Wpis z mikrobloga

#tatacontent #ojcostwo

Siemanko ojcowie! Niedługo moja ukochana będzie rodzić bliźniaki, więc pytanie do was, jakie gadżety wam ułatwiły życie z perspektywy ojca. Jak narazie mam obrotowe bazy do fotelików żeby się nie męczyć ;) Myślę nad specjalnym śmietnikiem na pieluchy i podgrzewaczem do chusteczek nawilżanych.

Myślę też nad wykorzystaniem starych telefonów do zrobienia elektronicznej niani, macie pomysły?

Oddaję głos do studia i słucham państwa :)

Ps. Kocy do budowania baz już kilka mam ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 361
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: bujaczek Babyjorn - jest drogi ale ciężko go zniszczyć i przy dwójce maluchów na pewno będzie pomocny, szumis ale burza śnieżna na yt też daje radę, śpiworki zamiast kołderki, kamerka xiaomi - ma super rozdzielczość i widoczność w nocy, dostawka chico do łóżka (ma regulowane nachylenie), dużo kawy, cierpliwości i wytrwałości ????
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: na pewno kamerka to jest mus musów. Śmietnik tez jak najbardziej, my po dwóch latach jednak go wywaliliśmy bo już tak z niego waliło ze szok, a kup nie wrzucaliśmy. Odradzam za to czujnika oddechu, bo zawału można dostać przez to jak gowbianie działa i nie polecam tez podgrzewacza do butelek, szkoda kasy. Super sprawa to taki wózeczek: https://allegro.pl/oferta/chicco-baby-hug-air-4w1-lezaczek-lozeczko-white-snow-14804559165
Jak coś to mam jeden do sprzedania :D
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla jako miesięczny ojciec polecam:
Po szkole rodzenia dodatkowy kurs pierwszej pomocy, podgrzewacz do butelek, butelka antykolkowa Philips avent, laktator neno camino, pieluchy tetrowe w ilości x, piłka rehabilitacyjna do skakania na siedząco z dzieckiem, szumiś moonie
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: jakis odtwarzacz muzyki robiacy za szumisia 1/10 ceny szumisiow a mozesz wgrac cokolwiek i dziala dluzej. Kup zwykly smietnik biurowy 10l i worki z kaufa wyrzucasz 2x na dzien tylko pamietac o zawiazaniu przed wrzuceniem do smietnika domowego. Nic nie smierdzi a koszt 1/100 specjalnych workow do tych smietnikow na pieluchy. Wszelkiego rodzaju nosidelka na brzuch jak dziecko trzyma glowke a potrzebujesz posprzatac/przejsc sie gdzies na szybko jak zbawienie. Bebo
  • Odpowiedz
@Cierpsanity i dodać trzeba, że odciąga że na baterie są nic nie warte. Najlepiej sprawdził mi się katarek - wsadza się w odkurzacz - nie bać się, że się wyciągnie gluty razem z mózgiem :)
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla u nas:
śmietnik na pieluchy super sprawa! Razem z wkładami gdzie wyciągasz kokon pieluch, a przy bliźniakach będzie często wymieniane więc nie ma co się martwić o zapach.
Podgrzewacz do chusteczek dostaliśmy w prezencie i spoko sprawa przez pierwsze pół roku - potem się popsuł, ale i już nie było takiej potrzeby.
Kamerka Xiaomi jako niania - spoko sprawa ale tylko jak juz ustawisz setup w domu. Na podróże przydaje się
  • Odpowiedz
Tulik - jak dziecko płacze w nocy i nie jest to kółka, ani nie chce jeść to do tuliła i masz spokój do rana. To był zdecydowanie najlepszy zakup ze wszystkich.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ejber_z_Fyrtla smietnik na pieluchy, wystarczy taki prosty ze szczelnym zamknięciem. Na poczatku kupy w ogóle nie smierdzą, dopiero jak dziecko zaczyna jeść normalne jedzenie. Te specjalistyczne co tak wykręcają te worki, nie dosyć, że są same droższe to jeszcze musisz specjalne worki kupować cały czas, a pieluch będzie dużo i te worki sa o wiele drozsze niz normalne. Do tego często się zapychają, bo tylko określoną ilość pieluch możesz wrzucić, wtedy musisz
  • Odpowiedz
Pewnie już macie łóżeczko, ale w razie czego polecam turystyczne z materiału po bokach. Wydaliśmy 700 złotych na drewniane i młody jak podrósł co chwilę sobie głowę obijał...
  • Odpowiedz
@Ejber_z_Fyrtla: śmietnik na kuły z klapką na sprzężenie super sprawa. Nie śmierdzi dopóki nie otworzysz . Zamiast podgrzewacza do butelek można użyć termosu trzyma gorąca wodę i dolewasz w nocy ją do butelki z zimną wodą, szybciej w #!$%@?
  • Odpowiedz
Słuchaj co ja ci mówię. Ekspres automatyczny do mleka tomme tipee. Woda z idealna temperatura gotowa w kilka sekund. po drugie kamerka z czujnikiem dzwieku
  • Odpowiedz
  • 0
@Ejber_z_Fyrtla podgrzewacz nie, stare telefony nie. Kamera c210 wystarczy jako niania. Koce ci za rok się przydadzą. Jakaś maskotka z funkcją szumienia. Normalny kosz 60litrowy na pieluchy i worki zapachowe
  • Odpowiedz
  • 0
@Ejber_z_Fyrtla że swojej strony polecam
- aspirator do odkurzacza (katarek) do wyciągania glutów
- wygodny przewijak z łatwym dostępem i odpowiednią wysokością tak żeby przewijać na stojąco bez schylania się (zadbasz o kręgosłup, przyda się do noszenia)
- ubranko śpiworek - to już może na trochę później, maluch nie skopie kołdry, śpisz spokojnie nie martwiąc się czy mu ciepło
- mata piankowa typu puzzle, można zorganizować misje do zabawy, leżenia gdzie chcesz
  • Odpowiedz