym wieku, dość prostacką, ale w mojej opinii nienajgłupszą i wdrożyłem ją w życie. Problem w tym, że mam 24 lata i czuję się, że utkwiłem, i że w sumie to nie mam już po co #!$%@?ć.

Wbiłem się w IT przed COVIDem, nie będę tagował bo te tagi i tak już są zaśmiecone prostakami myślącymi o hajsie jak ja. Nigdy nie byłem komputerowym nerdem, ale bardzo dużo pracy włożyłem w naukę mojej niszy oraz okolicznych tematów IT, dzięki czemu dobiłem zarobków rzędu 16k-18k na czysto przy 4 latach expa. I szczerze to myślę, że dobijam już niedługo sufitu. Jako senior zarobię trochę więcej, ale w sumie seniorem zostanę prędzej czy później. Nie czuję się w żaden sposób bogaty, wziąłem w tym roku Bezpieczny Kredyt na mieszkanie pod miastem. Prawdopodobnie nigdy się nie dorobię, a już na pewno przed 30. To znaczy spłacę mieszkanie, kupię jakieś auto, ale nie dorobię na tyle, by się nie przejmować hajsem. Nie widzę żadnych perspektyw. Do tego jako Polak zawsze będę biedniejszy od Amerykanina czy Niemca.

Popieprzona inflacja, wzrost kosztów życia i mieszkań oraz recesja gospodarcza powodują u mnie zupełny brak wiary, że kiedyś się przebiję przez poziom średniaka. Mam wrażenie, że jedyną opcją jest założenie własnego biznesu, i jak widzę jacy idioci rozkręcaja milionowe biznesy to myślę, że mi by też mogłoby się udać. Ale tutaj wchodzi więcej farta i dyscypliny niż rozumu, a mi brakuje jakiejkolwiek dynaminy i kontaktów, jak i w ogóle pomysłu.

Czy to jest ten poziom, gdzie mimo wieku powinienem wrzucić na luz i starać się cieszyć życiem, znaleźć sobie jakieś hobby, zacząć podróżować po świecie póki w miarę dobrze zarabiam? W sumie pomijając moje niezrealizowane ambicje, to mam całkiem spoko życie.

#finanse #pracbaza #korposwiat #biznes #zarobki #rozwojosobisty #podroze #podrozujzwykopem



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 20
  • Odpowiedz
Czy to jest ten poziom, gdzie mimo wieku powinienem wrzucić na luz i starać się cieszyć życiem, znaleźć sobie jakieś hobby, zacząć podróżować po świecie póki w miarę dobrze zarabiam? W sumie pomijając moje niezrealizowane ambicje, to mam całkiem spoko życie.


@mirko_anonim: tak
  • Odpowiedz
wziąłem w tym roku Bezpieczny Kredyt na mieszkanie pod miastem


@mirko_anonim: zazdro

a już na pewno przed 30.


@mirko_anonim: mysle ze jestes uposledzony przez swoje durne zalozenie. Wiekszosc ludzi tak ogolnie na swiecie najwieksze numery robi po 40-50 roku zycia.

Czy to jest ten poziom, gdzie mimo wieku powinienem wrzucić na luz i starać się cieszyć życiem, znaleźć sobie jakieś hobby, zacząć podróżować po świecie póki w miarę dobrze zarabiam?
  • Odpowiedz
@Buko_von_Krossig: mozna siedzeic na wykopie i w tym samym czasie pracować.
@mirko_anonim powiem Ci tak nie sama praca czlowiek zyje ja przez 10lat #!$%@? jak glupi i po za kasą nie mam z tego nic, zwiazek #!$%@? przez pracoholizm. Dorobić się mozna w kazdym wieku, jak znajdziesz jakaś nisze to nawet majac 70lat mozesz zostac miliarderem. moja rada dla Ciebie to korzystaj z zycia jak sie tylko da, inwestuj w siebie
  • Odpowiedz
Nie widzę żadnych perspektyw. Do tego jako Polak zawsze będę biedniejszy od Amerykanina czy Niemca.


@mirko_anonim: A będzie też zawsze bogatszy od mieszkańca Kongo albo wysp Vanuatu. A powiem więcej statystyczny Polak ma lepszy komfort życia niż członkowie dynastii Habsburgów - bo my mamy pyszne.pl, netflixa, Cyberpunka 2077 i bieżącą wodę a oni to różnie nawet na tych pałacach.

i jak widzę jacy idioci rozkręcaja milionowe biznesy to myślę, że mi
  • Odpowiedz
Wiekszosc ludzi tak ogolnie na swiecie najwieksze numery robi po 40-50 roku zycia.


@programista15cm: Już się do tego odwoływałem bodaj w jakimś Twoim poście i generalnie szanuje Twoje podejście - natomiast MOIM ZDANIEM to jest uj i po zawodach już.

Co z tego, że Kuba Wojewódzki ma lamborghini urus i drugą chatę na Florydzie jak on ma ponad 60 lat?

ŻADNE PIENIĄDZE NIGDY nie oddadzą Ci młodości - jak zaczniesz za
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @programista15cm: dzięki, generalnie masz rację, nie mówię, że mam się dorobić czegokolwiek przed 30, ale po prostu zupełnie nie widzę by w przewidywalnej przyszłości cokolwiek w moim życiu się zmieniło na lepsze.

Natomiast po 30 wchodzi rodzina itd. co znacznie utrudnia życie. Teraz miałbym świetny wiek, żeby podjąć w moim życiu ryzyko, ale nie mam żadnej okazji.

