Wpis z mikrobloga

Jako że nie mam wiele do stracenia poszedłem dzisiaj po podwyżkę. Oficjalnie nazwałem spotkanie w zaproszeniu "Rozmowa personalna" nie rozpisywałem się zbytnio o co mi chodzi jedynie poprosiłem managera o 15-20 minut. Rozmowa była stacjonarnie, ale zwyczajowo wysyłamy zaproszenia na Teams, wiecie o co chodzi.

Moja propozycja to była podwyżka 800zł brutto od nowego roku (tzn. mogłaby nastąpić w pierwszym kwartale 2024). Niestety mój szef się nie zgodził. Wysłuchał mnie i zapytał wprost, czy mam teraz jakieś alternatywne oferty. Oczywiście nic nie mam bo rynek pracy jest obecnie koszmarny. Z "moją" technologią to są może 3 oferty na całą Polskę.

W sumie to powiedział coś w stylu "podwyżki nie ma i nie będzie" po czym rozdziawił ryj i zrobił takie wielkie oczy w stylu "i co ty na to robaku".

Jestem na skraju wyczerpania psychicznego. Te moje 7.5k zł netto po 8 latach doświadczenia w programowaniu uważam za osobistą porażkę. ALE nic z tym nie mogę zrobić, niszowa technologia i mają mnie w garści.
Wiedzą, że nie odejdę bo nie mam gdzie. Jestem bardzo blisko tego aby po prostu położyć wypowiedzenie na stół, zrobić sobie 2-3 miesiące przerwy i poszukać byle jakiej pracy.

Poczucie, że jestem jawnie wyzyskiwany za najniższą możliwą stawkę mnie dobija. Wiem, że mną gardzą, ale nic oprócz odejścia nie mogę zrobić. Na cholerę były mi te studia, te kursy, zmarnowany czas.

Nie chce mi się jutro nawet wstawać do roboty, nie chcę tam jechać... mam 35 lat, zdaję sobie sprawę, że to wszystko miało inaczej wyglądać, moja kariera powinna się rozwijać, a ja wręcz odwrotnie, jestem totalnie zniszczony i dojechany przez korpo-januszy.

#pracbaza #praca #pracait #gorzkiezale #feels #korposwiat
  • 142
  • Odpowiedz
@CalibraTeam no to albo niszowa albo młoda, zdecyduj się. Za bycie ekspertem w młodej technologii dostawałbyś kokosy. Za bycie ekspertem w technologii, w której pracują 3 osoby w Polsce dostałbyś jeszcze większe kokosy. Co to za mityczna technologia farmazoniarzu?
  • Odpowiedz
@CalibraTeam możesz w pół roku, czy nawet w rok nauczyć się innej technologii, czy programowania (nie wiem, co dokładnie robisz). Kolega inżynier po budownictwie w rok opanował programowanie i teraz po paru latach zarabia ponad 20k. Jak nie chcą dać podwyżki, to możesz to przecierpieć i potem wypiąć się na szefa.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam:

"możliwe że ktoś akurat ma wolny wakat w zespole i by go wzięli"

"@wetorek2: wykopek na białym koniu zjawi się z super ofertą 15k, ale najpierw musi odebrać darmowy kubek bo na wyklopie rozdawali, więcej info po 16"

Niestety po po drodze zepsuły się filtry do reklam na YouTubie, a jako że nie będzie płacił bandyckich 25 zł (mogłoby to zrujnować budżet wykopka) na miesiąc to dwie godzinki poświęci
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: zawsze możesz zrobić tak jak każdy w Twojej sytuacji, załóżmy że masz 8 lat doświadczenia na froncie w technologii X to w wolnym czasie uczysz się frontowej technologii Y, w programowaniu większość doświadczenia się przenosi na inne języki tylko musisz poświęcić czas na naukę a nie marudzenie
  • Odpowiedz
@janciopan: a powiedz szczerze, wolałbyś prawdziwego, dynamicznego 20-letniego juniora, czy 35-letniego dziwaka, który chce nagle zmienić "działkę"?


