Wpis z mikrobloga

Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za ruderę w starym bloku, tylko po to żeby mieszkać w Warszawie? Jeszcze rozumiem pchać się do Warszawy i wybulić na jakieś ładne nowoczesne mieszkanie w nowym apartamentowcu. Ale jak patrze że miałbym wybulić 50% więcej za taką melinę, kiedy pod miastem mogę mieć nowiutki szeregowiec o dwukrotnie większym metrażu, to kompletnie nie rozumiem kto to kupuje. Jeszcze pewnie zazwyczaj bez zarezerwowanego miejsca parkingowego. Mi by było życia szkoda na takie coś. (Nic osobistego wobec akurat tej oferty, po prostu wziąłem dla przykładu, mnóstwo takich w Warszawie)

#nieruchomosci #mieszkanie #warszawa
Pobierz fenbekus - Niech ktoś mi wytłumaczy - jakim człowiekiem trzeba być, żeby dać >700k za...
źródło: IMG_9684
  • 76
@DryfWiatrowZachodnich a w blokach to nie czuć smrodu? Pewnie zależy gdzie sie mieszka, ale mój blok jest tak położony, że zaraz obok są stare domki mieszkalne, i niestety smrodzą jak #!$%@?. A co gorsza nie można regulować ogrzewania, bo spółdzielnia daje na max cały czas. Więc pozostaje otwierać okna i sie truć. A w domciu przynajmniej sobie ogrzewanie zmniejszysz i jest komfortowo. Lub jeśli dookoła nie ma starych budynków to już w
No jak budujesz, to raczej się starasz, by było dobrze ;) To nie deweloperka co robi na odwal się.


@Yuri_Yslin: wiesz, budowanie domu to dlugotrwala czynnosc, nie da sie patrzec robotnikom na rece na pelen etat ;)

w blokach to nie czuć smrodu? Pewnie zależy gdzie sie mieszka, ale mój blok jest tak położony, że zaraz obok są stare domki mieszkalne, i niestety smrodzą jak #!$%@?.


@fenbekus: Duzo mniej czuc.
@DryfWiatrowZachodnich no to jak obwarzanek też dostanie te przepisy to problem załatwiony, bo ja cały czas o obwarzanku prawię, nie o mieszkaniu na wsi :)

Tak, autentycznie rura wystaje. Pytaliśmy w spółdzielni, nie można regulować, pokrętlą od kaloryferów nie działają.

No dinozaur, ale przecież wątek jest o dinozaurach :) nowe bloki są fajne, od początku pisałem o mieszkaniu w PRLowskich pozostałościach.
Weź to załóż w bloku xD


@Yuri_Yslin: mozna postawic oczyszczacze powietrza, cos pomoga.
Plus, jak pada argument "filtr HEPA w domku" to cala dyskusja sensu nie ma, bo to zaklada ze to co sie dzieje na zewnatrz z powietrzem znaczenia nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no to jak obwarzanek też dostanie te przepisy to problem załatwiony, bo ja cały czas o obwarzanku prawię, nie o mieszkaniu
@fenbekus: ja się z Tobą zgadzam, jak taki przeciętny piwniczak nie ma dzieci i nie boi się jeździć samochodem to nowe duże mieszkanie czy mały domek w sypialni Warszawy zapewni mu zazwyczaj większy komfort niż 1/2 tego metrażu w starym budownictwie ze ścianami z kartonu, statystycznie nieciekawymi sąsiadami i parkowaniem 300 metrów od bloku, bo nie ma miejsc. Zamiast dojeżdżać 30 minut komunikacją dojedzie sobie do miasta w 40 minut samochodem
co gorsza nie można regulować ogrzewania, bo spółdzielnia daje na max cały czas.


@fenbekus: jak spółdzielnia? Przecież przy każdym grzejniku masz swój termostat który odkręcasz /zakrecasz, a ten jeden kaloryfer na klatce to chyba nie taki problem?

Swoją drogą, bardzo fajny wątek. Wiele punktów widzenia bez obrzucania się gównem
@fenbekus: Białołęka nie jest reprezentatywna na tle Warszawy - to miejsce gdzie jest komunikacyjnie trójkąt bermudzki, mało usług a ceny nieruchomości są średnie na tle reszty miasta a wcale nie niskie. Zgadzam się z opiniami że to "pułapka na przyjezdnych" i że te ceny mogą wynikać z tego że to "już Warszawa" i że lepiej kupić na Pruszkowie niż na Białołęce.

Niemniej mam znajomych co kupili jakiś czas temu mieszkanie 30m2bna