  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): >Nie tacy idioci, skoro oni kręcą a Ty nie - Ty to jesteś parchem co przed kompem klika jakieś korpo gó*no kod nawet nie jakaś poważna Inżynieria Oprogramowania a już z góry patrzysz na innych ludzi plus masz kompleksy bo w willi nie mieszkach na wzgórzach Bevery Hills. A jakim prawem Ty byś tam miał siedzieć, jak jedyne co umiesz to napisać CRUD'a - wysyłasz obiekcik POST'em i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Haha typowo w złym tego słowa znaczeniu "polaczkowy" zawistny sposób myślenia reprezentujesz - myślisz że jak ktoś nie ma przedsiębiorców za złodziei, krętaczy i cwaniaków to już ich traktuje jak bóstwa i im stopy liże.

Zrozum, że programowania na poziomie seniora przy dzisiejszym poziomi technologii i narzędzi jest się w stanie nauczyć KAŻDY (mowa o takiej Javie czy JS'ie a nie o jakimś kodzie low levelowym czy związanym z AI).
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie ma czegoś takiego jak wrzucanie na luz. Całe te gówna o podróżowaniu i cieszeniu się z małych rzeczy zakupów itd. to po prostu rozpraszacze.

Najpierw zabezpieczasz siebie.
Potem zakładasz rodzinę.
Zabezpieczasz rodzinę.
Robisz coś dla ludzi wokół.
Potem angażujesz się na rzecz większych zmian.
Potem jesteś na szczycie i decydujesz o losach narodów/ludzkości.

Najbardziej lubię robaków którzy powtarzają: wydawaj teraz, za chwilę możesz nie mieć, albo ciebie może nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: a są ludzie co mają kredyt, najniższą krajową i się mniej przejmują hajsem niż ty. Nigdy nie będziesz miał tyle żeby się nie przejmować jeśli jesteś typem przejmującym się. Bo jak już się dorobisz na super dom super auto to wejdą opłaty za to wszystko, strach, że to stracisz. Właśnie tak jak mówisz na końcu, żyj z tym co masz, bo masz zajebiście, dużo lepiej niż większość Polaków. Skoro ludzie
  • Odpowiedz
Czy to jest ten poziom, gdzie mimo wieku powinienem wrzucić na luz i starać się cieszyć życiem, znaleźć sobie jakieś hobby, zacząć podróżować po świecie póki w miarę dobrze zarabiam?


@mirko_anonim: Nie. #!$%@? nadal, żeby później pożyć te 7 lat na emeryturze w bogactwie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mirko_anonim no nie xD kupujesz pierwsze na kredyt, zbierasz na wklad wlasny zeby kupic kolejne i je wynajmujesz (hajs za wynajem bedzie splacac kredyt). Co kilka lat robisz ten sam zabieg i idac na emeryture masz kilka mieszkan ktore generuja Ci dochód i bezpieczna emeryture.
  • Odpowiedz
Aha, bo ty myślałeś, że "dorobić się do 30" to znaczy przejść na emeryturę, albo dorobić się takiego majątku, że w razie w nie trzeba pracować X D
dorobić się to właśnie to co ty masz - mieć własne 4 ściany (w domyśle spłacone), auto, brak zobowiązań i pieniądze na czarną godzinę.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): >Zrozum, że programowania na poziomie seniora przy dzisiejszym poziomi technologii i narzędzi jest się w stanie nauczyć KAŻDY (mowa o takiej Javie czy JS'ie a nie o jakimś kodzie low levelowym czy związanym z AI).

@Dietetyq: to jest takie #!$%@?. Każdy może równie dobrze nauczyć się całego materiału z medycyny, tylko trzeba się dostać na studia. Równie dobrze każdy może założyć i prowadzić swój biznes, tylko ryba
  • Odpowiedz
@mirko_anonim xd za to, co masz, jesteś w stanie prowadzić życie na bardzo wysokim poziomie. Zakładam też, że osiągasz to bez stresu i nadmiaru pracy. To układ idealny i przepis na dobre życie.

Po prostu szukasz spełnienia w złym miejscu. Pieniądze na koncie Ci go nie dadzą. Nie mogą być też żadnym celem, bo zawsze będzie za mało. We mnie dopiero narodziny dziecka wyłączyły takie paniczne dążenie do samospełnienia. A jeśli nie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ja osobiście za 7k do łapy pracuję, a tu chłop zarabiając ponad 2x tyle będzie narzekać, gdzie ponad połowa kraju nie widziała na oczy przelewu za 5k XD

Do tego jako Polak zawsze będę biedniejszy od Amerykanina czy Niemca.


Świat nie jest i nigdy nie będzie sprawiedliwy, kto by się tego spodziewał. Mogłeś się również urodzić na jakimś #!$%@? w Afryce, Iranie czy innego Sudanu, zarabiać zawrotne 50$ miesięcznie. Ale
  • Odpowiedz
to jest takie #!$%@?. Każdy może równie dobrze nauczyć się całego materiału z medycyny, tylko trzeba się dostać na studia. Równie dobrze każdy może założyć i prowadzić swój biznes, tylko ryba musi chwycić. Przedsiębiorcy to tacy ludzie jak ty i ja a nie dobrzy półbogowie walczący ze złym aparatem państwowym i klientami (mimo że się zapierasz taki twój kom ma wydźwięk). Zapieprzają, bo myślą, często słusznie, że mogą się dorobić znacznie więcej
  • Odpowiedz
ale odpowiadają całym swoim majątkiem (tu zależnie od typu spółki), pracują po 12h, nawet jak są na wakacjach to myślą o robocie. Ty zamykasz laptop po 8h i bb co Cię obchodzi że tam coś działa czy nie, czy się pali a kogo to Panie obchodzi, fajrant mam.


@Dietetyq: pokaże to kilku osobom na nartach w Austrii to beda cały tydzień zbyty XDDDD

Może jak Wieśka rozbawie to mi się da
  • Odpowiedz