Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
BK2% to niewątpliwy sukces poprzedniego rządu w dziedzinie mieszkalnictwa. Ludzie którzy kupili mieszkanie z tego programu są zadowoleni, natomiast jak zwykle niezadowoleni są ci którzy nadal nie kupili. Tutaj na wykopie można nawet zauważyć takie osoby, które nie dość, że nie kupiły to jeszcze mają ogromne pokłady gotówki i nadal narzekają.

Tak całkiem szczerze, odpisujcie z anonima. Czego się boicie przy zakupie mieszkania?

#nieruchomosci #mieszkania #neet #przegrywpo30tce



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 17
Tak całkiem szczerze, odpisujcie z anonima. Czego się boicie przy zakupie mieszkania?


@mirko_anonim: Ja się bałem hałasu, utknięcia na dużym kredycie w miejscu, w którym muszę słuchać, jak codziennie ktoś wraca z pracy i odpala swój zestaw audio z subwooferem, który wprawdzie nie gra głośno, ale sub-bass przebija się przez stropy jak przez masło i muszę chodzić w słuchawkach AMC w domu, albo słuchać godzinami tego dudnienia. A podejmując decyzję zarabiałem
@mirko_anonim: w momencie gdy czly czas walczymy z wysoka inflacja, rzad wchodzi i wrzuca na rynek tani pieniadz, do tego sztucznie podwyzsza zdolnosc kredytowa golodupca. to ma byc sukces? chyba tylko lobby deweloperskiego ktro wychodzilo ta ustawe u Budy.
Kredyt to nic zlego sam juz zamknalem 2 hipoteki, ale to co masz teraz nie jest normalne. Do kredytu 2% dorwali sie ludzie ktorzy normalnie nie dostali by kredytu na 600k. Przez
@the_good_guy: no nie zgodze sie, przed wprowadzeniem bk2% miales juz stagnacje i wchodzila korekta na rynek, bez tego programu moglbys kupowqc mieszkanie w normalnych warunkach a nie na zasadzie amoku. Krachu jaki wieszczy Mick by oczywiscie nie bylo, ale obecnie mial bys wyceny na poziomie poczatku roku z wieksza checia negocjacji po 2 stronie.
@borjaki: nie no, zgodzisz się, bo o tym piszę ;) Mieliśmy w końcu szansę na stabilizację rynku, ale wtedy wjechał rząd na obsranym koniu i zaczął sypać kasą, żeby podbić słupki przed wyborami.
no nie zgodze sie, przed wprowadzeniem bk2% miales juz stagnacje i wchodzila korekta na rynek


@borjaki: Wtedy był dobry czas na rezerwację mieszkań pod beka. Kto tak zrobił nawet przy tej słynnej korecie po nowym roku będzie do przodu.
Czego się boicie przy zakupie mieszkania?


@mirko_anonim: tak po krotce: małego metrażu (ja j partnerka potrzebujemy osobny gabinet), wad ukrytych i remontu robionego na #!$%@?, bycia na zadupiu (na Białołęce mieszka hołota i psy dupami szczekają), brak dwóch miejsc parkingowych, brak ulubionych sklepów z delikatesami