Wpis z mikrobloga

Screen z jakieś grupki o pośrednikach, gdzie sami pośrednicy w komentarzach powątpiewają czy takie dorabianie na boku przez pijawkę jest moralne.

To jawne działanie na szkodę nie tyle kupującego, co sprzedającego który sprzedaje za kwotę z aktu notarialnego i pewnie nie jest świadom, że pośrednik sobie ustala własną cenę bo chce wyruchać obie strony.

Partia która ukróci te chore praktyki pośredników zostanie ozłocona, bo to co te mendy wyrabiają to już się w pale nie mieści.

#nieruchomosci #inwestycje #posrednicynieruchomosci #bekazpodludzi
Pobierz mookie - Screen z jakieś grupki o pośrednikach, gdzie sami pośrednicy w komentarzach ...
źródło: 392960615_2160074740990262_1705266138026656214_n
  • 35
@Hissis garnki i kołdry sprzedawane na pokazach też są ok, w końcu stare pryki są w stanie dać za nie po 10k.
Nikt nie mówi o tym aby całkiem wywalić pośredników ale może czas zastanowić się nad regulacjami/licencja, jawnością płacenia prowizji (czy kupujacy, czy to sprzedający, czy może pokrywają obie strony po połowie) oraz nałożenie na pośrednika jakiejś odpowiedzialności w związku z pośredniczeniem w sprzedaży.
@dizzydom: widocznie na tyle wycenia swoje usługi, no nie ma obowiązku żadnego korzystania z oferty która nam nie odpowiada, którą uważamy za złą, albo oferta jest do Ciebie przeznaczona, akceptujesz ją, albo szukasz innej takiej, która spełni Twoje oczekiwania.
Gdyby te 10% było nierealne do uzyskania przez pośrednika, to nie wiem czy on dalej by w tej branży funkcjonował, raczej powinien zbankrutować, jeżeli nie bankrutuje to widocznie Wy jesteście w błędzie
@dizzydom: Tak, jeżeli ktoś wycenia wartość garnka na 10tys.zł i znajdzie klienta który za tą cenę od niego odkupi ten garnek to w czym widzisz problem?
z fartem
@Hissis ale w błędzie z czym jesteśmy? Że prowizja 10% to chora kwota?
Może sobie i zrobić prowizję 90% i to nie znaczy, że to jest normalne bo koleś nie zbankrutował.

Mowie ze to jest chora prowizja, która nie jest normalna w tej branży

Co innego płacić 10% za kawalerkę za 250k, a co innego 4-8% za jakieś dobre mieszkanko 70m.
@dizzydom: To, że Ty oceniasz, że coś jest chore, albo za wysokie, lub za niskie to tylko i wyłącznie Twoja ocena, mi się mordo wydaje tak osobiście, że jeżeli uważasz siebie za eksperta w tej branży i pozwalasz sobie takich ocen dokonywać to nie rozumiem co stoi na przeszkodzie aby świadczyć takie same usługi, albo chociażby na równym poziomie, ale dwukrotnie taniej, no przecież Ty byś fortuny się ekspresowo dorobił, źle
@mookie: mnie zastanawia za co kasuje taki agent? Sprzedawałem mieszkanie to wystawiłem na otodom i po dwóch miesiacach szykowałem się do podpisania aktu notarialnego z kupującym. Cała transakcja jest bajecznie prosta, notariusz daje cały scenariusz jakie dokumenty, gdzie i kiedy mają zostać złożone. Jedyne co miałem ogarnąć samemu (poza wyciąganiem dokumentów zleconych przez rejenta) to cesje umów na media. Nie czaje jak mógł mi w tym procesie pomoc agent - w
@mookie: taksa też spora - warto wiedzieć, że są minimalne kwoty, które notariusz musi pobrać, ale to, co powyżej, można negocjować i porównywać z ofertami innych notariuszy. My dzięki temu zaoszczędziliśmy trochę grosza.