Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
Dobry laktator dla różowej, aspirator do nosa, jakiś szumiś, termometr, zawsze warto mieć w domu ibuprofen i pedicetamol dla dzieci, jeśli poród jest naturalny to poduszkę poporodowa, nebulizator. Kosz na pieluchy i podgrzewacz do chusteczek to hajs wywalony w błoto. Lepiej kupić woreczki zapachowe na pieluszki. Nie kupuj chusteczek nawilżanych water wipes bo przez ilość wody są niepraktyczne w użyciu. Do momentu aż młody nie nie skończył roku to używaliśmy oryginalnych pampersów
@Ejber_z_Fyrtla: tak jak pisały mirki i miarbelki wcześniej, bujaczki babybjorn super się sprawdzają żeby odłożyć dziecko na chwilę, przy bliźniakach tym bardziej :) jak nie macie jeszcze wózka to przetestujcie sobie dobrze proces składania - myśmy mieli Jedo Duo i okazało się, że system składania i rozkładania na dłuższcą metę jest bardzo upierdliwy, zamieniliśmy po pół roki na Valco Duo Sport i jest o niebo wygodniej
@Ejber_z_Fyrtla kosz na pieluchy Angelcare jak najbardziej, ale nie kupuj oryginalnych wkładów szkoda kasy. Są zamienniki na allegro, w pełni funkcjonalne.
Szumiś stratą kasy, szum z yt daje ten sam efekt.
Zatyczki do uszu - serio, błogosławieństwem czasami jest odciąć się na 30 minut.
Zaskoczony jestem, że nikt nie wspomniał o woreczku z pestkami wiśni na kolki - przydatne na bolące brzuchy.
@Ejber_z_Fyrtla @Ejber_z_Fyrtla ja sobie chwalę nosidło z adapterami do wózka. Zapinasz bazę do isofixa do auta, a potem wsadasz w to nosidło, klik i fajrant. Wyjmujesz, klik, zapinasz adaptery do bazy wózka, klik i dziecko w nosidle sobie leży, bez przekładania itd. Aczkolwiek obrotowe też chciałem do siebie, tylko uznałem, że to za droga zabawka.
Ludzie tu wymienili fajne bajery - czajnik z termometrem to świetna sprawa, termometr do wanienki też świetna
@Ejber_z_Fyrtla: przede wszystkim to sie przygotuj mentalnie bo rodzicielstwo to zderzenie ze ścianą. Nic nie jest w stanie tego przygotowac. Nie wiadomo też jak twoja partnerka zareaguje, obserwuj ja bo PPD jest czestsze niz sie wydaje. Karmienie piersia moze nie wychodzic za dobrze wiec dobre butelki, szerokie sie przydadzą. Jaka firma to każde dziecko chyba inaczej z tym ma ja kupiłem 5 róznych firm zanim trafiłem na dobre. Sterylizacja jest dosyc
@Ejber_z_Fyrtla to ja ci dam praktyczną radę, z której będziesz korzystał whui o ile karmić będziecie butlą (różnie bywa, u nas pierworodny karmiony był piersią przez cały rok, a przy córce żonie pokarm skończył się po 2 miesiącach).

Więc - mleko najczęściej musi mieć 40 stopni (plus minus). To żeby nie #!$%@?ć się z podgrzewaczami w ciągu dnia czy czekać, aż woda ostygnie - użyj tych proporcji (DOKŁADNIE) :

Dla 120ml:

30ml
@Ejber_z_Fyrtla: nie ładuj kasy na jakieś kamerki, dwa telefony i aplikacja BabyCam. Małe światełko z małą mocą na czujnik ruchu aby w nocy wstawać bez palenia mocnego światła. radio z USB żeby puszczać biały szum. Drugie łózko w osobnym pokoju żeby się chociaż jedno mogło wyspać. bujaczek, czujnik oddechu daje spokój jak dziecko serio cicho oddycha. i dobry temometr bezdotykowy brown
@Ejber_z_Fyrtla szumisie to kupa, wszyscy znajomi mieli problem z odstawieniem ich w późniejszym czasie. Niania w mojej ocenie się nie przydaje bo jako rodzic jesteś wyczulony na max i słyszysz każde pierdniecie dziecka.

Z gadżetów to kupon na święty spokój polecam bo wam się przyda na bank ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Ejber_z_Fyrtla
- elektroniczna niania koniecznie, im wygodniejsza tym lepiej, my korzystamy z dwoch rozwiazan, miedzy innymi kamerki IMOU
- Nosidło, chusta (chusta dla młodszych, nosidło dla starszych) naucz się to zakładać/wiązać a jeżeli dziecko to łyknie (a łykają) to korzyści jest mnóstwo. Nie uczcie się sami wiązać z partnerką chusty, znajdzcie znajomą która się zna, albo zaplaccie 2 stowy profesjonalistce, bo latwo popełniać błędy
- szumis tak z doswiadczenia to pomaga przy
@Ejber_z_Fyrtla: hej, pewnie będę się powtarzał, ale nie mam jak przeczytać całego wątku, bo mam prawie roczne bliźniaki do ogarniania ʕʔ wszystko zatem poparte praktyką.
1. niania elektroniczna! must have, u nas jakiś babysense z dwiema ruchomymi kamerami. serio, to jest inwestycja w wasz spokój.
2. kosz angelcare na pieluszki - będzie ich naprawdę sporo... wkłady marki lilnap z allegro są tańsze i dają radę jakby co.