Wpis z mikrobloga

Od niedawna jestem inspektorem ds. Zwierząt w jednym ze stowarzyszeń. Tylko w przeciągu tygodnia mieliśmy 22 zgłoszenia. Wszystkie psy na lancuchu, wszystkie zaniedbane, chude, chore, w rozlatujacych się budach, bez wody, jedzenia i po prostu zwykłej opieki. Właściciele totalnie niereformowalni, słyszymy „TO INO JEST PIES”. Zawsze ta sama spiewka, ze nie mam pieniędzy, ze pies przecież stary, ze przeciez niczego mu nie brakuje, że w takim razie wezcie se go i się zajmijcie. Ale #!$%@? gdzie mamy je wziąć? Wziąłeś #!$%@? bez serca zwierze to się nim zajmij. Wszystkie nasze domy tymczasowe (czyli domy wolontariuszy) zapchane. Schroniska tutaj nie mamy. Za wszystko sami płacimy, za benzynę, za weterynarza. Pomoc w postaci karmy mamy od ludzi. Jestem wykończona psychicznie cierpieniem tych zwierząt, a najgorsze jest to, że w tym państwie z kartonu jest takie gowniane prawo, które pozwala trzymać psa na uwięzi i traktować żywe stworzenie jak gowno.
#psy #polska #zalesie #pies #prawo #ochronazwierzat
  • 222
@katienca: kurła u mnie pies stary sam się wyprowadza, nic totalnie nie odwala, to innych trzeba pilnować by mu gównianych resztek z obiadu mu nie dawali, a nie jego. #!$%@?ć wieśniaków co tak robią. Wieśniaki często mówią że pies to nie członek rodziny to zwykły pomiot zeby stał i pilnował popsesji.
@katienca: Tutaj na wykopie jest często narracja anty - pomagająca zwierzętom. Generalnie ludzie nie rozumieją, że pieski i kotki też potrafią odczuwać emocje ( strach, radość itp. ), posiadają układ nerwowy w tym potrafią doznać bólu, oraz mają świadomość tego że żyją i istnieją.

Niektórzy nie czują w sobie takich norm zasad określających jakiegoś nie wiem? kręgosłupa moralnego / empatii, oraz nie poczuwają się do odpowiedzialności moralnej - jako ludzie mamy
A.....n - @katienca: Tutaj na wykopie jest często narracja anty - pomagająca zwierzęt...
@katienca mam taką historię z drugiej strony

Mam psa rasy alaskan malamut i on kocha zimę, jak jest śnieg woli leżeć w śniegu niż w domu i ogólnie woli leżeć na posłaniu na dworze bo jest w domu za gorąco.

Któregoś razu przyszły świry obrońcy zwierzątek i postanowili mi psa odebrać bo piesek zaniedbany śpi w śnieżnej zaspie, żre śnieg bo według nich nie ma wody. Nie zostały wpuszczone na posesję, przyszły
nie mówiąc o bezdomnych/chorych ludziach


@janciopan: Człowiek jest odpowiedzialny za swoje życie, a żeby być bezdomnym, w szczególności w Polsce, to trzeba się naprawdę postarać. Trochę ironiczne, ale ten temat omówił sam bezdomny, Sokrates - Mistrz Nowej Ery na swoim kanałe youtube. W Polsce, aby być bezdomnym to trzeba chcieć. Jest wiele ośrodków, które pomagają takim ludziom. Masz darmowe noclegownie, gdzie jest ciepło, masz dostęp do wody, oraz prądu. Są też
@katienca: Pozdrawiam Cię i dziekuję za pomoc. Niestety taka jest polska mentalność, daleko nam do anglosaskiego lub germańskiego myślenia. Na Śląsku przed przybyciem Polaków Niemcy kafelkowali nawet stajnie koniom. Oczywiście wiele takich obiektów Polacy rozkradli, zrujnowali a dziś trzymają psy na łańcuchach w 2023 xD
@katienca: rusza cię to, bo wychowałaś się w ramach pewnych norm. Na tych ludziach to nie robi wrażenia, bo oni się tak wychowali. Kiedyś rola psa, to nie było bycie członkiem rodziny, przyjacielem, tylko taki pieseł spełniał inne zadania. Taki mieli klimat.

Np. ja miałem w domu rodzinnym psa na łańcuchu, który był ustawiony przy wjeździe na posesję. Łańcuch dawał zasięg na szerokość drogi wjazdowej. Miał zwykłą nieocieploną budę, kilka desek
@katienca ja jebię, ale psycholi tu strigerowałaś, trochę przerażające, a z 2 strony zerkniesz w profile to jeden to amator famemma totalnej patologi, drugi leczy samotność pod #przegryw na wykopie, trzeci to specjalista od #blackpill... Połowa zaraz na psy zwali swoje niepowodzenia życiowe.

Także olej troglodytów, szacun, że starasz się działać, ale fakt faktem uważaj, żeby cie to nie wypaliło, możesz w fundacjach ogarniać np tematy domów zastępczych czy administracji.
@katienca

nawet nie chodzi o urząd, ale zmianę prawa. Gdyby zmieniono prawo i zakazano trzymania psów na łańcuchach i wlepionoby kilkaset mandatów to by sie jeden wsiur z drugim nauczył, ze nie po to jest pies zeby siedział na uwięzi.


Czyli eskalacja procederu, który polega na topieniu szczeniaków lub w innej wersji kamienowaniu.

Wasza pomoc jest iluzoryczna. Jeżeli chcecie naprawdę pomóc to jeźdźcie po domach i oferujcie sterylizację.
@katienca w tej pracy trzeba być gruboskórnym, rzekłabym nawet, że należy się w pewnym stopniu dystansować i traktować to czysto zadaniowo. W przeciwnym razie można zwariować od ilości cierpienia jakie ludzie na co dzień potrafią zgotować psom i nie tylko. To tyle teorii.
Musisz zadbać o swoje zdrowie psychiczne, bo długo tak nie uciągniesz :( Nie myślałaś o zorganizowaniu zbiórki?
@katienca te komentarze tutaj to dramat. A pewnie większość to prawaczki katolickie co wierzą w pana boga.
Dobrze robisz, akurat z tymi wsiurami trzeba krótko. Myślą, że są w Krusie czy tam mają swoją działkę i mogą zwierze traktowac jak śmiecia.
Na szczęście na patusów jest ustawa z używania łańcucha. Ale czekam na ustawę, która będzie prowadziła do obowiązkowej kastracji zwierzaka i testu na IQ właściciela
Chyba nic mnie tak nie wkurza jak idę sobie chodnikiem a tu nagle jakieś wielkie bydle przyczajone po drugiej stronie płotu zaczyna z nienacka szczekać. Zawał serca na miejscu zazwyczaj. Nic tylko iść właścicielowi kopa w dupę sprzedać że nie pilnuje psa.


@Zle_Japko: jak właściciel ma pilnować psa, żeby ten nie szczekał? XD Obwiązać mu pysk taśmą czy trzymać w piwnicy? A może nauczyć pieska, że to nieładnie tak pilnować swojego