Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@noipmezc: Ten zapach zawsze mi się kojarzy z polską złotą jesienią. Do tego zawsze dochodził dym ze spalania zgrabionych liści (dziś chyba już mniej praktykowane, ale nadal można spotkać).

Można by pomyśleć, że pojedzie się na wieś, żeby odetchnąć świeżym powietrzem, ale to właśnie na wsiach śmierdzi najgorzej. Mniejsza szansa niż w miastach, że jest tam centralne ogrzewanie, więc ludzie palą w piecach. A często palą czym popadnie, bo nawet jeśli
o święta racja. Mam sąsiada, ma piec oczywiście 3 razy mocniejszy niż potrzebuje. Pali w nim na 30% bo odbiór słaby, dymu od #!$%@?, oddychać nie idzie. Kiedyś mu to nawet wytłumaczyłem to oczywiście się obraził. Eh...


@brak_sumienia: Ale co jak przyjdzie mróz -30? Wtedy on będzie miał elegancko napalone, a Ty będziesz marzł ze swoją pompom! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Możesz mu tłumaczyć, ale on kupił
@ZielonaOdnowa:

niekoniecznie, mieszkam na osiedlu gdzie sporo domow okolo 10 letnich ma piece na eko i nigdy smrodu nie zauwazylem, poltora km dalej na wsi u rodzicow jest tragedia.

Ja się będę trzymał tego, że zawsze czuć, tylko w niektórych przypadkach mniej.
@lycaon_pictus: moze kwestia tego ze osiedle jest na takim troche wyniesieniu i ciagle wieje a wioska jakby opada dolina do rzeczki, takze nie bede sie wyklocal ze ekogroszek jakis super jest, poprostu moim zdaniem w znacznym stopniu niweluje problem.
@ZielonaOdnowa: o święta racja. Mam sąsiada, ma piec oczywiście 3 razy mocniejszy niż potrzebuje. Pali w nim na 30% bo odbiór słaby, dymu od #!$%@?, oddychać nie idzie. Kiedyś mu to nawet wytłumaczyłem to oczywiście się obraził. Eh...


@brak_sumienia: O, trochę jakbym mojego ojca słyszał. Zawsze najmądrzejszy, na wszystkim najlepiej się zna: "co ty będziesz mi tu #!$%@?ł".

W końcu sobie pompę ciepła założył, ale jak po pierwszym sezonie grzewczym
@ZielonaOdnowa:

moze kwestia tego ze osiedle jest na takim troche wyniesieniu i ciagle wieje a wioska jakby opada dolina do rzeczki, takze nie bede sie wyklocal ze ekogroszek jakis super jest, poprostu moim zdaniem w znacznym stopniu niweluje problem.

Jak powietrze stoi to nic nie pomoże, nawet jak na wzgórzu, ale na pewno będzie słabiej, a tak btw, jeśli masz gdzieś stacje odczytów pm 2.5 i pm 10 to możesz też