Wpis z mikrobloga

@powodzenia: W tym należy dodać że płacimy ZUS czyli składki zdrowotne i społeczne. Ze składek zdrowotnych możesz sobie pójść zrobić co najwyżej morfologię albo czekać na kilka lat na specjalistę i zdechnąć. A jak już uda ci się przeżyć do tych 65 lat to państwo coś tam ci z tego odda na tyle żebyś mógł zjeść suchą bułkę i pasztetową przez jakieś max 5 lat życia i do grobu.
@powodzenia: Do sumy netto dolicz jeszcze kolo 40k, ktore po polowie łożysz razem z pracodawca na swoją emeryture. Te pieniadze odzyskasz (jak dozyjesz do emerytury). UoP nie jest dla krótkowiecznych. A tak na serio to jak nie umiesz sie optymalizowac (żona, ikze, dzieci, odliczenia) to #!$%@? z UoPa na b2b. Może kwota wolna 60k by coś tu zmieniła. Inaczej to od 10-15k brutto przestaje sie oplacac.
Do sumy netto dolicz jeszcze kolo 40k, ktore po polowie łożysz razem z pracodawca na swoją emeryture. Te pieniadze odzyskasz (jak dozyjesz do emerytury).


@izydorczyk-sebastian: no no, można sobie odkładać na emeryturę do której się nie dożyje albo za te 40k kupować co 10 lat mieszkanie, po 30l mieć ich trzy i przynajmniej kolejne pokolenie cokolwiek dostanie w spadku (albo po prostu będzie miało gdzie mieszkać)

dlaczego uop a nie b2b