Wpis z mikrobloga

@powodzenia: Jak sie czuje człowiek --- Polak to typowy frajer przestraszony wszystko mu włożysz do głowy i ulegnie .

nie jest człowiekiem bo jest zniewolony. I nawet nie dostrzega mechanizmów manipulacji władzy które go stawiają w hierarchii jako niewolnika. TZN Wytarczy że obiecaja w mediach fabryke Intela i juz polak mysli że żyje w cywilizacji

niestety ral fiction jest takie ze nigdy fabryka intela u nas nie powstanie ze znaczącym potenciałem
Najlepsze jak zarabiacie od 10 k netto i jeszcze jakaś dobra premia wam wpadnie - wtedy się zdziwicie jak do was zapuka II próg podatkowy po swoją dolę xD A czym dzisiaj są zarobki rzędu 10k/msc jak wynajmujecie mieszkanie w mieście lub spłacacie kredyty? No właśnie, to są marne zarobki ale żeby tyle zarobić trzeba coś sobą reprezentować, a im więcej chcecie tym więcej musicie poświęcić czasu i włożyć pieniędzy w wykształcenie,
chyba nikt ci nie odpisał więc ja odpowiem: tak, dokładnie 100% kosztów jakie ponosi zapłaci ci na b2b. Powiem nawet, że w każdej większej firmie, nie będącej januszexem, zapłaci na fakturze więcej. Przechodząc z uop na b2b najczęściej dolicza się dodatkowo ekwiwalent urlopu uśredniając tą kwotę na stawkę godzinową. Co więcej faktura która wystawiasz na b2b opiewa na jeszcze większą sumę niż to co zarobisz bo jest jeszcze podatek VAT który pracodawca
@powodzenia: To wszystko pieniądze, które jakiś samozatrudniony mógłby od niego wyciągnąć przez prace. Ale nie wyciągnie, bo dostanie je znajomy, znajomego partyjniaka. W zamian za budowę ławki patriotycznej.
@Lketoglutaran: @sztygar

błędnie zakładacie, że takie dochody to tylko IT xD


I Ty błędnie zakładasz, że w IT to wszyscy na B2B. W życiu pracowałem w ~10 firmach IT i w każdej poza jedną miałem UoP, bo pracodawca nie akceptował innych form zatrudnienia. Nie wiem, skąd ten stereotyp, że w IT podatki niskie.
Niestety, żyjemy dla pracy i państwa - jak króliki w klatkach. System jest tak stworzony, żeby działał tylko dla nielicznych
Nie przeszkadza mi w ogóle, bo wiem że za to otrzymamy godziwą emeryturę, pierwszorzędną opiekę zdrowotną, a i tym naprawdę potrzebującym pomogę.
@johny-bravooo Dupa ich boli jak to w modlitwie Polaka jak sąsiad ma lepiej.
Zabawne będzie jak sami odczują skutki swojego uwielbienia do wysokich podatków i im na UoP znowu polski ład v2 lewica wprowadzi za kilka lat i 2 tysiące netto na wypłacie mniej.
Ciekawe czy wtedy też będą się czuli dobrze bo "nie oszukują".