Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
@Ejber_z_Fyrtla: jak masz mikrofale, to podgrzewacz do mleka nie będzie potrzebny.

Termometr polecam do ucha. Jeśli dobrze pamiętam to mam firmy Braun. Te urządzenia przykłada ne do czoła potrafiły przekłamywać i średnia z 5 pomiarów wychodziła zawyżona o około stopień. To przy stanie podgorączkowym mogło wprowadzać w błąd.

Kamerka. Mam firmy xblitz. Zasięg ma, że kamera ustawiona na pierwszym piętrze w domu odbiera na parterze. W porownaniu do messenger/whats UP na
@Ejber_z_Fyrtla ten patent na schładzanie co @Qql3l3 wrzucił może być dobry albo coś podobnego. Czajnik z temperaturą już niekoniecznie bo wolałbym jednak zagotować do wrzenia.
Jeśli zdecydujecie się albo życie was zmusi na butelkę to wstawanie o 3 nocy i zabawa w robienie eliksiru z mierzeniem/chłodzeniem jak spałeś łącznie tylko 2h narazie jest dość trudna :)

Podgrzewacz do chusteczek za to brzmi zbędnie przecież one są w temperaturze pokojowej trzymane, zawsze możesz
@Ejber_z_Fyrtla: nigdy nie podgrzewałem chusteczek i nie było problemu. Pieluchy z kolei u mnie w zimie lądują na balkonie, a w lecie wynoszę w miarę szybko - te kosze wychodzą turbo drogo i nie są skuteczne 100%. Lepiej kupić zapas woreczków na pampersy i pakować we dwa xD

Ogólnie pampers z samymi siuskami nie śmierdzi, kupa małego dziecka też nie. Problemy zaczynają się jak rozszerzasz dziete czy najwcześniej po pół roku.
@Ejber_z_Fyrtla Nebulizator kup ten taki ultradźwiękowy.
Tak, bliźniaki. Już 3 lata. Od samego początku spały spokojnie. Mam swoją teorię na ten temat, dlatego spały w drugim pokoju :)
Ktoś tu pisze, że na początku jest ciężko z bliźniakami. Nic bardziej mylnego ;)
Szumisie są do bani.

Klucz to synchronizacja.
@Ejber_z_Fyrtla: a ja Ci powiem żebyś się strasznie nie spieszył z zakupami, my wszystkie dzieci przewijamy wodą i wacikiem, nie potrzeba korzystać z chusteczek - kasa w błoto. Jak mieszkanie to niania nie potrzebna. Szumisia ktoś może wam kupi w prezencie. Unikaj smoczków - u mnie 3 i żadne nie miało. Później tylko problem z oduczeniem. Mam taki bujak elektryczny mamaroo - jest całkiem ok. Ale nie jest też tak że
@Ejber_z_Fyrtla podgrzewacz to jakaś fanaberia. Prędzej będziecie zimnymi przecierać żeby lekko rozbudzić bobasa jak będzie przysypiał zbyt szybko przy karmieniu.

Kup nebulizator. Ciężko inaczej podać jakiś środek niż przez inhalacje.

Szumiś może się przydać bo wiele dzieci ten dźwięk uspokaja

Laktator każda kobieta zakłada karmienie piersią ale to nie takie proste jak się wydaje. Szczególnie na początku. U nas konieczne było odciąganie i dokarmianie z butelki. Weź najprostszy jaki jest. I tak
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@Ejber_z_Fyrtla szumiące zabawki i tak kwestia czy dzieciakowi podpasuje. Mój gnom nie chciał spać w ogóle ani przy szumieniu ani tej wyderce a zwłaszcza w gówniaczko bujaczku. Monitor oddechu też osobiście uważam że zbędny wydatek bo jak dzieciak zdrowy i nie ma żadnych problemów sercowych itd to nie jest konieczny, aczkolwiek też na początku miałem zbroję osraną jak się rodził i chcialem kupić ale odradził lekarz. Polecam kamerkę Xiaomi 360 i czajnik
@Ejber_z_Fyrtla Chyba elektryczna niania będzie lepsza niż dwa telefony, bo ma tryb pracy w nocy. Taką noktowizje, lepiej w to zainwestuj niż podgrzewacz. Kurcze mam 1.3 miesięcznego szkraba i nie wiem z perspektywy ojca co jeszcze było bardzo pomocne xd
Oo mam. Miś szumiś!
@Ejber_z_Fyrtla nianię kup z prawdziwego zdarzenia. Używałem philips avent z video. Sprzęcik sztosik. Kompletny przewijak z koszem na pampersy brudne, miseczką na wodę. Do tego zapas wacików np kindii pure, chusteczki nawilżane tylko do stosowania poza domem.