Wpis z mikrobloga

Czy spotkaliście się z tym ze katering dietetyczny was oszukiwał? Chodze na siłownie 3 miesiące. Zaczynałem od 2200kcal a teraz przy 3500kcal jestem no nie powiem czasem głodny. Treningi 3 razy w tygodniu+praca fizyczna. Wzrost 187cm waga 75kg.

#dieta #silownia #mikrokoksy
  • 17
@M83_: no policz sobie mniej więcej sam ile ma ten katering: zważ jedzenie i sprawdź z tabelek.

Przy wzroście 187 i 75kg możesz mieć spoczynkowe z 2200kcal bez problemu albo nawet nieco więcej więc jak dodasz siłkę i pracę fizyczną to przy zaspokajaniu 3500kcal dziennie możesz nadal być na deficycie.
@M83_: przy takiej aktywności głód jest normalny. Ja dopóki nie przekroczyłem 4k kcal dziennie, to też odczuwałem lekki głód w ciągu dnia, a pracuję za biurkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A cateringi, to jak wyżej, sypią na oko i porcje się mogą różnić między sobą. Nie mówiąc już o tym, że deklarowane makro też się trochę rozjeżdża...
@M83_: a możesz wstawić ile to jest jedzenia w kateringu na 4k kcal xd?

Ja mam 1750 czasami waga podobna, tylko wzrost niższy i mi to starczy haha

ale bez treningu, tylko spacer max :p
@M83_: Hej, jaki katering bierzesz? Sam się zastanawiałem bo różowa postanowiła testować sobie,ale nie mogłem znaleźć nic co pozwalałoby mi określić jakie makro ma mieć dostarczana mi dieta.
@M83_: Moja dziewczyna testowała chyba wszystkie kateringi jakie są w okolicy Katowic. Wielokrotnie to, co dostajesz nijak ma się do makrosów. Hitem było, kiedy dostała jakiś gówniany kleik czy owsianke dosłownie z 3 łyżki, jakiegoś wafla i chyba jakiegoś owoca i to miało mieć chyba 60g białka XD
@M83_: Niektóre cateringi bardzo lecą w #!$%@? i dużo ludzi nie zorientuje się zbyt szybko.
Mój brat pewnie też by się nie zorientowała gdyby nie to, że jego dziewczyna zaczęła zamawiać też ten sam catering tylko zamiast 3k czy tam ile on miał ona miała 2 albo 1800.
Dawali te same potrawy i porcje by bardzo podobne, on dostawał np kawałek maly mięsa więcej albo kromkę chleba więcej do śniadania. Różnica
@DywanTv @krzysiek944 Kurczę trochę lipa. Ciekawi mnie jak obliczalniście kalorie i makrosy. Przeciez jak mam omlet to jak to oblicze? Dodam ze zaczynałem od 2200 i stopniowo zamawiałem coraz więcej aż doszedłem do 3500. Sądzicie ze jedyny katering w mieście by się do tego nie przykładał? Czy po prostu zwiększyło mi się potrzebowanie? Bo jak tak dalej pójdzie to chyba w przyszłym roku będę musiał jeść 6k kcal xD
@M83_: nie jesteś syty/głodny od kalorii tylko od objętości jedzenia i jak szybko się ono trawi.
Wypij litr oleju rzepakowego (7000kcal), gwarantuję że niedługo potem będziesz znowu głodny. (a także wiem gdzie będzie cię można znaleźć)
@M83_: poza tym cateringi zrobiły się popularne, używając wykopkowej mowy weszły do normickiego mainstreamu. Na początku musiały się starać, a oceniali je klienci którzy sami jako-tako znali się na absolutnych podstawach podstaw dietetyki. Teraz nie muszą. Więc na rynek weszli nowi i konkurują ze starymi ceną. Coś musi puścić, więc leci jakość.