Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z tagów #inwestycje #oszczednosci #fire: nie liczę oczywiście na #emerytura z #zus, ale zastanawiam się, czy nie uwzględniać w swoich kalkulacjach tego, że w latach 2040-2060 może powstać superinteligencja (#ai #agi) lub inna zaawansowana technologia i doprowadzić do końca świata, radykalych zmian na rynkach finansowych, ułatwić wdrożenie uniwersalnego dochodu podstawowego finansowego przez automatyzację, a nawet stworzyć świat typu post-scarcity.

Czy zamiast oszczędnego życia i skrzętnego inwestowania w #etf i #obligacje w trakcie najlepszych lat życia, po to, by za 25-30 lat teoretycznie się byczyć przez pozostałe 20-30 lat, nie warto dość intensywnie popracować przez najbliższe kilka lat, by już w wieku 40 lat zacząć żyć z dość niskiego dochodu pasywnego, zwiększanego o 4% inflacji rocznie, tak, by pieniędzy starczyło do 60 roku życia - a potem zdać się na rozwój technologii i/lub oszczędności z doraźnej pracy od 40 do 60 roku życia?

Co o tym sądzicie? #finanse #oszczedzanie #inwestowanie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirki z tagów #inwestycje #oszczednosci #fire...

źródło: 1*KrgE7ZcSBxCLZpXZNRVUMg

Pobierz
  • 4
@mirko_anonim: sam się na tym złapałem, tyrałem jak głupi ostatnie kilka lat od studiów (i w trakcie) i w końcu się wypaliłem ,wpadłem w nerwice z powodu ciągłego planowania itd., po prostu teraz wyluzowałem (ciągle się też tego uczę). Zamknałem firmę, wróciłem na UoP (20% mc mniej), liczę na L4 spokojnie (a nie strach, że zachoruję i przecież musze odłożyć na to poduchę kolejną), jakiś tam ZUSik powyzej minimalnej na starość