@CalibraTeam: Typie sorki, ale albo trollujesz albo napiszę ci małego Plaskacza w twarz. Co ty #!$%@? xD
Wielka mityczna niszowa technologia ciebie ogranicza? Zainwestuj w siebie, kursy przejdź na popularniejszy język /framework i w rok znajdziesz z 8 letnim doświadczeniem robotę powyżej 10k na rękę z luzem. Bo lepiej zapłacić komuś "w branży" kto się przekwalifikowął i przejadł w pracy przez 8 ostatnich lat nie jeden problem w bliźniaczych branżach, nawet jeśli grzebałeś przy mechaniczych rzeczach, niż brać juniora po studiach który wie tyle co mu powiedzieli wykładowcy na ciepłych stołkach w uniwersytecie bez obeznania z typową produkcją w IT.

Dwa skoro to taka "nisza" to tym bardziej specjalista powinien się cenić, trzy jak negocjujesz podwyżki z podejściem niewolnika proszącego się o ochłapy to się nie dziw że cie wystawili za drzwi. Na pytanie czy masz oferty trzeba było jebnąć w prost: tak mam, własnie je rozważam i nawet zmyślić kwoty wyższe od wcześniejszej podwyżki, bo to TY robisz im przysługę że chcesz zostać i się nie wdrażać na nowo w nowej firmie. Szef z menagerem mogą być bucami, ale koniec końców firma dobrze wie że jak ma ogarniętego specjalistę, jeszcze z "niszowej" dziedziny to jego odejscie (czyli zatrudnienie nowego + szkolenie) będzie kosztować więcej niż de facto utrzymanie seniora. A umowny czas wypowiedzenia może być na to za krótki na znalezienie i wdrożenie nowego. Traktuj te rozmowy jak gre w pokera z szefem, gdzie nie odsłaniasz całeji talii jak dla przyjaciela, bo nimi nie są, tylko wykładasz swoje karty w negocjacjach i to ty kreujesz im pewną rzeczywistość. A dla nich rzeczywistość powinna być prosta. Mam ofertę, nie muszę mówić gdzie jesli nie dostanę xyz to #!$%@?. i wówczas mają wewnętrzne wątpliwości czy blefujesz czy rzeczywiście masz, natomiast jesli się przyznajesz że alternatywy brak, to oni są górą i będą ci pokazywać kim
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: dwa języki obce? xD jeszcze powiedz ze jeden z nich to język skandynawski gdzie te 7,5 netto z znajomość języka dostałbyś od ręki w każdej firmie.
  • Odpowiedz
@CalibraTeam programowałem w .net od 2013 do 2020 + przetwarzanie sygnałów + wdrożenia na całym świecieodn2016;do 2020 , I nie miałem problemu zmienić roboty od 2020 na it ops/systems engineer I to z 40% podwyżki ¯\(ツ)/¯ gdzie nie miałem doświadczenia z itsm monitoringiem itp.
  • Odpowiedz
10h a my nadal nie wiemy w jakiej technologi robi OP, bo to TOP SECRET informacja o której nie może się podzielić, woli narzekać na wszystko zamiast podjąć działania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 3
źle to rozegrałeś, trzeba było ściemniać, że masz nagrane lepsze pieniądze.


@buczubuczu: trochę się bałem, że zagrają va banqe i powiedzą "ok, sprawdzamy czy masz tą inną ofertę" wtedy to dopiero by mnie dojechali jak leszcza
  • Odpowiedz
@CalibraTeam: pytaja o technologie bo trudno uwierzyc ze cokolwiek w it jest az tak awangardowe ;) sprawdz na nofluffjobs albo na linkedin tez poza krajem - z jezykami rozmowy powinienes przechodzic spiewajaco
  • Odpowiedz
Jeśli ten 35 latek nie jest autystyczny to wolałbym jego oczywiście. Oskarki w IT to rak który się kompletnie nie nadaje do tej branży.


@janciopan: Brak autyzmu dyskwalifikuje z 50% kadry programistycznej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz