Wpis z mikrobloga

Jako że nie mam wiele do stracenia poszedłem dzisiaj po podwyżkę. Oficjalnie nazwałem spotkanie w zaproszeniu "Rozmowa personalna" nie rozpisywałem się zbytnio o co mi chodzi jedynie poprosiłem managera o 15-20 minut. Rozmowa była stacjonarnie, ale zwyczajowo wysyłamy zaproszenia na Teams, wiecie o co chodzi.

Moja propozycja to była podwyżka 800zł brutto od nowego roku (tzn. mogłaby nastąpić w pierwszym kwartale 2024). Niestety mój szef się nie zgodził. Wysłuchał mnie i zapytał wprost, czy mam teraz jakieś alternatywne oferty. Oczywiście nic nie mam bo rynek pracy jest obecnie koszmarny. Z "moją" technologią to są może 3 oferty na całą Polskę.

W sumie to powiedział coś w stylu "podwyżki nie ma i nie będzie" po czym rozdziawił ryj i zrobił takie wielkie oczy w stylu "i co ty na to robaku".

Jestem na skraju wyczerpania psychicznego. Te moje 7.5k zł netto po 8 latach doświadczenia w programowaniu uważam za osobistą porażkę. ALE nic z tym nie mogę zrobić, niszowa technologia i mają mnie w garści.
Wiedzą, że nie odejdę bo nie mam gdzie. Jestem bardzo blisko tego aby po prostu położyć wypowiedzenie na stół, zrobić sobie 2-3 miesiące przerwy i poszukać byle jakiej pracy.

Poczucie, że jestem jawnie wyzyskiwany za najniższą możliwą stawkę mnie dobija. Wiem, że mną gardzą, ale nic oprócz odejścia nie mogę zrobić. Na cholerę były mi te studia, te kursy, zmarnowany czas.

Nie chce mi się jutro nawet wstawać do roboty, nie chcę tam jechać... mam 35 lat, zdaję sobie sprawę, że to wszystko miało inaczej wyglądać, moja kariera powinna się rozwijać, a ja wręcz odwrotnie, jestem totalnie zniszczony i dojechany przez korpo-januszy.

#pracbaza #praca #pracait #gorzkiezale #feels #korposwiat
  • 142
@CalibraTeam: to ciśnij codziennie jakieś leetcode, oglądaj wykłady, doucz się z DS i algo, przygotuj się na rozmowy rekrutacyjne, a potem rozsyłasz CV jak karabin wszędzie gdzie się da. 7,5k netto to jest bardzo mało jak na 8 lat doświadczenia. Niszowa technologia też sprawia, że możesz czasem dyktować warunki, bo firma nie ma alternatyw.
Powiedz w końcu co to za technologia bo wszyscy są ciekawi. Może to nie jest w ogóle programowanie tylko obsługa jakiegoś narzędzia, w którym się "programuje"?

A co do tego stresu związanego z pracą to polecam teraz przestać o tym myśleć. skoro masz pracę to chodź do niej, zarabiaj co możesz i przeczekaj recesję. obecnie nikt nie chce pracowników na przyuczenie, tylko seniorów za pół darmo. Póki nie brakuje na chleb to
tak czy siak za sam niemiecki duzo płacą,


@YKR23: bez przesady, akurat w IT niemiecki to jest mało przydatny, a jeśli już to lepiej wziąć kogoś po germanistyce i przeszkolić go z programowania bo w tę stronę łatwiej. Wiem co mówię bo pracowałem w niemieckim korpo.
sam jestem szefem i nie wyobrażam sobie tak potraktować pracownika


@marianzpoznania: wiem, każdy uważa siebie za empatycznego i dobrego, dopóki nie przyjdzie pracownik po podwyżkę. Nagle maska "fajnego" kierownika spada i wychodzi prawdziwe oblicze
idź w budowlankę. Najniższa krajowa pod stołem, jak coś #!$%@? to #!$%@? z wypłatą,od rana #!$%@?, 7 dni w tygodniu po 12h


@bedelatac: żyjesz w latach 90.? teraz budowlaniec śmieje się w ryj korposzczurkom w garniturkach
w myśl Twojej zasady magazynierzy powinni zarabiać 15k+


@CalibraTeam: bo powinni a tymczasem taką kasę zgarniają cipy, co grają w gierki na komputerku dla dzieci jak ty. Pewnie jednego dnia bys w prawdziwej pracy nie wytrzymał.
to znasz ten niemiecki czy nie? to ze ktos skonczyl germanistyke nie znaczy ze biegle mowi po niemiecku


@YKR23: dyskusja z tobą nie ma sensu, zaraz mi powiesz, że powinienem znać niemiecki lepiej niż rodowity niemiec i to dlatego tak mało zarabiam, bardzo ci zależy na tym, aby wytknąć moje słabości i sprowadzasz temat do groteski - do widzenia
@CalibraTeam: w zeszłym roku zwalniał się z mojej formy Ukrainiec, postanowił wystartować z swoim małym biznesem w innej branży, brakowało mu 5k zł, to mu pożyczyłem. Tylko że to taki trochę nietypowy gość z UA, godny zaufania. Zrobiłbyś tak?
@CalibraTeam: ja mam podobna sytuacje choć doświadczenia 2+, technologia Elixir, przez półroku nie było żadnej oferty, obecnie 1-3 na miesiąc i po 60+ chętnych, za każdym razem dostaję feedback że wzieli kogoś z wiekszym doświadczeniem, chciałbym się na coś przebranżowić, ale zupełnie nie mam pomysłu w którą stronę pójść...